Resultat Täby Vinterspel

Arrangör: Täby IS
Datum: 19-20 jan 2019
Plats: Sätra Friidrottshall
Ort: Stockholm
Tävlingsledare: Lars Linde

Listan skapad: 2019-01-23 20:23:56


MS 200 m Final20/1  14:04

Heat 1
       
1Arvid Gustafsson1999Upsala IF22,53
2Kristian Efremov1990Spårvägens FK23,06
3Simon Martinsson2001Malmö AI23,23

Heat 2
       
1Hector Falk1993Eskilstuna FI23,77
2Jonathan Karlsson1998Täby IS23,90
3Anton Sjölund2001Spårvägens FK23,98

Heat 3
       
1Gustaf Backman1999Spårvägens FK24,07
2Jesper Rilegard1998IFK Lidingö Friidrott24,44
3Levis Sjöö2001Turebergs FK24,77

Heat 4
       
1Lucas Strand1999Nyköpings BIS24,30
2Sidrak Afework2001Spårvägens FK24,66
3Jesper Sjölund1999Spårvägens FK24,79
4Fredrik Sandell1997Danderyds SK29,46

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Arvid Gustafsson1999Upsala IF22,53
2Kristian Efremov1990Spårvägens FK23,06
3Simon Martinsson2001Malmö AI23,23
4Hector Falk1993Eskilstuna FI23,77
5Jonathan Karlsson1998Täby IS23,90
6Anton Sjölund2001Spårvägens FK23,98
7Gustaf Backman1999Spårvägens FK24,07
8Lucas Strand1999Nyköpings BIS24,30
9Jesper Rilegard1998IFK Lidingö Friidrott24,44
10Sidrak Afework2001Spårvägens FK24,66
11Levis Sjöö2001Turebergs FK24,77
12Jesper Sjölund1999Spårvägens FK24,79
13Fredrik Sandell1997Danderyds SK29,46

MS 60 mh Final20/1  09:47
       
1Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott8,43Utom tävlan
2Mikael Lundkvist2000Huddinge AIS8,61Utom tävlan
3David Adrian1998Huddinge AIS8,98

MS Höjd Final20/1  13:51
       
1Hamdi Allamine1997Qatar220
2Fabian Delryd1996Täby IS216
3Otto Brinkman1997Spårvägens FK204
4Adam Chiguer1991Spårvägens FK204
5Olle Hammarberg2001Huddinge AIS180
 Theodor Duvert2001Turebergs FKDNS

MS Höjd Final  160 165 170 175 180 184 188 192 196 200 204 208 212 216 220 223
Fabian Delryd - - - - - - - - - - - o - xxo xxx
Olle Hammarberg - - xo o xo xxx
Otto Brinkman - - - - - - - o - xo o xxx
Hamdi Allamine - - - - - - - - - - o o o xo o xx-
Adam Chiguer - - - - - - o xo - xo xxo xxx

MS Tresteg Final20/1  11:34
       
1Eric Hallquist1996Östersunds GIF14,28
2Alexander Nyman2000Hanvikens SK14,12
3Timothy Olsson1998Huddinge AIS13,31
4Aron Swartz2004Östersunds GIF11,84

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Alexander Nyman x x x 13,75 13,84 14,12
Aron Swartz x 11,84 x 11,74 11,82 11,48
Eric Hallquist 13,93 x x 14,20 14,28 13,69
Timothy Olsson x 13,31 13,29 11,51 13,27 x

MS Kula Final20/1  10:36
       
1Gabriel Heen1995Hässelby SK17,41Tävlingsrekord
2Jesper Arbinge1997Spårvägens FK17,05
3Sebastian Löschner2000Spårvägens FK16,60Utom tävlan
4Ali Al-Saadi1995Eskilstuna FI14,65
5Jeffrey Ige1983Spårvägens FK14,55
6Bengt Petersson1961Spårvägens FK13,80
7Emil Arntsén2001Östersunds GIF10,82Utom tävlan
8Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott8,75Utom tävlan

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Ali Al-Saadi x 14,42 14,65 x x x
Bengt Petersson 13,02 x 13,10 13,80 x x
Emil Arntsén 10,69 x 10,82 x x -
Jeffrey Ige 14,55 x x x x x
Jesper Arbinge 16,29 16,23 16,59 16,59 x 17,05
Jonatan Håkansson 8,75 8,46 x 8,42 x x
Sebastian Löschner 16,04 x x 16,60 16,21 15,50
Gabriel Heen 17,41 x x x x x

P 17 200 m Final20/1  13:11

Heat 1
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK22,51Tävlingsrekord
2Viktor Wall2003Tyresö FK22,58Varning
3Niklas Wall2003Tyresö FK23,17

Heat 2
       
1Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping24,43
2Hugo Wallberg2003Östersunds GIF24,45
3Arvid Hedin2003Östersunds GIF25,29

Heat 3
       
1Anton Runemar2002Turebergs FK24,01
2Hugo Liljegren2003Turebergs FK24,65
3Marcus Adrian2002Huddinge AIS25,76
4Isak Franzen2003Turebergs FK25,83

Heat 4
       
1Adam Kraft2003Östersunds GIF24,57
2Edvin Olsson2003Turebergs FK27,19
3Leo Thillou Thomasson2002Spårvägens FK28,06
4Christopher Lundberg2003Turebergs FK28,79

Heat 5
       
1David Thid2003Hammarby Friidrott23,78
2Petter Lundberg2003Bromma IF24,30
3Esbjörn Eriksson2003Turebergs FK25,58
4Sebastian Sandblom2002Huddinge AIS25,90

P 17 200 m Final - Sammanställning
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK22,51Tävlingsrekord
2Viktor Wall2003Tyresö FK22,58Varning
3Niklas Wall2003Tyresö FK23,17
4David Thid2003Hammarby Friidrott23,78
5Anton Runemar2002Turebergs FK24,01
6Petter Lundberg2003Bromma IF24,30
7Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping24,43
8Hugo Wallberg2003Östersunds GIF24,45
9Adam Kraft2003Östersunds GIF24,57
10Hugo Liljegren2003Turebergs FK24,65
11Arvid Hedin2003Östersunds GIF25,29
12Esbjörn Eriksson2003Turebergs FK25,58
13Marcus Adrian2002Huddinge AIS25,76
14Isak Franzen2003Turebergs FK25,83
15Sebastian Sandblom2002Huddinge AIS25,90
16Edvin Olsson2003Turebergs FK27,19
17Leo Thillou Thomasson2002Spårvägens FK28,06
18Christopher Lundberg2003Turebergs FK28,79

P 17 60 mh Final20/1  09:40
       
1Malte Fuchs Edberg2003Bromma IF8,93
2Hugo Wallberg2003Östersunds GIF9,04
3Arvid Hedin2003Östersunds GIF10,28

P 17 Höjd Final20/1  11:33
       
1Erik Dahlberg2002Turebergs FK184
2Emil Petersson2002Turebergs FK180
3André Barroso Johansson2002Hammarby Friidrott180
4Edvin Livak2003Bromma IF175
5Albin Eriksson2003Tyresö FK170
6William Peiro2003Täby IS160
 Malte Fuchs Edberg2003Bromma IFDNS

P 17 Höjd Final  150 155 160 165 170 175 180 184 188
André Barroso Johansson - - o o o o xxo xxx
Edvin Livak - - - xo o o xxx
Emil Petersson - - o o o o xo xxx
Erik Dahlberg - - - - - - o o xxx
William Peiro o o xo xxx
Albin Eriksson o o o o o xxx

P 17 Kula Final20/1  14:10
       
1Martin Sundberg2003Hammarby Friidrott13,40
2Adam Kraft2003Östersunds GIF12,04
3Anton Harrysson2002Mälarhöjdens IK10,82
4Esbjörn Eriksson2003Turebergs FK9,98
5Mert Affan2002Mälarhöjdens IK9,85

P 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adam Kraft 11,62 12,01 12,04 11,74 11,82 x
Anton Harrysson 10,63 x x 10,82 x x
Esbjörn Eriksson 9,36 9,98 x x 9,65 9,69
Martin Sundberg 12,40 12,73 x 13,40 12,48 x
Mert Affan 9,79 x 9,57 9,79 9,78 9,85

P 15 200 m Final20/1  12:45

Heat 1
       
1Olle Billgren2004Hellas FK23,97
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK24,10
3Erik Skoglund2004Danderyds SK24,47
4Hugo Winther2004Turebergs FK25,03

Heat 2
       
1Alvin Bergvall2004IF Åland25,27
2Valter Kjellberg2004Turebergs FK27,00
3Nils Gähler2004Bromma IF27,50
4Leonardo Huayna Fernandez2004Turebergs FK27,90

Heat 3
       
1Denniz Svemark2004ÖGIF Friidrott27,64
2Joar Modén2004Östersunds GIF29,25
3Albin Wikman2004Östersunds GIF29,82

Heat 4
       
1Ludvig Granberg2004Huddinge AIS25,61
2Conor Hogan2004Turebergs FK27,60
3Edvin Rappe2004Turebergs FK28,03

P 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Olle Billgren2004Hellas FK23,97
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK24,10
3Erik Skoglund2004Danderyds SK24,47
4Hugo Winther2004Turebergs FK25,03
5Alvin Bergvall2004IF Åland25,27
6Ludvig Granberg2004Huddinge AIS25,61
7Valter Kjellberg2004Turebergs FK27,00
8Nils Gähler2004Bromma IF27,50
9Conor Hogan2004Turebergs FK27,60
10Denniz Svemark2004ÖGIF Friidrott27,64
11Leonardo Huayna Fernandez2004Turebergs FK27,90
12Edvin Rappe2004Turebergs FK28,03
13Joar Modén2004Östersunds GIF29,25
14Albin Wikman2004Östersunds GIF29,82

P 15 60 mh Final20/1  09:08
       
1Hugo Winther2004Turebergs FK8,90
2David Steinberg2004Bromma IF9,18
3Aron Swartz2004Östersunds GIF9,41
4Melker Carlens2004IFK Lidingö9,78
5Ludvig Granberg2004Huddinge AIS9,81
6Gustav Pettersson2004Östersunds GIF10,71
7Conor Hogan2004Turebergs FK10,81
8Albin Wikman2004Östersunds GIF12,72

P 15 Höjd Final20/1  09:44
       
1Rufus Arvén2004Hellas FK173
2Ludvig Granberg2004Huddinge AIS168
3Erik Skoglund2004Danderyds SK160
4Aron Swartz2004Östersunds GIF160
5Valter Kjellberg2004Turebergs FK155
6Denniz Svemark2004ÖGIF Friidrott150
7Viktor Skoglund2004Danderyds SK150
8Gustav Pettersson2004Östersunds GIF145
 Max Sundgren2004Hässelby SK 

P 15 Höjd Final  130 135 140 145 150 155 160 164 168 171 173 176
Aron Swartz - - - - - xo xo xxx
Denniz Svemark - xo o o o xxx
Erik Skoglund - o - o o o o xxx
Gustav Pettersson - - xo xo xxx
Ludvig Granberg - - - - o o o xo xo xxx
Rufus Arvén - - - - - o - o o o xxx
Valter Kjellberg - - o o xo xo xxx
Viktor Skoglund - - - o xo xxx

P 14 60 mh Final20/1  09:02

Heat 1
       
1Joel Enander2005Täby IS8,94
2David Carlson2005Bromma IF9,11
3Filip Ekström2005Bromma IF9,64
4Viggo Stridh2005Täby IS9,68
5Victor Törnström2005Danderyds SK9,69

Heat 2
       
1Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott10,23
2Jacob Nilsson2005Spårvägens FK11,12
3Yannick Buchli2005Täby IS11,53
4Leo Lindberg2005Östersunds GIF12,54
 William Lindberg2005Täby IS 

P 14 60 mh Final - Sammanställning
       
1Joel Enander2005Täby IS8,94
2David Carlson2005Bromma IF9,11
3Filip Ekström2005Bromma IF9,64
4Viggo Stridh2005Täby IS9,68
5Victor Törnström2005Danderyds SK9,69
6Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott10,23
7Jacob Nilsson2005Spårvägens FK11,12
8Yannick Buchli2005Täby IS11,53
9Leo Lindberg2005Östersunds GIF12,54
 William Lindberg2005Täby IS 

P 14 Längd Final20/1  13:28
       
1Marcus Eklund2005Täby IS5,37
2Edvin Unger2005IFK Lidingö Friidrott5,275,24
3August Calles2005IFK Lidingö5,275,19
4Filip Ekström2005Bromma IF5,24
5Joel Enander2005Täby IS5,20
6Viggo Stridh2005Täby IS5,07
7Victor Törnström2005Danderyds SK5,01
8Jacob Nilsson2005Spårvägens FK4,93
9Yannick Buchli2005Täby IS4,28
 Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö FriidrottDNS
 Noah Pimentel2005IFK LidingöDNS

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
August Calles 4,95 5,27 4,89 5,16 5,06 5,19
Edvin Unger 4,93 5,02 5,27 5,21 5,04 5,24
Elias Bouloussaa
Filip Ekström 4,91 5,24 x x 5,08 4,97
Jacob Nilsson 4,33 4,37 x 4,75 4,43 4,93
Joel Enander 5,09 5,20 5,16 x 5,04 5,13
Marcus Eklund 2,70 x 4,94 5,10 5,37 5,33
Victor Törnström 4,57 4,92 4,86 4,66 x 5,01
Viggo Stridh x 4,81 x 4,92 4,70 5,07
Yannick Buchli 3,91 4,18 4,28
Noah Pimentel

P 14 Kula Final20/1  18:37
       
1Fabian Mix2005Täby IS12,64
2Joel Enander2005Täby IS11,44
3Jacob Nilsson2005Spårvägens FK10,48
4Viggo Stridh2005Täby IS10,02
5August Calles2005IFK Lidingö9,71
6Victor Törnström2005Danderyds SK9,47
7Filip Ekström2005Bromma IF8,70
 William Lindberg2005Täby IS-

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
August Calles 9,71 x 9,52 x 9,66 x
Fabian Mix x x 11,33 12,64 11,43 11,96
Filip Ekström 7,67 7,73 8,65 8,70 6,81 7,15
Jacob Nilsson x 9,82 9,05 9,66 9,01 10,48
Joel Enander 9,27 x 10,04 10,32 11,44 10,98
Victor Törnström 9,07 9,47 9,26 x 8,78 8,92
Viggo Stridh 9,89 9,61 10,02 9,89 9,84 9,73
William Lindberg -

P 13 800 m Final20/1  12:19

Heat 1
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott2.25,39
2Leo Papinski2007Täby IS2.34,09
3Filip Eriksson2006IFK Lidingö Friidrott2.39,44
4August Humeur2006Spårvägens FK2.42,63
5Oliver Sörman2007Hässelby SK2.48,54

Heat 2
       
1Adrian Bolouri2007Hässelby SK2.39,83
2Viktor Jonsson2006Östersunds GIF2.47,45
3Erik Andersson2006Spårvägens FK2.47,68
4Simon Berhane2007Hässelby SK2.54,75
5Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott3,15,00

P 13 800 m Final - Sammanställning
       
1Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott2.25,39
2Leo Papinski2007Täby IS2.34,09
3Filip Eriksson2006IFK Lidingö Friidrott2.39,44
4Adrian Bolouri2007Hässelby SK2.39,83
5August Humeur2006Spårvägens FK2.42,63
6Viktor Jonsson2006Östersunds GIF2.47,45
7Erik Andersson2006Spårvägens FK2.47,68
8Oliver Sörman2007Hässelby SK2.48,54
9Simon Berhane2007Hässelby SK2.54,75
10Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott3,15,00

P 13 60 mh Final20/1  08:42
       
1Simon Grahn2006ÖGIF Friidrott10,49
2Oskar Sterner2006Täby IS11,02
3Viktor Jonsson2006Östersunds GIF11,13
4Vidar Pege2006Spårvägens FK11,38
5Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott11,85
6Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott14,91
 Gustav Kälström2006Östersunds GIFDNS

P 13 Längd Final20/1  12:48
       
1Edvin Sidwall2006Täby IS4,99
2Wilmer Klintorph Lidgren2006Täby IS4,72
3Vidar Pege2006Spårvägens FK4,45
4Erik Andersson2006Spårvägens FK4,42
5Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott4,374,35
6Simon Grahn2006ÖGIF Friidrott4,374,32
7Viktor Jonsson2006Östersunds GIF4,20
8Gustav Kälström2006Östersunds GIF4,19
9Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott4,10
10Anton Höglund2006Täby IS3,96
11Benjamin Gummérus2006Täby IS3,91
12Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott3,55

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anton Höglund 3,96 3,86 3,85
Anton Persson Einarsson 3,55 3,43 3,51
Benjamin Gummérus 3,68 3,77 3,91
Edvin Sidwall 4,19 4,99 4,96 x x -
Erik Andersson 4,22 4,19 4,42 3,90 4,12 4,25
Gustav Kälström 4,19 3,89 4,08 - - -
Karl Ottfalk 4,35 4,02 4,37 4,19 - -
Oscar Pettersson 3,79 4,04 4,10
Simon Grahn x 4,16 4,37 4,28 x 4,32
Vidar Pege 4,30 4,45 4,26 4,33 4,38 4,40
Viktor Jonsson 3,90 4,20 4,19 2,93 3,06 4,09
Wilmer Klintorph Lidgren 4,72 4,59 4,45 4,36 4,56 4,53

P 11 60 m Försök20/1  11:14

Heat 1
       
1Axel Arenander2008Täby IS8,99q
2Demba Conta2008Hammarby Friidrott9,54q
3Rasmus Gunnelöf2008Spårvägens FK9,86
4Tim Karmteg2008Hammarby Friidrott9,95
5Elliot Nevenstam2008Täby IS10,38
6William Clason2008Täby IS10,65
7Henri Ilison2008Hammarby Friidrott10,82

Heat 2
       
1Axel Victorin2008Hammarby Friidrott9,19q
2Albin Wolgast2008Hammarby Friidrott9,91
3Ludvig Loberg2008Spårvägens FK10,18
4Wilhelm Spainhour2008Täby IS10,51
5Maximilian Johansson2008Spårvägens FK10,53
6Kasper Lee2008Hammarby Friidrott10,67
7Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK10,74

Heat 3
       
1Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott9,17q
2Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott9,39q
3Oskar Thews2008Bromma IF9,64q
4Simon Törnqvist2008IF Linden10,06
5Samuel Ullberg2008Täby IS10,17
6August Kainelainen2008Spårvägens FK10,73

Heat 4
       
1August Stierna2008Nyköpings BIS9,22q
2Tobias Frodin2008Österhaninge IF9,30q
3Leo Nelson2008Kungsholmen Friidrott9,88
4Vincent Lundberg2008Spårvägens FK9,94
5Alvin Åhman2008IF Linden10,36
6Valter Johnson2008Spårvägens FK10,54
7Otis Karlsson2008Hammarby Friidrott11,09

P 11 60 m Final20/1  12:15
       
1August Stierna2008Nyköpings BIS8,92
2Axel Arenander2008Täby IS8,93
3Axel Victorin2008Hammarby Friidrott9,00
4Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott9,16
5Tobias Frodin2008Österhaninge IF9,37
6Oskar Thews2008Bromma IF9,41
7Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott9,43
8Demba Conta2008Hammarby Friidrott9,55

P 11 Höjd Final20/1  08:36

Pool 1
       
1Kasper Lee2008Hammarby Friidrott124
2Albin Wolgast2008Hammarby Friidrott115
3Alvin Åhman2008IF Linden110
4Axel Öhrner2008Hammarby Friidrott110
5Samuel Ullberg2008Täby IS105
6Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK105
7Elliot Nevenstam2008Täby IS105
8Henri Ilison2008Hammarby Friidrott100

P 11 Höjd Final Pool 1 100 105 110 115 120 124 128
Albin Wolgast o o xo o xxx
Alvin Åhman o o xo xxx
Axel Öhrner o xo xxo xxx
Carl Lehto Johansson o xo xxx
Elliot Nevenstam xo xxo xxx
Henri Ilison o xxx
Kasper Lee o o o o o xo xxx
Samuel Ullberg xo o xxx

Pool 2
       
1August Stierna2008Nyköpings BIS134
2Tobias Frodin2008Österhaninge IF128
3Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott120
4Oskar Thews2008Bromma IF110
5Tim Karmteg2008Hammarby Friidrott105
6William Clason2008Täby IS100
6Wilhelm Spainhour2008Täby IS100
 Otis Karlsson2008Hammarby Friidrottx

P 11 Höjd Final Pool 2 100 105 110 115 120 124 128 131 134 137
August Stierna - o o o o - o o xo xxx
Oskar Thews o o o xxx
Theodor Håkansson - o o o o xxx
Tim Karmteg o o xxx
Tobias Frodin - - o xo xxo o xxo xxx
William Clason o xxx
Otis Karlsson xxx
Wilhelm Spainhour o xxx

P 11 Höjd Final - Sammanställning
       
1August Stierna2008Nyköpings BIS134
2Tobias Frodin2008Österhaninge IF128
3Kasper Lee2008Hammarby Friidrott124
4Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott120
5Albin Wolgast2008Hammarby Friidrott115
6Oskar Thews2008Bromma IF110
7Alvin Åhman2008IF Linden110
8Axel Öhrner2008Hammarby Friidrott110
9Tim Karmteg2008Hammarby Friidrott105
10Samuel Ullberg2008Täby IS105
11Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK105
12Elliot Nevenstam2008Täby IS105
13Henri Ilison2008Hammarby Friidrott100
14William Clason2008Täby IS100
15Wilhelm Spainhour2008Täby IS100
 Otis Karlsson2008Hammarby Friidrottx

P 11 Längd Final20/1  12:39
       
1Axel Arenander2008Täby IS4,31
2Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott4,29
3August Stierna2008Nyköpings BIS4,14
4Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott4.05
5Albin Wolgast2008Hammarby Friidrott3,793,74
6Tobias Frodin2008Österhaninge IF3,793,73
7Demba Conta2008Hammarby Friidrott3,76
8Tim Karmteg2008Hammarby Friidrott3,69
9Leo Nelson2008Kungsholmen Friidrott3,64
10Kasper Lee2008Hammarby Friidrott3,553,50
11Oskar Thews2008Bromma IF3,55
12Vincent Lundberg2008Spårvägens FK3,49
13Samuel Ullberg2008Täby IS3,47
14Rasmus Gunnelöf2008Spårvägens FK3,41
15William Clason2008Täby IS3,31
16Wilhelm Spainhour2008Täby IS3,26
17Elliot Nevenstam2008Täby IS3,13
18Valter Johnson2008Spårvägens FK3,10
19Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK2,96
20August Kainelainen2008Spårvägens FK2,95
21Henri Ilison2008Hammarby Friidrott2,87
 Herman Larsson2008Hammarby FriidrottDNS

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albin Wolgast 3,79 3,61 3,74
August Kainelainen 2,95 2,82 2,83
August Stierna 4,04 3,70 4,14
Axel Arenander 4,30 4,26 4,31
Benjamin Wilkinson 4,10 3,56 4,29
Carl Lehto Johansson x 2,96 2,66
Demba Conta 3,76 3,66 3,71
Elliot Nevenstam 3,13 2,94 x
Henri Ilison 2,84 2,70 2,87
Herman Larsson
Kasper Lee 3,50 3,50 3,55
Leo Nelson 3,14 3,38 3,64
Oskar Thews 3,48 x 3,55
Rasmus Gunnelöf 3,30 3,41 3,37
Samuel Ullberg 3,10 3,16 3,47
Theodor Håkansson 3,96 3,93 4.05
Tim Karmteg 3,61 3,69 3,57
Tobias Frodin 3,73 3,71 3,79
Valter Johnson 3,10 2,95 3,08
Vincent Lundberg 3,44 3,43 3,49
William Clason 3,31 2,71 x
Wilhelm Spainhour 3,21 3,26 3,16

P 11 Kula Final20/1  09:36

Pool 1
       
1Oliver Persson2008Nyköpings BIS9,29
2Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott7,29
3Demba Conta2008Hammarby Friidrott6,49
4Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK5,60
5Elliot Nevenstam2008Täby IS5,56
6Rasmus Gunnelöf2008Spårvägens FK5,54
7Axel Öhrner2008Hammarby Friidrott5,22
8William Clason2008Täby IS4,97
 Charlie Garen2008Täby ISx

P 11 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Axel Öhrner 4,98 5,22 5,01
Benjamin Wilkinson 7,11 6,96 7,29
Carl Lehto Johansson x 5,11 5,60
Charlie Garen x x x
Demba Conta 6,49 6,30 6,47
Elliot Nevenstam 5,48 5,52 5,56
Oliver Persson 8,73 9,22 9,29
Rasmus Gunnelöf 5,14 5,54 5,10
William Clason 4,34 4,10 4,97

Pool 2
       
1Kasper Lee2008Hammarby Friidrott8,70
2Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott8,61
3Tobias Frodin2008Österhaninge IF7,85
4Henri Ilison2008Hammarby Friidrott6,86
5Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott6,06
6Oskar Thews2008Bromma IF5,74

P 11 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Henri Ilison x 6,86 6,55
Jumanne Hackett 8,17 8,61 8,44
Kasper Lee 7,67 x 8,70
Oskar Thews 5,74 x 5,74
Theodor Håkansson 5,55 6,06 5,99
Tobias Frodin 7,16 7,85 7,47

P 11 Kula Final - Sammanställning
       
1Oliver Persson2008Nyköpings BIS9,29
2Kasper Lee2008Hammarby Friidrott8,70
3Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott8,61
4Tobias Frodin2008Österhaninge IF7,85
5Benjamin Wilkinson2008Hammarby Friidrott7,29
6Henri Ilison2008Hammarby Friidrott6,86
7Demba Conta2008Hammarby Friidrott6,49
8Theodor Håkansson2008Hammarby Friidrott6,06
9Oskar Thews2008Bromma IF5,74
10Carl Lehto Johansson2008Spårvägens FK5,60
11Elliot Nevenstam2008Täby IS5,56
12Rasmus Gunnelöf2008Spårvägens FK5,54
13Axel Öhrner2008Hammarby Friidrott5,22
14William Clason2008Täby IS4,97
 Charlie Garen2008Täby ISx

P 9 60 m Försök20/1  10:24

Heat 1
       
1Hanwen Dong2010Danderyds SK9,35q
2Victor Herge2010Bromma IF10,06q
3Leon Frodin2010Österhaninge IF10,74
4David Bonnevier2010Täby IS10,92
5Per Lomakka2010Hellas FK11,13
6Fred Faxéus2010Täby IS12,08
7Joel Thews2010Bromma IF12,56
8Vilhelm Askehed2010Täby IS12,62

Heat 2
       
1Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK9,53q
2Isak Bergling2010Täby IS10,14q
3James Nelson2010Kungsholmen Friidrott10,39q
4Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS10,46q
5Philip Sparf2011Åkersberga SK11,05
6Casper Tull2010Täby IS11,07
7Grim Pamelius2010Täby IS11,61
8Vincent Gomez Sandgren2010Täby IS11,73

Heat 3
       
1Oskar Lyberg2010Täby IS9,97q
2Alvar Engström2010Turebergs FK10,30q
3Jakob Bonnevier2010Täby IS10,49
4Klaus Heinonen2010Hammarby Friidrott10,52
5Gustaf Malm2010Täby IS10,75
6Svante Genander2010Täby IS10,86
7Axel Ullberg2010Täby IS10,95
8Adam Törnqvist2010IF Linden11,89

P 9 60 m Final20/1  11:58
       
1Hanwen Dong2010Danderyds SK9,47
2Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK9,56
3Oskar Lyberg2010Täby IS9,77
4Isak Bergling2010Täby IS9,99
5Victor Herge2010Bromma IF10,11
6Alvar Engström2010Turebergs FK10,30
7Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS10,31
8James Nelson2010Kungsholmen Friidrott10,58

P 9 Längd Final20/1  08:24

Pool 1
       
1Oskar Lyberg2010Täby IS3,29
2Klaus Heinonen2010Hammarby Friidrott3,28
3James Nelson2010Kungsholmen Friidrott3,16
4Isak Bergling2010Täby IS3,053,04
5Svante Genander2010Täby IS2,94
6Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS2,91
7Leon Frodin2010Österhaninge IF2,90
8Per Lomakka2010Hellas FK2,80
9Philip Sparf2011Åkersberga SK2,62
10Vincent Gomez Sandgren2010Täby IS2,54
11Jakob Bonnevier2010Täby IS2,522,47
12Vilhelm Askehed2010Täby IS2,13

P 9 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Isak Bergling 2,77 3,04 3,05
Jakob Bonnevier 2,13 2,47 2,52
James Nelson 3,16 2,82 2,90
Klaus Heinonen 3,12 3,14 3,28
Leon Frodin 2,89 2,76 2,90
Maximilian Van Der Meijden 2,80 2,68 2,91
Oskar Lyberg 3,29 2,90 x
Per Lomakka 2,77 2,49 2,80
Philip Sparf 2,62 2,30 2,09
Svante Genander 2,94 2,85 x
Vilhelm Askehed x 1,97 2,13
Vincent Gomez Sandgren 2,54 2,44 2,30

Pool 2
       
1Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK3,93Tävlingsrekord
2Hanwen Dong2010Danderyds SK3,42
3Alvar Engström2010Turebergs FK3,19
4Theodor Persson2010Nyköpings BIS3,06
5Victor Herge2010Bromma IF3,052,68
6Casper Tull2010Täby IS2,95
7Fred Faxéus2010Täby IS2,83
8Gustaf Malm2010Täby IS2,522,38
9David Bonnevier2010Täby IS2,45
10Joel Thews2010Bromma IF2,43
11Grim Pamelius2010Täby IS2,25

P 9 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alvar Engström 2,83 2,81 3,19
Casper Tull 2,95 2,71 2,88
David Bonnevier 2,45 2,37 2,41
Eliah Hallberg Hossain 3,45 3,75 3,93
Fred Faxéus 2,83 1,96 2,29
Grim Pamelius 2,13 2,25 1,98
Gustaf Malm 2,38 2,26 2,52
Hanwen Dong 3,42 3,40 2,38
Joel Thews 2,43 2,30 2,14
Theodor Persson 2,95 2,98 3,06
Victor Herge 3,05 2,53 2,68

P 9 Längd Final - Sammanställning
       
1Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK3,93Tävlingsrekord
2Hanwen Dong2010Danderyds SK3,42
3Oskar Lyberg2010Täby IS3,29
4Klaus Heinonen2010Hammarby Friidrott3,28
5Alvar Engström2010Turebergs FK3,19
6James Nelson2010Kungsholmen Friidrott3,16
7Theodor Persson2010Nyköpings BIS3,06
8Isak Bergling2010Täby IS3,053,04
9Victor Herge2010Bromma IF3,052,68
10Casper Tull2010Täby IS2,95
11Svante Genander2010Täby IS2,94
12Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS2,91
13Leon Frodin2010Österhaninge IF2,90
14Fred Faxéus2010Täby IS2,83
15Per Lomakka2010Hellas FK2,80
16Philip Sparf2011Åkersberga SK2,62
17Vincent Gomez Sandgren2010Täby IS2,54
18Jakob Bonnevier2010Täby IS2,522,47
19Gustaf Malm2010Täby IS2,522,38
20David Bonnevier2010Täby IS2,45
21Joel Thews2010Bromma IF2,43
22Grim Pamelius2010Täby IS2,25
23Vilhelm Askehed2010Täby IS2,13

P 9 Kula Final20/1  08:58

Pool 1
       
1Hanwen Dong2010Danderyds SK6,18
2Alvar Engström2010Turebergs FK4,68
3Axel Ullberg2010Täby IS4,46
4Victor Herge2010Bromma IF4,36
5Grim Pamelius2010Täby IS4,24
6Casper Tull2010Täby IS4,08
7Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK4,00
8Fred Faxéus2010Täby IS3,94
9David Bonnevier2010Täby IS3,62
10Joel Thews2010Bromma IF3,54

P 9 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alvar Engström 4,68 3,46 x
Axel Ullberg 4,46 x 3,94
Casper Tull 3,56 3,96 4,08
David Bonnevier 3,62 2,80 3,48
Eliah Hallberg Hossain 4,00 3,80 3,91
Fred Faxéus 3,41 3,00 3,94
Grim Pamelius x 4,24 3,60
Hanwen Dong 5,32 5,65 6,18
Joel Thews 3,41 3,54 3,13
Victor Herge 3,58 4,36 4,34

Pool 2
       
1Theodor Persson2010Nyköpings BIS7,03
2Leon Frodin2010Österhaninge IF5,06
3Isak Bergling2010Täby IS4,89
4Philip Sparf2011Åkersberga SK4,16
5Klaus Heinonen2010Hammarby Friidrott4,09
6Jakob Bonnevier2010Täby IS4,05
7Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS4,04
8Vilhelm Askehed2010Täby IS3,98
9Oskar Lyberg2010Täby IS3,97
10Svante Genander2010Täby IS3,52
11Vincent Gomez Sandgren2010Täby IS3,43

P 9 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Isak Bergling - 4,65 4,89
Jakob Bonnevier 4,05 3,32 3,18
Klaus Heinonen 3,64 4,09 3,80
Leon Frodin 5,06 4,57 4,80
Maximilian Van Der Meijden 3,97 4,04 4,00
Oskar Lyberg 3,97 - -
Philip Sparf 3,72 3,57 4,16
Svante Genander 3,25 3,44 3,52
Theodor Persson 7,03 6,08 6,65
Vincent Gomez Sandgren 3,43 - 2,38

P 9 Kula Final - Sammanställning
       
1Theodor Persson2010Nyköpings BIS7,03
2Hanwen Dong2010Danderyds SK6,18
3Leon Frodin2010Österhaninge IF5,06
4Isak Bergling2010Täby IS4,89
5Alvar Engström2010Turebergs FK4,68
6Axel Ullberg2010Täby IS4,46
7Victor Herge2010Bromma IF4,36
8Grim Pamelius2010Täby IS4,24
9Philip Sparf2011Åkersberga SK4,16
10Klaus Heinonen2010Hammarby Friidrott4,09
11Casper Tull2010Täby IS4,08
12Jakob Bonnevier2010Täby IS4,05
13Maximilian Van Der Meijden2010Täby IS4,04
14Eliah Hallberg Hossain2010Turebergs FK4,00
15Vilhelm Askehed2010Täby IS3,98
16Oskar Lyberg2010Täby IS3,97
17Fred Faxéus2010Täby IS3,94
18David Bonnevier2010Täby IS3,62
19Joel Thews2010Bromma IF3,54
20Svante Genander2010Täby IS3,52
21Vincent Gomez Sandgren2010Täby IS3,43

KS 200 m Final20/1  13:27

Heat 1
       
1Johanna Kunath1997Hammarby Friidrott26,92
2Jeanne Lindestam2001Danderyds SK27,07
3Eleonora Von Wetter Rosenthal2002IF Åland29,60
4Alva Ohlsson2000Upsala IF31,14

Heat 2
       
1Moa Hjelmer1990Spårvägens FK24,34Tävlingsrekord
2Caroline Kihlblom1994Täby IS25,32
3Gabriella Holmström2000Upsala IF25,54

Heat 3
       
1Lovisa Linde1998Täby IS26,12
2Sara Hermansson1999Täby IS26,76
3Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS27,32

Heat 4
       
1Emelie Eklund2000Täby IS26,74
2Caroline Larsson2001Täby IS27,31
3Josefine Lundvall1999Täby IS28,06

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Moa Hjelmer1990Spårvägens FK24,34Tävlingsrekord
2Caroline Kihlblom1994Täby IS25,32
3Gabriella Holmström2000Upsala IF25,54
4Lovisa Linde1998Täby IS26,12
5Emelie Eklund2000Täby IS26,74
6Sara Hermansson1999Täby IS26,76
7Johanna Kunath1997Hammarby Friidrott26,92
8Jeanne Lindestam2001Danderyds SK27,07
9Caroline Larsson2001Täby IS27,31
10Lovisa Glavare Karlsson1999Täby IS27,32
11Josefine Lundvall1999Täby IS28,06
12Eleonora Von Wetter Rosenthal2002IF Åland29,60
13Alva Ohlsson2000Upsala IF31,14

KS 60 mh Final20/1  09:32

Heat 1
       
1Emma Tuvesson1991Spårvägens FK8,53
2Malin Skogström1995Hässelby SK8,63
3Daniela Karlsson1996Täby IS9,11
 Bianca Salming1998Turebergs FKDNF
 Alva von Gerber2000Huddinge AISDNF

Heat 2
       
1Lovisa Östervall1997Upsala IF8,92
2Johanna Kunath1997Hammarby Friidrott9,24
3Levina Ahlgren1998Upsala IF9,27
4Alva Wolwan2001Upsala IF9,31
5Helena Kolte1998Täby IS9,46

KS 60 mh Final - Sammanställning
       
1Emma Tuvesson1991Spårvägens FK8,53
2Malin Skogström1995Hässelby SK8,63
3Lovisa Östervall1997Upsala IF8,92
4Daniela Karlsson1996Täby IS9,11
5Johanna Kunath1997Hammarby Friidrott9,24
6Levina Ahlgren1998Upsala IF9,27
7Alva Wolwan2001Upsala IF9,31
8Helena Kolte1998Täby IS9,46
 Bianca Salming1998Turebergs FKDNF
 Alva von Gerber2000Huddinge AISDNF

KS Höjd Final20/1  11:35
       
1Marija Vukovic1992AK Lovcen 184Tävlingsrekord
2Lovisa Östervall1997Upsala IF176
3Bianca Salming1998Turebergs FK176
4Linda Skantze1995IFK Lidingö172
5Kajsa Engblom2001Huddinge AIS166

KS Höjd Final  140 145 149 153 157 160 163 166 168 170 172 174 176 178 180 184 188
Bianca Salming - - - - - - - o o o xo xo xxo xxx
Kajsa Engblom - - - o o o o xo xxx
Lovisa Östervall - - - - - - - o - o o o o xxx
Marija Vukovic - - - - - - - - - - o o o o xo o xxx
Linda Skantze - - - - - o xxo o o xxo xo xxx

KS Tresteg Final20/1  10:40
       
1Emelie Nyman Wänseth1998Östersunds GIF12,96
2Frida Johansson1995Tjalve IF Norrköping12,07
3Emilia Sjöstrand2002AIK Friidrott10,96
4Bilge Kaya2002Hellas FK10,77
5Nora Swartz2001Östersunds GIF10,33
6Tyra Tunander Cedrenius2004IFK Lidingö10,31
7Matilda Halfwordson2005Bromma IF10,04
8Sofie Af Ugglas2004Täby IS9,34
 Melina Gustafson2001Spårvägens FKDNS

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Bilge Kaya x x 10,27 10,63 10,59 10,77
Emelie Nyman Wänseth 12,65 12,65 12,75 x - 12,96
Emilia Sjöstrand 10,95 10,96 10,95 10,45 10,80 10,9
Frida Johansson 12,04 x x 12,07 x x
Matilda Halfwordson 9,87 x 9,85 9,72 10,04 10,01
Melina Gustafson
Nora Swartz 10,00 9,98 10,27 x 10,19 10,33
Sofie Af Ugglas x x 9,34 x x 9,7
Tyra Tunander Cedrenius 9,97 10,15 10,02 10,31 10,24 10,12

KS Kula Final20/1  12:34
       
1Kristina Rakocevic1998AK Niksic14,22Tävlingsrekord
2Bianca Salming1998Turebergs FK13,35
3Felicia Lindberg1997Hammarby Friidrott12,17
4Emelie Nyman Wänseth1998Östersunds GIF11,99
5Helena Kolte1998Täby IS11,48

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Bianca Salming x x x 12,74 13,35 x
Emelie Nyman Wänseth 11,04 11,74 11,99 11,80 11,76 11,93
Felicia Lindberg 11,59 x 11,31 11,97 12,03 12,17
Helena Kolte 10,76 11,30 11,48 11,21 11,00 10,92
Kristina Rakocevic 13,26 13,28 x x x 14,22

F 17 200 m Final20/1  15:09

Heat 1
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK25,62Tävlingsrekord
2Lisen Rignell2003Bromma IF26,68
3Vanna Ullén2003Turebergs FK28,13

Heat 2
       
1Moa Nyström2003Turebergs FK27,65
2Kristina Dahlström2003Täby IS28,57
3Julia Nilsson2003Sundbybergs IK29,21
4Alva Söderlind2003Täby IS30,44

Heat 3
       
1Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott27,25Varning
2Wilma Delden2002Spårvägens FK28,44
3Isabelle Pettersson2003Tullinge FIF28,92
4Sofia Azizmohamadi2002Tullinge FIF29,43

Heat 4
       
1Nadja Fernström2003Hammarby Friidrott28,34
2Hedda Folkhage2003Turebergs FK29,19
3Teodora Angergård2003Spårvägens FK30,29
4Dora Humeur2003Spårvägens FK30,74

F 17 200 m Final - Sammanställning
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK25,62Tävlingsrekord
2Lisen Rignell2003Bromma IF26,68
3Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott27,25Varning
4Moa Nyström2003Turebergs FK27,65
5Vanna Ullén2003Turebergs FK28,13
6Nadja Fernström2003Hammarby Friidrott28,34
7Wilma Delden2002Spårvägens FK28,44
8Kristina Dahlström2003Täby IS28,57
9Isabelle Pettersson2003Tullinge FIF28,92
10Hedda Folkhage2003Turebergs FK29,19
11Julia Nilsson2003Sundbybergs IK29,21
12Sofia Azizmohamadi2002Tullinge FIF29,43
13Teodora Angergård2003Spårvägens FK30,29
14Alva Söderlind2003Täby IS30,44
15Dora Humeur2003Spårvägens FK30,74

F 17 60 mh Final20/1  08:57

Heat 1
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK8,68
2Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS9,13
3Gabriella Lindström2002Falu IK9,28
4Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping9,42
5Julia Nilsson2003Sundbybergs IK9,55
6Julia Håkansson2003Spårvägens FK9,70

Heat 2
       
1Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott9,48
2Moa Nyström2003Turebergs FK10,29
3Victoria Cummings2003Täby IS10,57
4Hedda Folkhage2003Turebergs FK11,00
5Alexandra Mella2003Täby IS11,37

F 17 60 mh Final - Sammanställning
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK8,68
2Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS9,13
3Gabriella Lindström2002Falu IK9,28
4Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping9,42
5Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott9,48
6Julia Nilsson2003Sundbybergs IK9,55
7Julia Håkansson2003Spårvägens FK9,70
8Moa Nyström2003Turebergs FK10,29
9Victoria Cummings2003Täby IS10,57
10Hedda Folkhage2003Turebergs FK11,00
11Alexandra Mella2003Täby IS11,37

F 17 Höjd Final20/1  09:30
       
1Elvira Magnusson2003IFK Tumba164
2Alexandra Mella2003Täby IS150
2Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping150
2Vendela Einberg2002Huddinge AIS150
 Alva Söderlind2003Täby IS

F 17 Höjd Final  145 150 155 160 164 168
Alexandra Mella o o xxx
Elvira Magnusson - o o o o xxx
Tuvalisa Rosenquist - o xxx
Vendela Einberg - o xxx

F 17 Kula Final20/1  13:15
       
1Hannah Hilding2002Spårvägens FK13,50
2Tuvalisa Rosenquist2002Tjalve IF Norrköping11,46
3Embla Wihk2002Hammarby Friidrott11,12
4Hannah Luxemburg2002Turebergs FK10,76
5Alma Flygt2003Täby IS10,24
6Sofie Af Ugglas2004Täby IS9,05
7Alva Söderlind2003Täby IS6,93

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alma Flygt 9, 68 10,23 x 9,47 10,19 10,24
Alva Söderlind 6,42 6,68 6,12 6,80 6,93 6,58
Embla Wihk 10,18 10,79 10,88 11,12 9,58 10,23
Hannah Hilding 13,06 12,16 13,10 x 13,50 12,09
Sofie Af Ugglas 7,97 7,50 8,42 8,71 8,95 9,05
Tuvalisa Rosenquist 10,96 10,80 x x 11,46 10,67
Hannah Luxemburg 10,76 10,42 x x x x

F 15 200 m Final20/1  14:34

Heat 1
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK26,64
2Vera Lindblad2004Bromma IF27,14
3Sara Winberg2004Täby IS27,52

Heat 2
       
1Josephine Lindestam2004Danderyds SK27,70
2Anelia Danielsson2004Tullinge FIF29,37
3Lorena Guzman2004Turebergs FK30,13

Heat 3
       
1Edda Chin Nygårds2004IFK Lidingö27,45
2Karin Andersson Berger2004Turebergs FK29,72
3Thyra Kvarnström2004Täby IS29,96
4Alexandra Frumerie2004Danderyds SK30,18

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK26,64
2Vera Lindblad2004Bromma IF27,14
3Edda Chin Nygårds2004IFK Lidingö27,45
4Sara Winberg2004Täby IS27,52
5Josephine Lindestam2004Danderyds SK27,70
6Anelia Danielsson2004Tullinge FIF29,37
7Karin Andersson Berger2004Turebergs FK29,72
8Thyra Kvarnström2004Täby IS29,96
9Lorena Guzman2004Turebergs FK30,13
10Alexandra Frumerie2004Danderyds SK30,18

F 15 60 mh Final20/1  08:54
       
1Sara Winberg2004Täby IS9,04
2Tyra Tunander Cedrenius2004IFK Lidingö9,67
3Louise Tilly2004Täby IS9,89
4Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS10,17
 Sofie Af Ugglas2004Täby ISDNF

F 15 Höjd Final20/1  09:29
       
1Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS160
2Linda Edberg2004Turebergs FK155

F 15 Höjd Final  140 145 150 155 160 164
Linda Edberg o o o xo xxx
Tasa Scheele Bhatia - o o o xo xxx

F 14 60 mh Final20/1  08:46

Heat 1
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott9,59
2Alvah Lind2005Tyresö FK9,61
3Norah Lind2005Tyresö FK10,14
4Ebba Sjöström2005Täby IS10,21
5Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott10,64
6Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö10,67

Heat 2
       
1Anna Strunke2005Turebergs FK10,87
2Chloe Gillard2005Täby IS11,34
3Källa Kairenius2005Täby IS11,39
4Vera Rietz2005Täby IS11,42
5Ellen Jernhall2005Täby IS11,64
6Suzanne Lesage2005Bromma IF11,65

F 14 60 mh Final - Sammanställning
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott9,59
2Alvah Lind2005Tyresö FK9,61
3Norah Lind2005Tyresö FK10,14
4Ebba Sjöström2005Täby IS10,21
5Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott10,64
6Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö10,67
7Anna Strunke2005Turebergs FK10,87
8Chloe Gillard2005Täby IS11,34
9Källa Kairenius2005Täby IS11,39
10Vera Rietz2005Täby IS11,42
11Ellen Jernhall2005Täby IS11,64
12Suzanne Lesage2005Bromma IF11,65

F 14 Längd Final20/1  12:20
       
1Alvah Lind2005Tyresö FK4,98
2Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö4,78
3Norah Lind2005Tyresö FK4,75
4Tyra Hedin2005IFK Lidingö4,62
5Matilda Halfwordson2005Bromma IF4,54
6Lara Johnsson2005Turebergs FK4,42
7Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott4,26
8Märta Castenfors2005Spårvägens FK4,21
9Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott4,14
10Anna Strunke2005Turebergs FK4,10
11Ebba Ekström2005IFK Lidingö4,08
12Ebba Hasselgren-Svensson2005Spårvägens FK3,97
13Ellen Jernhall2005Täby IS3,93
14Ophelia Viirman2005Bromma IF3,86
15Evelina Hamos2005Täby IS3,77
16Vera Rietz2005Täby IS3,73
17Suzanne Lesage2005Bromma IF3,64
18Källa Kairenius2005Täby IS3,60
19Philippa Kastberg2005Täby IS3,59
20Chloe Gillard2005Täby IS3,46
21Hanna Schön2005Täby IS3,16
 Olivia Bruzelius2005Spårvägens FKDNS

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alvah Lind 4,75 4,56 4,54 4,87 4,98 4,81
Anna Strunke 4,10 4,05 3,98
Chloe Gillard 3,46 3,40 3,38
Ebba Ekström 3,98 4,08 3,88
Ebba Hasselgren-Svensson 3,97 3,77 3,80
Ellen Jernhall 3,93 3,75 3,81
Evelina Hamos 3,55 3,77 3,71
Hanna Schön x 3,14 3,16
Hjördis Bäckman 4,50 4,78 4,47 4,62 4,77 4,55
Ida Egnell 4,26 4,12 x 4,14 4,26 4,22
Källa Kairenius 3,60 3,59 3,57
Lara Johnsson x 4,20 3,71 4,42 4,12 3,74
Linnea Blidborg Stenberg 3,80 4,14 3,88
Matilda Halfwordson 4,29 4,49 4,38 4,45 4,53 4,54
Märta Castenfors 3,74 x 4,21 4,12 3,74 4,10
Norah Lind 4,37 4,44 4,75 x 4,42 4,63
Olivia Bruzelius
Ophelia Viirman 3,58 3,86 x
Philippa Kastberg 3,59 3,53 3,18
Tyra Hedin 4,33 4,12 4,25 4,51 4,62 4,42
Vera Rietz x 3,73 3,64
Suzanne Lesage x 3,64 x

F 14 Kula Final20/1  11:18
       
1Norah Lind2005Tyresö FK11,22Tävlingsrekord
2Anna Strunke2005Turebergs FK10,76
3Sofia Eskilsson2005Tyresö FK9,82
4Alvah Lind2005Tyresö FK9,54
5Philippa Kastberg2005Täby IS8,55
6Lara Johnsson2005Turebergs FK8,52
7Evelina Hamos2005Täby IS7,69
8Matilda Halfwordson2005Bromma IF7,56
9Ebba Ekström2005IFK Lidingö7,14
10Hanna Schön2005Täby IS7,12
11Suzanne Lesage2005Bromma IF6,33

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alvah Lind 9,05 9,54 8,84 9,39 9,11 8,68
Anna Strunke x 9,70 9,81 10,64 10,6 10,76
Ebba Ekström 6,98 6,99 7,14
Evelina Hamos 7,32 7,37 7,27 7,69 7,21 7,30
Hanna Schön 7,12 6,58 x
Lara Johnsson 6,78 7,82 7,50 8,34 7,80 8,52
Matilda Halfwordson 7,56 7,38 6,58 - x 7,04
Norah Lind 10,87 9,51 11,01 9,99 9,43 11,22
Philippa Kastberg 7,52 8,10 8,55 8,37 8,36 8,45
Suzanne Lesage 6,13 6,33 5,91
Sofia Eskilsson 9,51 9,82 x 9,11 9,39 9,07

F 13 800 m Final20/1  12:06

Heat 1
       
1Hannah Kinane2006Hässelby SK2.29,22
2Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott2.33,59
3Liv Hanell2006IFK Tumba2.36,09
4Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF2.40,78
5Tove Olsson2006Hammarby Friidrott2.45,07
6Venla Engström2007Turebergs FK2.49,38

Heat 2
       
1Emilia Hermansson2006Täby IS2.48,00
2Mina Hägglund2007Hässelby SK2.54,80
3Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott3.11,17
 Ellinore Sparf2007Åkersberga SKDNS
 Rut Grufman2006Täby ISDNS

F 13 800 m Final - Sammanställning
       
1Hannah Kinane2006Hässelby SK2.29,22
2Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott2.33,59
3Liv Hanell2006IFK Tumba2.36,09
4Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF2.40,78
5Tove Olsson2006Hammarby Friidrott2.45,07
6Emilia Hermansson2006Täby IS2.48,00
7Venla Engström2007Turebergs FK2.49,38
8Mina Hägglund2007Hässelby SK2.54,80
9Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott3.11,17
 Ellinore Sparf2007Åkersberga SKDNS
 Rut Grufman2006Täby ISDNS

F 13 60 mh Final20/1  08:26

Heat 1
       
1Rut Grufman2006Täby IS10,41
2Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF10,66
3Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott11,00
4Eleonora Wahlin2006Täby IS11,16
5Venla Engström2007Turebergs FK11,92
6Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott13,58

Heat 2
       
1Kristelle Grahn2006Spårvägens FK10,76
2Maggie Dahlöf2006Hellas FK11,67
3Tyra Holst2006AIK Friidrott11,91
4Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK12,45
5Lilou Moilanen2006Spårvägens FK13,10

F 13 60 mh Final - Sammanställning
       
1Rut Grufman2006Täby IS10,41
2Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF10,66
3Kristelle Grahn2006Spårvägens FK10,76
4Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott11,00
5Eleonora Wahlin2006Täby IS11,16
6Maggie Dahlöf2006Hellas FK11,67
7Tyra Holst2006AIK Friidrott11,91
8Venla Engström2007Turebergs FK11,92
9Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK12,45
10Lilou Moilanen2006Spårvägens FK13,10
11Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott13,58

F 13 Längd Final20/1  18:29
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK5,18Tävlingsrekord
2Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott4,74
3Maja Mccarthy2006Hellas FK4,59
4Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF4,56
5Eleonora Wahlin2006Täby IS4,55
6Rut Grufman2006Täby IS4,49
7Kristelle Grahn2006Spårvägens FK4,47
8Venla Engström2007Turebergs FK4,08
9Emilia Hermansson2006Täby IS4,00
10Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK3,98
11Maggie Dahlöf2006Hellas FK3,85
12Tyra Holst2006AIK Friidrott3,83
13Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott3,69
14Lilou Moilanen2006Spårvägens FK3,61

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alva Jobson Orrmo 3,98 3,71 3,83
Ayla Hallberg Hossain 5,13 4,88 5,01 5,02 5,14 5,18
Eleonora Wahlin 4,55 4,31 4,18 4,12 4,44 3,82
Emilia Hermansson 3,90 4,00 3,75
Fredrika Rosén 3,69 3,43 3,54
Kristelle Grahn 4,47 4,31 4,27 4,45 4,42 4,42
Lilou Moilanen 3,61 3,35 3,61
Lova Mattsson 4,74 4,48 4,40 4,28 4,59 4,27
Lovisa Ulvenstam 4,56 4,54 4,53 4,30 4,52 4,41
Maggie Dahlöf 3,73 3,81 3,85
Maja Mccarthy 4,28 4,29 4,35 4,21 4,44 4,59
Rut Grufman 3,96 4,49 x 4,44 4,32 4,40
Tyra Holst 3,83 3,62 3,68
Venla Engström 4,08 3,86 3,97 3,78 3,92 3,95

F 11 60 m Försök20/1  09:54

Heat 1
       
1Ebba Borglund2008Täby IS9,11q
2Wilma Beiming Brotte2008Täby IS9,41q
3Michaela Frumerie2008Danderyds SK9,57
4Annabelle Grahn2008Spårvägens FK9,76
5Lilly Zetterlund2008Bromma IF10,05
6Juni Arkmo Rydnemalm2008Täby IS10,06
7Charlotta Johansson2008Täby IS10,28
8Emilie Ekman2008Täby IS10,39

Heat 2
       
1Ebba Dahlström2008Täby IS9,19q
2Emmy Hällkvist2008Danderyds SK9,50q
3Edit Jansson2008Hammarby Friidrott9,93
4Signe Rosendahl2008Bromma IF10,09
5Arwen Pamelius2008Täby IS10,15
6Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK10,26
7My Nilsson2008Danderyds SK10,53
8Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott11,52

Heat 3
       
1Emma Tryselius2008Mälarö SOK9,13q
2My Lindberg2008Hellas FK9,39q
3Stella Weissenborn2008Täby IS9,77
4Clara Herge2008Bromma IF9,94
5Isa Olsson2008Hammarby Friidrott10,26
6Bea Humeur2008Spårvägens FK10,31
7Milly Österdahl2008Täby IS10,38
8Elsa Rudström2008Täby IS11,00

Heat 4
       
1Alice Jeansson2008Spårvägens FK9,21q
2Melina Engler2008Täby IS9,31q
3Johanna Gummérus2008Täby IS9,86
4Maja Skagelind2008Hellas FK10,09
5Tuva Engqvist2008Bromma IF10,10
6Sophie Wölger2008Täby IS10,17
7Idun Ekman2008Hammarby Friidrott10,33
8Naomie Carlqvist2008Täby IS10,79

F 11 60 m Final20/1  11:56
       
1Emma Tryselius2008Mälarö SOK9,00
2Ebba Dahlström2008Täby IS9,14
3Alice Jeansson2008Spårvägens FK9,18
4Melina Engler2008Täby IS9,23
5Ebba Borglund2008Täby IS9,27
6My Lindberg2008Hellas FK9,36
7Wilma Beiming Brotte2008Täby IS9,39
8Emmy Hällkvist2008Danderyds SK9,50

F 11 Höjd Final20/1  12:39

Pool 1
       
1Ebba Borglund2008Täby IS138
2Bea Humeur2008Spårvägens FK115
3Isa Olsson2008Hammarby Friidrott115
4Tuva Engqvist2008Bromma IF110
5Idun Ekman2008Hammarby Friidrott105
6Edit Jansson2008Hammarby Friidrott105
6Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK105
8Emilie Ekman2008Täby IS105
9Arwen Pamelius2008Täby IS095
9Elsa Rudström2008Täby IS095
9Lilly Zetterlund2008Bromma IF095
12Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott095
12Clara Herge2008Bromma IF095
12Signe Rosendahl2008Bromma IF095

F 11 Höjd Final Pool 1 095 100 105 110 115 120 124 128 130 132 134 136 138 140
Arwen Pamelius o xxx
Bea Humeur o o xo o o xxx
Celina Antonsson xo xxx
Clara Herge xo xxx
Ebba Borglund - - o o o o o o xxo xo xo xo o xxx
Edit Jansson o o xo xxx
Elsa Rudström o xxx
Emilie Ekman o o xxo xxx
Idun Ekman o xo o xxx
Isa Olsson o o o xo xxo xxx
Lilly Zetterlund o xxx
Nicole Von Peltzer o o xo xxx
Signe Rosendahl xo xxx
Tuva Engqvist o o o o xxx

Pool 2
       
1My Lindberg2008Hellas FK124
2Emma Tryselius2008Mälarö SOK124
3Johanna Gummérus2008Täby IS120
4Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK120
5Emmy Hällkvist2008Danderyds SK115
6Michaela Frumerie2008Danderyds SK115
7Maja Skagelind2008Hellas FK110
8My Nilsson2008Danderyds SK110
9Milly Österdahl2008Täby IS105
9Elin Larsson2008IF Linden105
11Naomie Carlqvist2008Täby IS105
12Wilma Beiming Brotte2008Täby IS095
 Stella Weissenborn2008Täby IS

F 11 Höjd Final Pool 2 095 100 105 110 115 120 124 128
Emma Tryselius - - o o o xo xo xxx
Emmy Hällkvist - - o o o xxx
Ester Wikfeldt - - - o xo o xxx
Johanna Gummérus - - o o o o xxx
Michaela Frumerie - o o o xo xxx
Milly Österdahl - - o xxx
My Lindberg - o o o xo xo o xxx
My Nilsson - o o xxo xxx
Naomie Carlqvist - o xo xxx
Wilma Beiming Brotte o xxx
Elin Larsson o o o xxx
Maja Skagelind - o o o xxx

F 11 Höjd Final - Sammanställning
       
1Ebba Borglund2008Täby IS138
2My Lindberg2008Hellas FK124
3Emma Tryselius2008Mälarö SOK124
4Johanna Gummérus2008Täby IS120
5Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK120
6Emmy Hällkvist2008Danderyds SK115
7Bea Humeur2008Spårvägens FK115
8Michaela Frumerie2008Danderyds SK115
9Isa Olsson2008Hammarby Friidrott115
10Tuva Engqvist2008Bromma IF110
11Maja Skagelind2008Hellas FK110
12My Nilsson2008Danderyds SK110
13Elin Larsson2008IF Linden105
14Milly Österdahl2008Täby IS105
15Idun Ekman2008Hammarby Friidrott105
16Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK105
17Edit Jansson2008Hammarby Friidrott105
18Naomie Carlqvist2008Täby IS105
19Emilie Ekman2008Täby IS105
20Arwen Pamelius2008Täby IS095
21Elsa Rudström2008Täby IS095
22Lilly Zetterlund2008Bromma IF095
23Wilma Beiming Brotte2008Täby IS095
24Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott095
25Clara Herge2008Bromma IF095
26Signe Rosendahl2008Bromma IF095
 Stella Weissenborn2008Täby IS

F 11 Längd Final20/1  08:49

Pool 1
       
1Ebba Borglund2008Täby IS4,38
2Emma Tryselius2008Mälarö SOK4,02
3Ebba Dahlström2008Täby IS3,91
4Alice Jeansson2008Spårvägens FK3,893,74
5Johanna Gummérus2008Täby IS3,85
6Annabelle Grahn2008Spårvägens FK3,74
7Edit Jansson2008Hammarby Friidrott3,64
8Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK3,633,60
9Clara Herge2008Bromma IF3,62
10Idun Ekman2008Hammarby Friidrott3,46
11Isa Olsson2008Hammarby Friidrott3,343,30
12Charlotta Johansson2008Täby IS3,26
13Arwen Pamelius2008Täby IS3,243,14
14Emilie Ekman2008Täby IS3,12
15Elsa Rudström2008Täby IS2,89
16Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott2,54

F 11 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Jeansson 3,74 3,63 3,89
Annabelle Grahn 3,74 3,61 3,74
Arwen Pamelius 2,83 3,14 3,24
Celina Antonsson 2,52 2,54 2,31
Charlotta Johansson 3,01 2,87 3,26
Clara Herge 3,47 3,62 3,53
Ebba Borglund x 4,38 4,24
Ebba Dahlström 3,91 3,91 3,72
Edit Jansson 3,64 3,53 3,64
Elsa Rudström 2,84 x 2,89
Emilie Ekman 2,87 2,95 3,12
Emma Tryselius 4,02 3,97 3,97
Idun Ekman 3,2 3,14 3,46
Isa Olsson 3,19 3,34 3,30
Johanna Gummérus 3,85 3,57 3,66
Nicole Von Peltzer 3,63 3,60 3,37

Pool 2
       
1My Lindberg2008Hellas FK4,21
2Wilma Beiming Brotte2008Täby IS3,92
3Stella Weissenborn2008Täby IS3,82
4Melina Engler2008Täby IS3,723,70
5Emmy Hällkvist2008Danderyds SK3,723,62
6Michaela Frumerie2008Danderyds SK3,69
7Juni Arkmo Rydnemalm2008Täby IS3,59
8Sophie Wölger2008Täby IS3,56
9Naomie Carlqvist2008Täby IS3,343,14
10Lilly Zetterlund2008Bromma IF3,27
11Signe Rosendahl2008Bromma IF3,243,05
12My Nilsson2008Danderyds SK3,22
13Milly Österdahl2008Täby IS3,09
14Tuva Engqvist2008Bromma IF2,88
 Maja Skagelind2008Hellas FK3,53

F 11 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Emmy Hällkvist 3,62 3,72 3,38
Juni Arkmo Rydnemalm 3,58 3,27 3,59
Lilly Zetterlund 3,25 3,27 3,05
Melina Engler 3,70 3,65 3,72
Michaela Frumerie 3,69 3,66 3,56
Milly Österdahl 3,09 2,93 2,96
My Lindberg 3,98 4,13 4,21
My Nilsson 3,22 3,16 3,22
Naomie Carlqvist 3,14 2,76 3,34
Signe Rosendahl 3,24 2,08 3,05
Sophie Wölger 3,56 3,36 3,56
Stella Weissenborn 3,63 3,82 3,64
Tuva Engqvist 2,88 2,71 2,72
Wilma Beiming Brotte 3,66 3,90 3,92
Maja Skagelind 3,41 3,18 3,53

F 11 Längd Final - Sammanställning
       
1Ebba Borglund2008Täby IS4,38
2My Lindberg2008Hellas FK4,21
3Emma Tryselius2008Mälarö SOK4,02
4Wilma Beiming Brotte2008Täby IS3,92
5Ebba Dahlström2008Täby IS3,91
6Alice Jeansson2008Spårvägens FK3,893,74
7Johanna Gummérus2008Täby IS3,85
8Stella Weissenborn2008Täby IS3,82
9Annabelle Grahn2008Spårvägens FK3,74
10Melina Engler2008Täby IS3,723,70
11Emmy Hällkvist2008Danderyds SK3,723,62
12Michaela Frumerie2008Danderyds SK3,69
13Edit Jansson2008Hammarby Friidrott3,64
14Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK3,633,60
15Clara Herge2008Bromma IF3,62
16Juni Arkmo Rydnemalm2008Täby IS3,59
17Sophie Wölger2008Täby IS3,56
19Idun Ekman2008Hammarby Friidrott3,46
20Isa Olsson2008Hammarby Friidrott3,343,30
21Naomie Carlqvist2008Täby IS3,343,14
22Lilly Zetterlund2008Bromma IF3,27
23Charlotta Johansson2008Täby IS3,26
24Arwen Pamelius2008Täby IS3,243,14
25Signe Rosendahl2008Bromma IF3,243,05
26My Nilsson2008Danderyds SK3,22
27Emilie Ekman2008Täby IS3,12
28Milly Österdahl2008Täby IS3,09
29Elsa Rudström2008Täby IS2,89
30Tuva Engqvist2008Bromma IF2,88
31Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott2,54
 Maja Skagelind2008Hellas FK3,53

F 11 Kula Final20/1  12:01

Pool 1
       
1Elin Larsson2008IF Linden7,76
2Emmy Hällkvist2008Danderyds SK7,07
3Ebba Borglund2008Täby IS7,01
4Emma Tryselius2008Mälarö SOK6,42
5Emilie Ekman2008Täby IS5,325,22
6Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott4,87
7Isa Olsson2008Hammarby Friidrott4,83
8Clara Herge2008Bromma IF4,63
9Elsa Rudström2008Täby IS4,50
10Arwen Pamelius2008Täby IS4,47
 Ebba Dahlström2008Täby ISDNS

F 11 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Arwen Pamelius 4,36 4,47 4,35
Celina Antonsson 4,61 4,38 4,87
Clara Herge 4,57 4,63 4,55
Ebba Borglund 7,01 6,94 6,92
Ebba Dahlström
Elsa Rudström 4,31 3,67 4,50
Emilie Ekman 5,22 5,21 5,32
Emma Tryselius 6,04 5,93 6,42
Emmy Hällkvist 6,93 7,07 6,59
Isa Olsson 4,80 4,77 4,83
Elin Larsson 6,77 7,76 7,38

Pool 2
       
1Johanna Gummérus2008Täby IS6,90
2Stella Weissenborn2008Täby IS6,65
3Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK5,92
4Tuva Engqvist2008Bromma IF5,80
5Michaela Frumerie2008Danderyds SK5,46
6Wilma Beiming Brotte2008Täby IS5,42
7Lilly Zetterlund2008Bromma IF5,40
8Naomie Carlqvist2008Täby IS5,325,26
9My Nilsson2008Danderyds SK4,94
10Melina Engler2008Täby IS4,804,76
11Milly Österdahl2008Täby IS4,72
12Signe Rosendahl2008Bromma IF4,62

F 11 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Johanna Gummérus x 6,72 6,90
Lilly Zetterlund 5,40 5,14 4,71
Melina Engler 4,76 4,41 4,80
Michaela Frumerie 5,35 4,91 5,46
Milly Österdahl 4,72 4,72 4,17
My Nilsson 4,79 4,73 4,94
Naomie Carlqvist 5,26 5,32 5,11
Nicole Von Peltzer 4,73 5,47 5,92
Signe Rosendahl x 4,36 4,62
Stella Weissenborn 6,10 6,11 6,65
Wilma Beiming Brotte 4,82 5,28 5,42

F 11 Kula Final - Sammanställning
       
1Elin Larsson2008IF Linden7,76
2Emmy Hällkvist2008Danderyds SK7,07
3Ebba Borglund2008Täby IS7,01
4Johanna Gummérus2008Täby IS6,90
5Stella Weissenborn2008Täby IS6,65
6Emma Tryselius2008Mälarö SOK6,42
7Nicole Von Peltzer2008Spårvägens FK5,92
8Tuva Engqvist2008Bromma IF5,80
9Michaela Frumerie2008Danderyds SK5,46
10Wilma Beiming Brotte2008Täby IS5,42
11Lilly Zetterlund2008Bromma IF5,40
12Naomie Carlqvist2008Täby IS5,325,26
13Emilie Ekman2008Täby IS5,325,22
14My Nilsson2008Danderyds SK4,94
15Celina Antonsson2008Hammarby Friidrott4,87
16Isa Olsson2008Hammarby Friidrott4,83
17Melina Engler2008Täby IS4,804,76
18Milly Österdahl2008Täby IS4,72
19Clara Herge2008Bromma IF4,63
20Signe Rosendahl2008Bromma IF4,62
21Elsa Rudström2008Täby IS4,50
22Arwen Pamelius2008Täby IS4,47
 Ebba Dahlström2008Täby ISDNS

F 9 60 m Försök20/1  10:34

Heat 1
       
1Alba Jergmar2010Boo IF10,02q
2Elin Jernberg2010Täby IS10,62q
3Jaime Louwrens2011Danderyds SK10,85q
4Maja Hoffegger2010Täby IS11,13
5Tyra Borén2010Täby IS11,43
6Carmen Wijkmark2010Täby IS12,45
7Tyra Grundström2010Täby IS12,80

Heat 2
       
1Nora Blom2010Turebergs FK10,59q
2Isabella Byberg2010Täby IS10,73q
3Tuva Wängsö2010Täby IS10,94q
4Lea Gimlander2010Nyköpings BIS11,20
5Elise Emm Östlund2010Sundbybergs IK11,32
6Elsa Lorehn2010Täby IS11,99
7Felicia Lindau2010Täby IS12,58
8Astri Fahlin2010Täby IS12,89

Heat 3
       
1Ella Crona2010Hässelby SK10,77q
2Ella Strunke2010Turebergs FK11,10q
3Vera Häägg2010Täby IS11,22
4Matilda Dellwik2010Täby IS11,32
5Felicia Henningsson2010Sundbybergs IK11,74
6Lara Stenvall2010Sundbybergs IK11,92
7Sophie Belmé2010Täby IS12,15
8Nellie Sohlé2010Täby IS12,29

F 9 60 m Final20/1  12:01
       
1Alba Jergmar2010Boo IF9,91
2Nora Blom2010Turebergs FK10,25
3Elin Jernberg2010Täby IS10,33
4Ella Crona2010Hässelby SK10,75
4Tuva Wängsö2010Täby IS10,75
6Jaime Louwrens2011Danderyds SK10,78
7Ella Strunke2010Turebergs FK11,22
 Isabella Byberg2010Täby ISDNS

F 9 Längd Final20/1  09:27

Pool 1
       
1Alba Jergmar2010Boo IF3,45
2Elin Jernberg2010Täby IS3,293,20
4Isabella Byberg2010Täby IS2,85
5Matilda Dellwik2010Täby IS2,77
6Elise Emm Östlund2010Sundbybergs IK2,70
7Lara Stenvall2010Sundbybergs IK2,53
8Maja Hoffegger2010Täby IS2,49
9Felicia Henningsson2010Sundbybergs IK2,48
10Felicia Lindau2010Täby IS2,25
11Carmen Wijkmark2010Täby IS2,22
13Astri Fahlin2010Täby IS2,13
14Elsa Lorehn2010Täby IS2,11

F 9 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alba Jergmar 3,45 3,27 3,29
Astri Fahlin 1,96 2,13 2,12
Carmen Wijkmark x x 2,22
Elin Jernberg 3,29 3,20 3,16
Elise Emm Östlund 2,70 2,59 x
Elsa Lorehn 2,11 2,11 1,91
Felicia Henningsson 2,29 2,48 2,19
Felicia Lindau 1,86 1,49 2,25
Isabella Byberg 2,71 2,81 2,85
Lara Stenvall 2,53 2,52 2,52
Maja Hoffegger 2,49 2,33 2,32
Matilda Dellwik 2,77 2,76 2,68

Pool 2
       
1Nora Blom2010Turebergs FK3,293,18
2Tuva Wängsö2010Täby IS2,88
3Jaime Louwrens2011Danderyds SK2,87
4Ella Crona2010Hässelby SK2,86
5Tyra Borén2010Täby IS2,84
6Lea Gimlander2010Nyköpings BIS2,83
7Vera Häägg2010Täby IS2,63
8Ella Strunke2010Turebergs FK2,58
9Nellie Sohlé2010Täby IS2,43
10Sophie Belmé2010Täby IS2,36
11Tyra Grundström2010Täby IS2,29

F 9 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Ella Crona 2,80 2,79 2,86
Ella Strunke 2,40 1,93 2,58
Jaime Louwrens 2,87 2,57 2,86
Nellie Sohlé 2,36 2,43 2,32
Nora Blom 3,18 x 3,29
Sophie Belmé 2,36 2,34 2,31
Tuva Wängsö 2,88 2,84 2,55
Tyra Borén 2,72 2,84 2,68
Tyra Grundström 2,29 1,94 2,24
Vera Häägg 2,63 2,41 2,59
Lea Gimlander 2,83 2,67 2,73

F 9 Längd Final - Sammanställning
       
1Alba Jergmar2010Boo IF3,45
3Elin Jernberg2010Täby IS3,293,20
4Nora Blom2010Turebergs FK3,293,18
5Tuva Wängsö2010Täby IS2,88
6Jaime Louwrens2011Danderyds SK2,87
7Ella Crona2010Hässelby SK2,86
8Isabella Byberg2010Täby IS2,85
9Tyra Borén2010Täby IS2,84
10Lea Gimlander2010Nyköpings BIS2,83
11Matilda Dellwik2010Täby IS2,77
12Elise Emm Östlund2010Sundbybergs IK2,70
13Vera Häägg2010Täby IS2,63
14Ella Strunke2010Turebergs FK2,58
15Lara Stenvall2010Sundbybergs IK2,53
16Maja Hoffegger2010Täby IS2,49
17Felicia Henningsson2010Sundbybergs IK2,48
18Nellie Sohlé2010Täby IS2,43
19Sophie Belmé2010Täby IS2,36
20Tyra Grundström2010Täby IS2,29
21Felicia Lindau2010Täby IS2,25
23Carmen Wijkmark2010Täby IS2,22
24Astri Fahlin2010Täby IS2,13
25Elsa Lorehn2010Täby IS2,11

F 9 Kula Final20/1  08:29

Pool 1
       
1Nora Blom2010Turebergs FK6,12Tävlingsrekord
2Isabella Byberg2010Täby IS4,86
3Ella Crona2010Hässelby SK4,78
4Alba Jergmar2010Boo IF4,59
5Ella Strunke2010Turebergs FK4,36
6Elsa Lorehn2010Täby IS4,29
7Felicia Lindau2010Täby IS3,41
8Carmen Wijkmark2010Täby IS3,27

F 9 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alba Jergmar 4,07 4,59 4,57
Carmen Wijkmark 3,27 x 2,15
Ella Crona 4,78 4,45 4,28
Ella Strunke 4,36 3,49 4,22
Elsa Lorehn 4,29 x 3,36
Felicia Lindau 2,62 x 3,41
Isabella Byberg 4,76 4,86 4,58
Nora Blom 6,12 5,35 5,66

Pool 2
       
1Sophie Belmé2010Täby IS4,95
2Matilda Dellwik2010Täby IS4,63
3Nellie Sohlé2010Täby IS3,99
4Tuva Wängsö2010Täby IS3,75
5Lara Stenvall2010Sundbybergs IK3,58
6Elise Emm Östlund2010Sundbybergs IK3,56
7Tyra Grundström2010Täby IS3,55
8Maja Hoffegger2010Täby IS3,49
9Tyra Borén2010Täby IS2,95
10Astri Fahlin2010Täby IS2,79
11Felicia Henningsson2010Sundbybergs IK2,53

F 9 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Astri Fahlin 2,15 2,79 2,43
Elise Emm Östlund 3,56 3,56 3,7
Felicia Henningsson x 2,51 2,53
Lara Stenvall 3,28 3,11 3,58
Maja Hoffegger 2,94 2,93 3,49
Matilda Dellwik 4,13 x 4,63
Nellie Sohlé 3,73 3,99 3,9
Sophie Belmé 4,79 4,95 4,8
Tuva Wängsö 3,33 3,66 3,75
Tyra Borén 2,68 2,95 2,4
Tyra Grundström 3,3 2,78 3,55

F 9 Kula Final - Sammanställning
       
1Nora Blom2010Turebergs FK6,12Tävlingsrekord
2Sophie Belmé2010Täby IS4,95
3Isabella Byberg2010Täby IS4,86
4Ella Crona2010Hässelby SK4,78
5Matilda Dellwik2010Täby IS4,63
6Alba Jergmar2010Boo IF4,59
7Ella Strunke2010Turebergs FK4,36
8Elsa Lorehn2010Täby IS4,29
9Nellie Sohlé2010Täby IS3,99
10Tuva Wängsö2010Täby IS3,75
11Lara Stenvall2010Sundbybergs IK3,58
12Elise Emm Östlund2010Sundbybergs IK3,56
13Tyra Grundström2010Täby IS3,55
14Maja Hoffegger2010Täby IS3,49
15Felicia Lindau2010Täby IS3,41
16Carmen Wijkmark2010Täby IS3,27
17Tyra Borén2010Täby IS2,95
18Astri Fahlin2010Täby IS2,79
19Felicia Henningsson2010Sundbybergs IK2,53


© Arena 2.0, RunPro Systems