Resultat Täby Vinterspel

Arrangör: Täby IS
Datum: 19-20 jan 2019
Plats: Sätra Friidrottshall
Ort: Stockholm
Tävlingsledare: Lars Linde

Listan skapad: 2019-01-23 20:22:08


MS 60 m Försök19/1  12:17

Heat 1
       
1Jean-Christian Zirignon1995Malmö Al6,97q
2Daniel Örevik1997Vif Gute FI7,23q
3Hector Falk1993Eskilstuna FI7,26
4Kidus Getahun1998Malmö AI7,28
5Markus Ögren1998Malmö Al7,33
6Eric Hallquist1996Östersunds GIF7,46
7Sebastian Landström1994IFK Lidingö7,52

Heat 2
       
1Michael Luxemburg1994Täby IS7,06q
2Paul Förnestig2001Hammarby Friidrott7,15q
3Daniel Persson1998Malmö AI7,33
4Felix Ekman2003Sundbybergs IK7,38
5Rodi Kay1998Täby IS7,41
6Ibrahim Abakar1999Hammarby Friidrott7,60
7Fredrik Sandell1997Danderyds SK8,83

Heat 3
       
1Jacob Ewertzh1995Malmö AI7,11q
2Lion Martinez1978Spårvägens FK7,13q
2Oskar Motta1998Upsala IF7,13q
4William Gardell2001AIK Friidrott7,25q
5Imran Lernebo2001AIK Friidrott7,37
6Alexander Nyman2000Hanvikens SK7,37
7Samuel Nylund1998IF Åland7,47
8Lucas Strand1999Nyköpings BIS7,57

MS 60 m Final19/1  13:04
       
1Jean-Christian Zirignon1995Malmö Al6,91
2Michael Luxemburg1994Täby IS7,01
3Jacob Ewertzh1995Malmö AI7,05
4Lion Martinez1978Spårvägens FK7,08
5Paul Förnestig2001Hammarby Friidrott7,09
6Oskar Motta1998Upsala IF7,15
7Daniel Örevik1997Vif Gute FI7,21
8William Gardell2001AIK Friidrott7,26

MS Stav Final19/1  09:11
       
1Carl Sténson1993Hellas FK495
2Carl-Einar Söderström Eskonniemi1999Hellas FK451
3Samuel Eriksson2002Rånäs 4H441
4Jonathan Karlsson1998Täby IS411
5Teodor Borgius2003Hammarby Friidrott401
6Jonatan Håkansson2001Hammarby Friidrott391
7Malte Fuchs Edberg2003Bromma IF381
8Harald Gemmel2001Hammarby Friidrott381
9Noah Ander2001Hammarby Friidrott371
10Casper Elliot2003Huddinge AIS371
11Felix Nyberg2003Bromma IF351
 Erik Thorstensson1989Spårvägens FKx

MS Stav Final  331 341 351 361 371 381 391 401 411 421 426 431 436 441 446 451 456 461 481 495 510
Carl Sténson - - - - - - - - - - - - - - - - - - o xo xxx
Carl-Einar Söderström Eskonniemi - - - - - - - - - o - xo - xxo - o - xxx
Casper Elliot - - o o xxo xxx
Erik Thorstensson - - - - - - - - - - - - - - - - - xxx
Felix Nyberg o o o xxx
Harald Gemmel - - - - xxo xxo xxx
Jonatan Håkansson - - xxo xxo o o o xxx
Jonathan Karlsson - - - - - - - - xxo xxx
Malte Fuchs Edberg o - xxo o xo o xxx
Teodor Borgius - o - xxo xo xo xo xxo xxx
Samuel Eriksson - - - - - o o xo xo xo - o - xo - xxx
Noah Ander - - xo xo o xxx

MS Längd Final19/1  14:18
       
1Rickard Willman1994Västerås FK7,20
2Daniel Örevik1997Vif Gute FI6,97
3Filip Nyström2000Turebergs FK6,45
4Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS6,43
5Carl-Einar Söderström Eskonniemi1999Hellas FK6,36
6Imran Lernebo2001AIK Friidrott6,09
7Felix Prins2000Hammarby Friidrott6,07
8Timothy Olsson1998Huddinge AIS6.03
9Theodor Duvert2001Turebergs FK5,87
10Kiran Karlström2001Turebergs FK5,69
11Paul Förnestig2001Hammarby Friidrott4,88

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Carl-Einar Söderström Eskonniemi 6,36 5,08 6,11 6,16 5,01 6,30
Daniel Örevik x 6,82 6,97 6,75 6,80 -
Felix Prins 5,93 6,07 5,82 5,87 5,94 6,00
Filip Nyström 6,45 x 6,39 6,42 6,28 x
Fredrik Kihlblom 4,44 6,43 x 6,34 x x
Imran Lernebo 5,91 6,09 5,84 5,98 - 5,73
Kiran Karlström 5,42 5,61 5,69
Paul Förnestig 4,88 - -
Timothy Olsson 6.03 5,93 3,95 - - -
Theodor Duvert x 5,55 5,87
Rickard Willman 7,20 x x x 7,15 6,96

P 17 60 m Försök19/1  11:33

Heat 1
       
1Milo Wahlgren2002AIK Friidrott7,08q
2Anton Runemar2002Turebergs FK7,46q
3David Thid2003Hammarby Friidrott7,48
4Jonatan Borg2003Hammarby Friidrott7,50
5Hugo Olsson2002Turebergs FK7,55
6William Larsson2002Gefle IF7,64
7William Peiro2003Täby IS8,18

Heat 2
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK7,07qTävlingsrekord
2Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping7,46q
3Hugo Holmlund2003Tyresö FK7,56
4Adam Kraft2003Östersunds GIF7,59
5André Barroso Johansson2002Hammarby Friidrott7,60
6Leo Raksanyi2002Mälarhöjdens IK7,63
7Felix Olofsson2002Mälarhöjdens IK7,78

Heat 3
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK7,28q
2Maximus Jansson2003IFK Lidingö7,49
3Hugo Wallberg2003Östersunds GIF7,51
4Sebastian Sandblom2002Huddinge AIS8,01
5Fredrik Sundvall2002Gefle IF8,56
5Leo Thillou Thomasson2002Spårvägens FK8,56

Heat 4
       
1Arvid Wändesjö2003Tyresö FK7,30q
2Niklas Wall2003Tyresö FK7,39q
3Mikael Agge2002Hammarby Friidrott7,47q
4Esbjörn Eriksson2003Turebergs FK7,74
5Arvid Hedin2003Östersunds GIF7,79
6Marcus Adrian2002Huddinge AIS8,04

P 17 60 m Final19/1  12:38
       
1Milo Wahlgren2002AIK Friidrott7,02Tävlingsrekord
2Emil Johansson2002Turebergs FK7,04
3Viktor Wall2003Tyresö FK7,23
4Arvid Wändesjö2003Tyresö FK7,25
5Niklas Wall2003Tyresö FK7,38
6Anton Runemar2002Turebergs FK7,45
7Mikael Agge2002Hammarby Friidrott7,51
8Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping7,52

P 17 1 500 m Final19/1  15:06
       
1Julius Mördrup2002IFK Lidingö Friidrott4.24,77
2Jonatan Lamy2003Spårvägens FK4.29,09
3Mikael Alm2003IFK Tumba4.55,65
4Simon Wernersson2003Bromma IF4.57,64

P 17 Längd Final19/1  14:15
       
1André Barroso Johansson2002Hammarby Friidrott6,32
2Milo Wahlgren2002AIK Friidrott6,28
3David Thid2003Hammarby Friidrott6,21
4Niklas Wall2003Tyresö FK6,13
5Viktor Wall2003Tyresö FK6,00
6Hugo Holmlund2003Tyresö FK5,96
7Felix Olofsson2002Mälarhöjdens IK5,40
8William Peiro2003Täby IS5,27
9William Larsson2002Gefle IF5,19
10Fredrik Sundvall2002Gefle IF4,86
11Leo Thillou Thomasson2002Spårvägens FK4,62
 Maximus Jansson2003IFK LidingöDNS

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
André Barroso Johansson 3,80 3,62 5,73 5,40 5,95 6,32
David Thid 5,89 x 6,21 - 4,80 x
Felix Olofsson x 5,40 2,11 - - -
Fredrik Sundvall 4,46 x 4,86
Hugo Holmlund 5,85 x 5,93 5,86 5,96 x
Leo Thillou Thomasson 4,48 4,62 4,54
Milo Wahlgren 6,04 6,28 - - - -
Niklas Wall 6,05 x 6,13 5,99 x x
Viktor Wall 5,92 5,78 6,00 5,90 5,87 6,00
William Larsson 5,19 4,98 5,10
William Peiro 5,10 5,19 5,27 5,23 5,05 x

P 15 60 m Försök19/1  09:06

Heat 1
       
1Erik Skoglund2004Danderyds SK7,74q
2Olle Billgren2004Hellas FK7,86q
3Alvin Bergvall2004IF Åland8,04q
4Viggo Berlin2004Spårvägens FK8,28q
5Gustav Pettersson2004Östersunds GIF8,57
6Albin Wikman2004Östersunds GIF8,90

Heat 2
       
1Arvid Borg2004Nyköpings BIS7,65q
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK7,80q
3Hugo Winther2004Turebergs FK7,82q
4Aron Swartz2004Östersunds GIF8,16q
5Denniz Svemark2004ÖGIF Friidrott8,41
6Joar Modén2004Östersunds GIF8,83

P 15 60 m Final19/1  11:14
       
1Erik Skoglund2004Danderyds SK7,54
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK7,57
3Hugo Winther2004Turebergs FK7,67
4Arvid Borg2004Nyköpings BIS7,67
5Aron Swartz2004Östersunds GIF8,01
6Alvin Bergvall2004IF Åland8,04
7Olle Billgren2004Hellas FK8,04
8Viggo Berlin2004Spårvägens FK8,24

P 15 1 000 m Final19/1  15:33
       
1Viktor Skoglund2004Danderyds SK2.53,16
2Erik Skoglund2004Danderyds SK2.54,81
3Conor Hogan2004Turebergs FK3.04,17
4Valter Kjellberg2004Turebergs FK3.09,47
5Samuel Berhane2005Hässelby SK3.12,97
6Leonardo Huayna Fernandez2004Turebergs FK3.14,22
7Anton Gruber2004Turebergs FK3.18,47
8Benjmain Grahm2005Bromma IF3.35,85
 Nicklas Östlund2005IFK Lidingö FriidrottDNS

P 15 Längd Final19/1  13:04
       
1Aron Swartz2004Östersunds GIF5,36
2Denniz Svemark2004ÖGIF Friidrott4,984,83
3Olle Billgren2004Hellas FK4,983,68
4Gustav Pettersson2004Östersunds GIF4,96
5Viggo Berlin2004Spårvägens FK4,79
6Joar Modén2004Östersunds GIF4,51
7Albin Wikman2004Östersunds GIF3,90
 Hugo Winther2004Turebergs FK 

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albin Wikman 3,65 x 3,66 3,52 3,74 3,90
Aron Swartz 5,14 5,28 5,03 - 4,36 5,36
Denniz Svemark x 4,74 x 4,83 x 4,98
Gustav Pettersson 4,72 x 4,26 x x 4,96
Joar Modén x 4,12 4,40 4,51 4,43 4,38
Olle Billgren 4,98 x 1,42 x 3,25 3,68
Viggo Berlin 4,79 4,35 - - - -

P 15 Kula Final19/1  09:07
       
1Viggo Berlin2004Spårvägens FK11,54
2Olle Billgren2004Hellas FK10,02

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Olle Billgren x 10,02 8,96 9,20 9,87 9,36
Viggo Berlin 11,03 10,59 10,63 9,57 10,87 11,54

P 14 60 m Försök19/1  10:26

Heat 1
       
1Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott7,87q
2David Carlson2005Bromma IF8,02q
3Fabian Mix2005Täby IS8,18q
4Noah Pimentel2005IFK Lidingö8,44
5William Lindberg2005Täby IS8,71
6Yannick Buchli2005Täby IS9,10

Heat 2
       
1August Calles2005IFK Lidingö7,83q
2Elias Sadek2005Gefle IF7,89q
3Lucas Törnström2005Danderyds SK8,27
4Filip Ekström2005Bromma IF8,27
5Viggo Stridh2005Täby IS8,30
6Leo Lindberg2005Östersunds GIF9,37

Heat 3
       
1Joel Enander2005Täby IS7,85q
2Thirachai Schröder2005Gefle IF7,91q
3Victor Törnström2005Danderyds SK8,05q
4Marcus Eklund2005Täby IS8,35
5Jacob Nilsson2005Spårvägens FK8,44
6Konrad Sundbom Kopparberg2005Spårvägens FK8,64

P 14 60 m Final19/1  11:25
       
1August Calles2005IFK Lidingö7,76
2Joel Enander2005Täby IS7,84
3Elias Sadek2005Gefle IF7,85
4Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott7,87
5David Carlson2005Bromma IF8,00
6Victor Törnström2005Danderyds SK8,02
7Fabian Mix2005Täby IS8,17
 Thirachai Schröder2005Gefle IFDNS

P 14 200 m Final19/1  14:28

Heat A
       
1Elias Sadek2005Gefle IF25,17
2Joel Enander2005Täby IS25,30
3Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott25,36
4Jacob Nilsson2005Spårvägens FK27,36

Heat B
       
1August Calles2005IFK Lidingö25,40
2David Carlson2005Bromma IF25,82
3Victor Törnström2005Danderyds SK25,89
4Lucas Törnström2005Danderyds SK26,84

Heat C
       
1Filip Ekström2005Bromma IF26,39
2Fabian Mix2005Täby IS27,06
3Konrad Sundbom Kopparberg2005Spårvägens FK28,52
4William Lindberg2005Täby IS28,83

Heat D
       
1Marcus Eklund2005Täby IS26,60
2Noah Pimentel2005IFK Lidingö28,00
3Nicklas Östlund2005IFK Lidingö Friidrott29,00
4Leo Lindberg2005Östersunds GIF32,57

Heat E
       
1Viggo Stridh2005Täby IS27,79
2Erik Norlén2005Täby IS28,48
3Yannick Buchli2005Täby IS30,77

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Elias Sadek2005Gefle IF25,17
2Joel Enander2005Täby IS25,30
3Elias Bouloussaa2005IFK Lidingö Friidrott25,36
4August Calles2005IFK Lidingö25,40
5David Carlson2005Bromma IF25,82
6Victor Törnström2005Danderyds SK25,89
7Filip Ekström2005Bromma IF26,39
8Marcus Eklund2005Täby IS26,60
9Lucas Törnström2005Danderyds SK26,84
10Fabian Mix2005Täby IS27,06
11Jacob Nilsson2005Spårvägens FK27,36
12Viggo Stridh2005Täby IS27,79
13Noah Pimentel2005IFK Lidingö28,00
14Erik Norlén2005Täby IS28,48
15Konrad Sundbom Kopparberg2005Spårvägens FK28,52
16William Lindberg2005Täby IS28,83
17Nicklas Östlund2005IFK Lidingö Friidrott29,00
18Yannick Buchli2005Täby IS30,77
19Leo Lindberg2005Östersunds GIF32,57

P 14 Höjd Final19/1  11:24
       
1Thirachai Schröder2005Gefle IF168
2Edvin Unger2005IFK Lidingö Friidrott164
3Filip Ekström2005Bromma IF160
3Joel Enander2005Täby IS160
5Victor Törnström2005Danderyds SK155
6Viggo Stridh2005Täby IS155
7William Lindberg2005Täby IS150
8Jacob Nilsson2005Spårvägens FK145
9August Calles2005IFK Lidingö135
10Yannick Buchli2005Täby IS130
 Elias Sadek2005Gefle IF 
 Lucas Törnström2005Danderyds SKDNS

P 14 Höjd Final  125 130 135 140 145 150 155 160 164 168 173
August Calles - o o xxx
Edvin Unger - - - o o o o xxo xxo xxx
Filip Ekström - - - - o o o xxo xxx
Jacob Nilsson - o o xo o xxx
Joel Enander - - - - o o o xxo xxx
Thirachai Schröder - - - - - - o xo o xxo xxx
Victor Törnström - - o o o o xo xxx
Viggo Stridh - - - - xo o xxo xxx
William Lindberg - - - o xo xxo xxx
Yannick Buchli o o xxx

P 13 60 m Försök19/1  08:48

Heat 1
       
1Samuel Hillerströmstefansson2006Täby IS8,51q
2Vidar Pege2006Spårvägens FK8,97q
3Wilmer Klintorph Lidgren2006Täby IS9,21
4Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK9,31
5Oscar Pettersson2006IFK Lidingö Friidrott9,31
6Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott9,82

Heat 2
       
1Gustav Kälström2006Östersunds GIF8,66q
2Viktor Jonsson2006Östersunds GIF9,05q
3Oskar Sterner2006Täby IS9,29
4Mattias Blomquist2006IFK Lidingö Friidrott9,31
5Benjamin Gummérus2006Täby IS9,42

Heat 3
       
1Oliver Ericsson2006Österhaninge IF7,93q
2Edvin Sidwall2006Täby IS8,33q
3Simon Grahn2006ÖGIF Friidrott8,39q
4Simon Johannesson2006IFK Lidingö Friidrott8,40q
5Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott9,09
6Filip Eriksson2006IFK Lidingö Friidrott9,20

P 13 60 m Final19/1  11:12
       
1Oliver Ericsson2006Österhaninge IF7,99
2Simon Grahn2006ÖGIF Friidrott8,28
3Simon Johannesson2006IFK Lidingö Friidrott8,29
4Samuel Hillerströmstefansson2006Täby IS8,39
5Vidar Pege2006Spårvägens FK8,92
6Viktor Jonsson2006Östersunds GIF9,07
7Edvin Sidwall2006Täby IS9,13
8Gustav Kälström2006Östersunds GIF9,33

P 13 Höjd Final19/1  12:57
       
1Oliver Ericsson2006Österhaninge IF160
2Jonathan Edberg2006Turebergs FK158
3Gustav Kälström2006Östersunds GIF142
4Vidar Pege2006Spårvägens FK138
5Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK138
6Oskar Sterner2006Täby IS134
7Bob Kentrschynskyj2006Spårvägens FK130
8Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott125
9Karl Ottfalk2006IFK Lidingö Friidrott125
10Mattias Blomquist2006IFK Lidingö Friidrott120
10Viktor Jonsson2006Östersunds GIF120
 Hugo Aronsson2006Åkersberga SK 
 Edvin Sidwall2006Täby ISDNS

P 13 Höjd Final  115 120 125 130 134 138 142 145 148 151 154 156 158 160 161
Anton Persson Einarsson o o xo x--
Bob Kentrschynskyj xo xo o xxo xxx
Gustav Kälström o o o o o o o xx-
Jonathan Edberg - - - - - o o o o o o xo xo xxx
Karl Ottfalk o o xxo xxx
Mattias Blomquist o xo xxx
Noah Oliveras o o o o o xxo xxx
Oliver Ericsson - o o o o o xxo o o xo xo o xxo xxo xxx
Oskar Sterner o o xo o xo xxx
Vidar Pege o o xxo xxo xxo xo xxx
Viktor Jonsson o xo xxx

P 13 Kula Final19/1  09:18
       
1Oliver Ericsson2006Österhaninge IF11,18
2Simon Johannesson2006IFK Lidingö Friidrott8,97
3Anton Persson Einarsson2006ÖGIF Friidrott8,71
4Gustav Kälström2006Östersunds GIF8,65
5Joel Billing2006Turebergs FK8,28
6Viktor Jonsson2006Östersunds GIF6,83
7Oskar Sterner2006Täby IS6,80
8Mattias Blomquist2006IFK Lidingö Friidrott6,59
9Benjamin Gummérus2006Täby IS6,58
 Hugo Aronsson2006Åkersberga SK 

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Persson Einarsson 6,61 7,24 6,89 8,71 6,61 6,98
Benjamin Gummérus 5,98 5,97 5,65 6,37 6,28 6,58
Gustav Kälström 8,22 8,65 8,48 8,10 8,38 8,35
Mattias Blomquist 5,74 6,44 6,59 6,01 6,02 6,25
Oliver Ericsson 10,68 11,18 10,99 11,13 10,88 10,43
Oskar Sterner 6,51 6,80 6,50 6,47 6,43 6,35
Simon Johannesson 8,51 8,14 8,93 8,97 8,69 8,88
Viktor Jonsson 6,83 - - - - -
Joel Billing 7,43 7,73 7,61 7,97 7,85 8,28

P 12 60 m Försök19/1  08:23

Heat 1
       
1Oscar Andersson2007IFK Lidingö Friidrott9,56
2Emil Söderberg2007Täby IS9,63
3Truls Grahm2007Bromma IF9,68
4Love Mårtensson2007Täby IS9,73
5Pontus Lindskog2007IFK Lidingö9,74
6Tamim Najimi2007Täby IS10,07

Heat 2
       
1Daniel Larsson2007IFK Lidingö9,11q
2Hannes Johansson2007Österhaninge IF9,18q
3Jakob Lennermark2007Turebergs FK9,29q
4Gustav Snis2007Turebergs FK9,63
5Wilhelm Grahm2007Bromma IF9,93
6Theodor Alm2007Kungsholmen Friidrott9,99

Heat 3
       
1Jacob Rune2007Täby IS8,52q
2Simon Lindström2007Turebergs FK8,84q
3Jacob Norsell2007Täby IS8,88q
4David Berglund2007AIK Friidrott8,89q
5Leo Papinski2007Täby IS9,02q
6Noah Öhlund2007Täby IS9,99

P 12 60 m Final19/1  11:11
       
1Jacob Rune2007Täby IS8,62
2Daniel Larsson2007IFK Lidingö8,85
3David Berglund2007AIK Friidrott8,90
4Jacob Norsell2007Täby IS9,06
4Simon Lindström2007Turebergs FK9,06
6Leo Papinski2007Täby IS9,08
7Hannes Johansson2007Österhaninge IF9,19
 Jakob Lennermark2007Turebergs FKDNS

P 12 Höjd Final19/1  12:33
       
1Simon Lindström2007Turebergs FK142
2David Berglund2007AIK Friidrott134
3Gustav Snis2007Turebergs FK130
3Jacob Norsell2007Täby IS130
5Emil Söderberg2007Täby IS130
6Hannes Johansson2007Österhaninge IF125
7Henrik Deresiewicz2007Sundbybergs IK115
8Noah Öhlund2007Täby IS110
8Tamim Najimi2007Täby IS110
 Frans Levin2007Turebergs FK

P 12 Höjd Final  105 110 115 120 125 130 134 138 142 146
David Berglund - - - - xo xo xxo xxx
Emil Söderberg xo o o o xo xxo xxx
Gustav Snis - o o o o o xxx
Hannes Johansson - - o o o xxx
Henrik Deresiewicz - o o xxx
Jacob Norsell - - o o - o xxx
Noah Öhlund o o xxx
Simon Lindström - - - - o xo o xo o xxx
Tamim Najimi o o xxx

P 12 Längd Final19/1  09:31

Pool 1
       
1Simon Lindström2007Turebergs FK4,57
2David Berglund2007AIK Friidrott4,54
3Gustav Snis2007Turebergs FK4,15
4Jakob Lennermark2007Turebergs FK3,98
5Oscar Andersson2007IFK Lidingö Friidrott3,94
6Henrik Deresiewicz2007Sundbybergs IK3,92
7Frans Levin2007Turebergs FK3,89
8Pontus Lindskog2007IFK Lidingö3,773,60
9Theodor Alm2007Kungsholmen Friidrott3,58
10Wilhelm Grahm2007Bromma IF3,47
11Truls Grahm2007Bromma IF3,40

P 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
David Berglund 4,53 4,40 4,54
Frans Levin 3,89 3,81 3,83
Gustav Snis 4,15 4,05 4,06
Henrik Deresiewicz 3,88 3,92 3,79
Jakob Lennermark 3,95 3,98 3,91
Oscar Andersson 3,91 3,94 3,57
Pontus Lindskog 3,77 3,60 3,45
Simon Lindström 3,98 4,56 4,57
Theodor Alm 3,51 3,58 3,43
Truls Grahm 3,40 3,21 3,25
Wilhelm Grahm 3,47 3,25 3,45

Pool 2
       
1Jacob Rune2007Täby IS4,69
2Leo Papinski2007Täby IS4,34
3Hannes Johansson2007Österhaninge IF4,26
4Jacob Norsell2007Täby IS4,22
5Vilgot Treskog2007Täby IS3,773,40
6Tamim Najimi2007Täby IS3,72
7Emil Söderberg2007Täby IS3,62
8Noah Öhlund2007Täby IS3,46
9Love Mårtensson2007Täby IS3,23
 Vincent Ekberg2007Täby IS 

P 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Emil Söderberg 3,62 3,44 3,41
Hannes Johansson 4,26 4,04 4,17
Jacob Norsell 4,11 4,22 3,93
Jacob Rune 4,54 4,69 4,49
Leo Papinski 4,25 4,34 4,09
Love Mårtensson 3,23 x 3,01
Noah Öhlund 3,45 3,38 3,46
Tamim Najimi 3,72 3,49 3,45
Vilgot Treskog 3,77 3,40 3,40

P 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Jacob Rune2007Täby IS4,69
2Simon Lindström2007Turebergs FK4,57
3David Berglund2007AIK Friidrott4,54
4Leo Papinski2007Täby IS4,34
5Hannes Johansson2007Österhaninge IF4,26
6Jacob Norsell2007Täby IS4,22
7Gustav Snis2007Turebergs FK4,15
8Jakob Lennermark2007Turebergs FK3,98
9Oscar Andersson2007IFK Lidingö Friidrott3,94
10Henrik Deresiewicz2007Sundbybergs IK3,92
11Frans Levin2007Turebergs FK3,89
12Pontus Lindskog2007IFK Lidingö3,773,60
13Vilgot Treskog2007Täby IS3,773,40
14Tamim Najimi2007Täby IS3,72
15Emil Söderberg2007Täby IS3,62
16Theodor Alm2007Kungsholmen Friidrott3,58
17Wilhelm Grahm2007Bromma IF3,47
18Noah Öhlund2007Täby IS3,46
19Truls Grahm2007Bromma IF3,40
20Love Mårtensson2007Täby IS3,23
 Vincent Ekberg2007Täby IS 

P 12 Kula Final19/1  10:06
       
1David Berglund2007AIK Friidrott7,80
2Jacob Rune2007Täby IS7,67
3Vilgot Treskog2007Täby IS6,87
4Simon Lindström2007Turebergs FK6,76
5Theodor Alm2007Kungsholmen Friidrott6,60
6Emil Söderberg2007Täby IS6,59
7Leo Papinski2007Täby IS6,51
8Daniel Larsson2007IFK Lidingö6,37
9Jacob Norsell2007Täby IS6,29
10Hannes Johansson2007Österhaninge IF6,20
11Love Mårtensson2007Täby IS6,15
13Noah Öhlund2007Täby IS5,34
14Kasper Johnson2007Täby IS4.68
15Oscar Andersson2007IFK Lidingö Friidrott4,50
 Bob Kentrschynskyj2006Spårvägens FK5,58Utom tävlan

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Bob Kentrschynskyj 5,58 5,47 5,55
Daniel Larsson 6,02 6,34 6,37
David Berglund 7,00 7,80 7,54
Emil Söderberg 6,59 6,33 5,67
Hannes Johansson 6,13 6,20 x
Jacob Norsell 5,85 6,29 6,04
Jacob Rune 7,67 7,20 6,97
Kasper Johnson 4,49 4.68 4,34
Leo Papinski 6,02 6,51 6,19
Love Mårtensson 6,15 5,93 5,78
Noah Öhlund 4,76 5,19 5,34
Oscar Andersson 4,47 4,45 4,50
Simon Lindström 6,13 6,76 6,43
Theodor Alm 6,31 6,54 6,60
Vilgot Treskog 6,12 6,56 6,87

P 10 60 m Försök19/1  10:51

Heat 1
       
1Svante Rignell2009Bromma IF9,42q
2Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa Friidrott10,18
3Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott10,18
4Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott10,72
 Jumanne Hackett2009Hammarby FriidrottDNS
 William Gråman2009Tyresö FKDNS
 William Rumenius2009Täby ISDNS

Heat 2
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,17q
2Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott9,57q
3Filip Rinneby2009Täby IS9,68q
4Matthias Lund2009IFK Lidingö Friidrott9,99
5Leo Östmark2009Täby IS10,22
6Albin Lange2009Täby IS11,01
7Mio Noren2009IF Linnéa11,37

Heat 3
       
1Jonatan Borg2009Österhaninge IF9,35q
2Erik Cassel2009Bromma IF9,62q
3Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott10,46
4Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott10,54
5Kasper Söderberg2009Täby IS11,22
6Fabian Freding2009Täby IS11,37

Heat 4
       
1Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott9,47q
2Oscar Helge2009Täby IS9,57q
3Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö10,08
4Viktor Berg2009Turebergs FK10,28
5Arvid Pettersson Boberg2009Mälarhöjdens IK10,31
6Nils Grufman2009Täby IS10,46

P 10 60 m Final19/1  11:56
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK9,04
2Jonatan Borg2009Österhaninge IF9,33
3Svante Rignell2009Bromma IF9,37
4Oscar Helge2009Täby IS9,40
5Filip Rinneby2009Täby IS9,41
6Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott9,48
7Erik Cassel2009Bromma IF9,51
8Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott9,73

P 10 Höjd Final19/1  09:21

Pool 1
       
1Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott130
2Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott115
3Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott115
4Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott115
5Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott105
6Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott105
7Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö105
8Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa Friidrott090
 Mio Noren2009IF Linnéa

P 10 Höjd Final Pool 1 090 095 100 105 110 115 120 124 128 130 132
Alex Lundgren o o o o o o o o o xxo xxx
Alexander Hulthén Gyllered o xxx
Jeppe Karlsson o o o xxo xxx
Love Willén Holgersson o o o o o o xxx
Malcolm Suatan o o o o xxo xxo xxx
Nils Ljungbergh-Hult o o o o o xo xxx
Simon Lundgren o o o o xxx
Tristan Hubendick Rekdal o o xo xo xxx

Pool 2
       
1Nils Grufman2009Täby IS124
2Viktor Berg2009Turebergs FK124
3Gustav Yngström2009Mälarö SOK124
4Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott120
5Filip Rinneby2009Täby IS115
6Oscar Helge2009Täby IS105
7Jonatan Borg2009Österhaninge IF105
8Fabian Freding2009Täby IS095
8Leo Östmark2009Täby IS095

P 10 Höjd Final Pool 2 090 095 100 105 110 115 120 124 128
Fabian Freding o o xxx
Filip Rinneby - o o o o xo xxx
Gustav Yngström - - o o o o o xxo xxx
Jonatan Borg o o o xo xxx
Jumanne Hackett - - - o o o xo xxx
Leo Östmark - o xxx
Nils Grufman - - o o o o o xo xxx
Oscar Helge o o xo o xxx
Viktor Berg - o xo o xo o xo xo xxx

P 10 Höjd Final - Sammanställning
       
1Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott130
2Nils Grufman2009Täby IS124
3Viktor Berg2009Turebergs FK124
4Gustav Yngström2009Mälarö SOK124
5Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott120
6Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott115
7Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott115
8Filip Rinneby2009Täby IS115
9Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott115
10Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott105
11Oscar Helge2009Täby IS105
12Jonatan Borg2009Österhaninge IF105
13Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott105
14Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö105
15Fabian Freding2009Täby IS095
16Leo Östmark2009Täby IS095
17Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa Friidrott090
 Mio Noren2009IF Linnéa

P 10 Längd Final19/1  08:30

Pool 1
       
1Svante Rignell2009Bromma IF3,78
2Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott3,66
3Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott3,62
4Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott3,61
5Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott3,53
6Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott3,51
7Arvid Pettersson Boberg2009Mälarhöjdens IK3,41
8Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö3,39
9Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott3,24
10Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott2,862,79
11Mio Noren2009IF Linnéa2,862,68
 Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa FriidrottDNS

P 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alex Lundgren 3,53 3,31 3,11
Arvid Pettersson Boberg 3,38 3,19 3,41
Jeppe Karlsson 3,39 3,16 2,76
Jumanne Hackett 3,61 3,28 x
Love Willén Holgersson 3,51 3,21 3,51
Malcolm Suatan 3,02 3,24 3,18
Mio Noren 2,43 2,86 2,68
Nils Ljungbergh-Hult 2,86 2,79 2,79
Simon Lundgren 3,61 3,58 3,66
Svante Rignell 3,78 3,63 3,71
Tristan Hubendick Rekdal 3,62 3,48 3,42

Pool 2
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK4,26Tävlingsrekord
2William Gråman2009Tyresö FK4,00
3Jonatan Borg2009Österhaninge IF3,93
4Oscar Helge2009Täby IS3,75
5Viktor Berg2009Turebergs FK3,56
6Nils Grufman2009Täby IS3,46
7Filip Rinneby2009Täby IS3,36
8Leo Östmark2009Täby IS2,97
9Kasper Söderberg2009Täby IS2,75
10Fabian Freding2009Täby IS2,63

P 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Fabian Freding 2,63 x 2,52
Filip Rinneby 3,30 3,36 3,24
Gustav Yngström 4,24 4,26 4,11
Jonatan Borg 3,93 3,89 3,91
Kasper Söderberg 2,75 2,67 2,69
Leo Östmark 2,97 2,66 2,74
Nils Grufman 3,46 3,43 3,33
Oscar Helge 3,52 3,57 3,75
Viktor Berg 3,20 3,56 3,07
William Gråman 4,00 3,71 -

P 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Gustav Yngström2009Mälarö SOK4,26Tävlingsrekord
2William Gråman2009Tyresö FK4,00
3Jonatan Borg2009Österhaninge IF3,93
4Svante Rignell2009Bromma IF3,78
5Oscar Helge2009Täby IS3,75
6Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott3,66
7Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott3,62
8Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott3,61
9Viktor Berg2009Turebergs FK3,56
10Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott3,53
11Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott3,51
12Nils Grufman2009Täby IS3,46
13Arvid Pettersson Boberg2009Mälarhöjdens IK3,41
14Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö3,39
15Filip Rinneby2009Täby IS3,36
16Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott3,24
17Leo Östmark2009Täby IS2,97
18Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott2,862,79
19Mio Noren2009IF Linnéa2,862,68
20Kasper Söderberg2009Täby IS2,75
21Fabian Freding2009Täby IS2,63
 Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa FriidrottDNS

P 10 Kula Final19/1  07:31

Pool 1
       
1Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott7,84
2Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott6,616,36
3Matthias Lund2009IFK Lidingö Friidrott6,616,08
4Jonatan Borg2009Österhaninge IF6,40
5Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott6,05
6Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott6,02
7Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott5,83
8Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott5,78
9Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö5,42
10Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa Friidrott4,61
11Mio Noren2009IF Linnéa4,43

P 10 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alex Lundgren 6,05 5,87 6,05
Alexander Hulthén Gyllered 4,55 4,56 4,61
Jeppe Karlsson 5,42 4,74 3,85
Jonatan Borg 6,02 6,40 6,24
Love Willén Holgersson 5,48 6,36 6,61
Malcolm Suatan 5,20 4,97 5,78
Matthias Lund x 6,61 6,08
Mio Noren x x 4,43
Nils Ljungbergh-Hult 6,39 x 7,84
Simon Lundgren 6,02 6,02 5,93
Tristan Hubendick Rekdal x 5,83 x

Pool 2
       
1Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott8,71Tävlingsrekord
2Gustav Yngström2009Mälarö SOK6,50
3Nils Grufman2009Täby IS6,32
4Kasper Söderberg2009Täby IS6,16
5Arvid Pettersson Boberg2009Mälarhöjdens IK5,73
6Filip Rinneby2009Täby IS5,70
7Oscar Helge2009Täby IS5,67
8Svante Rignell2009Bromma IF5,56
9Fabian Freding2009Täby IS4,44
 Leo Östmark2009Täby ISDNS

P 10 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Arvid Pettersson Boberg 5,73 4,78 -
Fabian Freding 4,14 4,44 4,00
Filip Rinneby 5,70 5,46 5,16
Gustav Yngström 6,38 6,23 6,50
Jumanne Hackett 8,30 8,71 8,27
Kasper Söderberg 6,11 6,00 6,16
Leo Östmark
Nils Grufman 6,32 5,90 5,99
Oscar Helge 5,27 5,54 5,67
Svante Rignell 5,38 5,32 5,56

P 10 Kula Final - Sammanställning
       
1Jumanne Hackett2009Hammarby Friidrott8,71Tävlingsrekord
2Nils Ljungbergh-Hult2009IFK Lidingö Friidrott7,84
3Love Willén Holgersson2009IFK Lidingö Friidrott6,616,36
4Matthias Lund2009IFK Lidingö Friidrott6,616,08
5Gustav Yngström2009Mälarö SOK6,50
6Jonatan Borg2009Österhaninge IF6,40
7Nils Grufman2009Täby IS6,32
8Kasper Söderberg2009Täby IS6,16
9Alex Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott6,05
10Simon Lundgren2009IFK Lidingö Friidrott6,02
11Tristan Hubendick Rekdal2009IF Linnéa Friidrott5,83
12Malcolm Suatan2009IFK Lidingö Friidrott5,78
13Arvid Pettersson Boberg2009Mälarhöjdens IK5,73
14Filip Rinneby2009Täby IS5,70
15Oscar Helge2009Täby IS5,67
16Svante Rignell2009Bromma IF5,56
17Jeppe Karlsson2009IFK Lidingö5,42
18Alexander Hulthén Gyllered2009IF Linnéa Friidrott4,61
19Fabian Freding2009Täby IS4,44
20Mio Noren2009IF Linnéa4,43
 Leo Östmark2009Täby ISDNS

KS 60 m Försök19/1  11:07

Heat 1
       
1Maja Almgren1998Vif Gute FI7,70q
2Daniela Karlsson1996Täby IS8,13
3Izabella Ripsweden2000Huddinge AIS8,17
4Kajsa Eriksson2000Huddinge AIS8,17
5Paula Israelsson1996IFK Umeå8,18
6Emma Sundberg1999Hammarby Friidrott8,55
7Annasara Tunelli2001IFK Lidingö Friidrott8,96

Heat 2
       
1Sara Wiss1987IFK Lidingö7,74q
2Hanna Axelsson1999Upsala IF7,77q
3Gabriella Holmström2000Upsala IF7,78q
4Marion Sackey-Mensah1998Malmö AI8,04q
5Hanna Enlund2001AIK Friidrott8,13
6Amanda Finney Nilsson2001Täby IS8,14

Heat 3
       
1Isabelle Eurenius1989Spårvägens FK7,81q
2Caroline Kihlblom1994Täby IS7,93q
3Linda Eriksson2000Huddinge AIS8,09q
4Alva von Gerber2000Huddinge AIS8,11
5Alicia Karell2001Spårvägens FK8,54
6Nora Swartz2001Östersunds GIF8,60

KS 60 m Final19/1  12:14
       
1Maja Almgren1998Vif Gute FI7,58
2Isabelle Eurenius1989Spårvägens FK7,66
3Sara Wiss1987IFK Lidingö7,76
4Hanna Axelsson1999Upsala IF7,76
5Gabriella Holmström2000Upsala IF7,78
6Caroline Kihlblom1994Täby IS7,96
7Marion Sackey-Mensah1998Malmö AI8,17
8Linda Eriksson2000Huddinge AIS8,17

KS Stav Final19/1  12:33
       
1Alvah Lind2005Tyresö FK361
2Sara Winberg2004Täby IS341
3Frida Thornander2002Upsala IF Friidrott321
4Norah Lind2005Tyresö FK311
5Madeleine Engström2000Huddinge AIS311
6Louise Kvarforth1998Västerås FK301
7Moa Ivarsson2003Huddinge AIS291
8Clara Billing2002Turebergs FK291
9Lea Jogic2001Huddinge AIS281
10Tove Widström2003Täby IS271
11Amanda Eriksson2004Huddinge AIS261
12Ebba Kristiansson2003Huddinge AIS261
12Ida Absér2003Huddinge AIS261
12Tove Olsson2006Hammarby Friidrott261
15Emelie Forsberg2002Huddinge AIS251
16Ylva Björnsjö2002Huddinge AIS251
17Sophia Abdulrahim Omar1987IFK Lidingö241

KS Stav Final  241 251 261 271 281 291 301 311 321 331 341 351 361 372
Alvah Lind - - - - - - - o o xxo xo o xo xxx
Amanda Eriksson o o o xxx
Clara Billing - - o xxo o xxo xxx
Ebba Kristiansson o xo o xxx
Emelie Forsberg o o xxx
Frida Thornander - - o o o xxo o xo o xxx
Ida Absér xo o o xxx
Lea Jogic - o o o o xxx
Louise Kvarforth - - - xo o xo xo xxx
Madeleine Engström - - - - - - o xo xxx
Moa Ivarsson - - o o o o xxx
Norah Lind - - - - o xo o o xxx
Sara Winberg - - - - - - - o - o xo xxx
Tove Olsson xo o o xxx
Tove Widström - - o o x xxx
Ylva Björnsjö xo o xxx
Sophia Abdulrahim Omar o xxx

KS Längd Final19/1  13:08
       
1Malin Otterling Marmbrandt1985Västerås FK6,23
2Emelie Eklund2000Täby IS5,86
3Izabella Ripsweden2000Huddinge AIS5,62
4Josefine Lundvall1999Täby IS5,16
 Bianca Salming1998Turebergs FK 
 Marion Sackey-Mensah1998Malmö AIDNS

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emelie Eklund x x 5,78 5,86 5,65 5,70
Izabella Ripsweden x x 5,62 x 5,52 5,49
Josefine Lundvall 4,99 5,16 5,15 5,05 4,99 4,99
Malin Otterling Marmbrandt 6,00 6,08 6,16 6,18 6,09 6,23

F 17 60 m Försök19/1  09:31

Heat 1
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK7,93q
2Lisen Rignell2003Bromma IF7,99q
3Moa Örevik2003Vif Gute FI8,22q
4Moa Nyström2003Turebergs FK8,40
5Julia Nilsson2003Sundbybergs IK8,41
6Tyra Johansson2002Bålsta IK8,41
7Fredrika Pettersson2002Hammarby Friidrott8,45
8Disa Chin Nygårds2002IFK Lidingö8,51

Heat 2
       
1Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK7,88q
2Bilge Kaya2002Hellas FK8,24q
3Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott8,32q
4Jennifer Ravelius2003Turebergs FK8,37q
5Hedda Folkhage2003Turebergs FK8,65
6Nadja Fernström2003Hammarby Friidrott8,70
7Parya Darvishi Gaziani2003Turebergs FK8,82
8Kira Pettersson2003Turebergs FK9,24

Heat 3
       
1Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS8,10q
2Meja Lindberg2003Östersunds GIF8,40
3Kristina Dahlström2003Täby IS8,58
4Sofia Azizmohamadi2002Tullinge FIF8,69
5Isabelle Pettersson2003Tullinge FIF8,73
6Nea Korhonen2003Kajo Valkeala8,75
7Alva Söderlind2003Täby IS8,95
8Eleonora Von Wetter Rosenthal2002IF Åland9,12

F 17 60 m Final19/1  11:17
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK7,80
2Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IK7,87
3Lisen Rignell2003Bromma IF8,00
4Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS8,13
5Bilge Kaya2002Hellas FK8,17
6Moa Örevik2003Vif Gute FI8,34
7Beata Edelholm2003Hammarby Friidrott8,45
8Jennifer Ravelius2003Turebergs FK8,47

F 17 1 500 m Final19/1  15:12
       
1Astou Sene2002Tullinge FIF5.10,38
2Wilma Nordgren2003Hammarby Friidrott5.12,65
3Clara Lidén2003Hammarby Friidrott5.13,46
4Albertina Brandt2003Hammarby Friidrott5.30,44

F 17 Längd Final19/1  11:05
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK5,65Tangerat Tävlingsr
2Moa Örevik2003Vif Gute FI5,59
3Bilge Kaya2002Hellas FK5,17
4Molly Freeman2002Hammarby Friidrott5,13
5Emilia Sjöstrand2002AIK Friidrott5,11
6Alma Flygt2003Täby IS4,99
7Fredrika Pettersson2002Hammarby Friidrott4,82
8Tyra Johansson2002Bålsta IK4,794,78
9Kristina Dahlström2003Täby IS4,79
10Lisen Rignell2003Bromma IF4,69
11Jennifer Ravelius2003Turebergs FK4,654,65
12Moa Nyström2003Turebergs FK4,654,47
13Hanna Askling2002Bromma IF4,57
14Parya Darvishi Gaziani2003Turebergs FK4,54
15Alexandra Mella2003Täby IS4,24
16Alva Söderlind2003Täby IS4,10
17Kira Pettersson2003Turebergs FK3,41
 Victoria Davidsson2002Tyresö FK 

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Mella 4,24 3,50 4,19
Alma Flygt 4,99 4,68 4,73 x 4,73 x
Alva Söderlind 4,10 3,83 3,95
Bilge Kaya 4,64 4,92 4,77 4,93 x 5,17
Emilia Sjöstrand 4,89 4,93 5,06 5,00 5,11 5,01
Fredrika Pettersson x x 4,82 4,62 4,37 4,66
Hanna Askling x 4,57 x
Jennifer Ravelius 4,65 4,65 3,95
Katharina Gråman 5,65 5,32 x 5,04 x 5,62
Kira Pettersson 3,41 3,30 x
Kristina Dahlström 4,79 x x
Lisen Rignell x 4,69 x
Moa Nyström 4,47 4,45 4,65
Moa Örevik 5,33 5,33 x 5,59 5,35 x
Molly Freeman 4,92 5,13 5,07 4,78 x x
Parya Darvishi Gaziani x 4,54 4,45
Tyra Johansson 4,25 4,79 4,66 4,71 4,77 4,78

F 15 60 m Försök19/1  09:11

Heat 1
       
1Sara Winberg2004Täby IS8,32q
2Stella Andersson2004Nyköpings BIS8,33q
3Anelia Danielsson2004Tullinge FIF8,69q
4Sofie Af Ugglas2004Täby IS8,96q
5Nadine Kight2004Turebergs FK9,14
6Iida Ahonen2004Kajo Valkeala9,21
7Anna Heimonen2004Kajo Valkeala9,34

Heat 2
       
1Tyra Tunander Cedrenius2004IFK Lidingö8,31q
2Edda Chin Nygårds2004IFK Lidingö8,61q
3Louise Tilly2004Täby IS8,62q
4Thyra Kvarnström2004Täby IS8,87q
5Lorena Guzman2004Turebergs FK9,03
6Nicole Wahlqvist2004Turebergs FK9,59

F 15 60 m Final19/1  11:15
       
1Stella Andersson2004Nyköpings BIS8,24
2Sara Winberg2004Täby IS8,27
3Tyra Tunander Cedrenius2004IFK Lidingö8,32
4Edda Chin Nygårds2004IFK Lidingö8,45
5Louise Tilly2004Täby IS8,59
6Anelia Danielsson2004Tullinge FIF8,73
7Thyra Kvarnström2004Täby IS8,97
 Sofie Af Ugglas2004Täby ISDNF

F 15 1 000 m Final19/1  15:38
       
1Hannah Kinane2006Hässelby SK3.14,71
2Alicia Larsten2004IFK Lidingö Friidrott3.21,07
3Cornelia Larsten2005IFK Lidingö Friidrott3.23,53
4Ylva Garvén2004Visby IF Gute3.28,57
5Tyra Hedin2005IFK Lidingö3.29,19
6Rebecka Nienkerk2004Hammarby Friidrott3.36,68
7Alexandra Frumerie2004Danderyds SK3.40,47
 Tilda Bergsten2005Hässelby SKDNF

F 15 Längd Final19/1  11:18
       
1Tyra Tunander Cedrenius2004IFK Lidingö5,00
2Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS4,73
3Maja Björk2004Huddinge AIS4,55
4Sofie Af Ugglas2004Täby IS4,49
5Vilda Dahlöf2004Hellas FK4,30
6Anelia Danielsson2004Tullinge FIF4,28
7Louise Tilly2004Täby IS4,27
8Thyra Kvarnström2004Täby IS4,21
9Nicole Wahlqvist2004Turebergs FK3,81
 Lorena Guzman2004Turebergs FK 
 Sara Winberg2004Täby ISDNS

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Anelia Danielsson 4,27 4,27 4,10 4,04 4,28 4,15
Louise Tilly 2,78 4,14 4,23 4,24 4,27 4,14
Maja Björk 4,55 x 4,49 4,27 3,63 -
Nicole Wahlqvist 3,81 3,65 x
Sofie Af Ugglas x x 4,27 4,29 4,46 4,49
Tasa Scheele Bhatia 4,42 4,46 4,72 4,53 4,73 4,72
Thyra Kvarnström 4,15 4,05 4,13 4,13 4,13 4,21
Tyra Tunander Cedrenius 4,89 4,73 4,86 2,73 4,88 5,00
Vilda Dahlöf 3,99 x 4,02 4,08 4,23 4,30

F 15 Kula Final19/1  13:49
       
1Amanda Eriksson2004Huddinge AIS10,57
2Sofie Af Ugglas2004Täby IS9,75
3Tasa Scheele Bhatia2004Täby IS8,71

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Eriksson 9,40 10,57 10,43 10,24 10,46 10,51
Sofie Af Ugglas 9,75 9,05 8,48 8,67 9,00 9,45
Tasa Scheele Bhatia 8,12 8,57 8,71 7,84 8,32 8,45

F 14 60 m Försök19/1  10:10

Heat 1
       
1Alexandra Hovenäs2005Huddinge AIS8,36q
2Anna Strunke2005Turebergs FK8,67q
3Ophelia Viirman2005Bromma IF8,72q
4Ebba Sjöström2005Täby IS9,03
5Ellen Jernhall2005Täby IS9,15
6Källa Kairenius2005Täby IS9,22
7Lea Mellin2005Spårvägens FK9,29
8Alfa Västerbro2005Spårvägens FK10,10

Heat 2
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott8,32q
2Evelina Hamos2005Täby IS8,46q
3Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott8,66q
4Rebecka Hall2005Spårvägens FK8,77
5Matilda Halfwordson2005Bromma IF9,03
6Ebba Ekström2005IFK Lidingö9,07
7Chloe Gillard2005Täby IS9,46
8Vera Rietz2005Täby IS9,57

Heat 3
       
1Amanda Jerner2005IFK Lidingö Friidrott8,45q
2Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö8,53q
3Tyra Hedin2005IFK Lidingö8,75
4Ebba Hasselgren-Svensson2005Spårvägens FK8,80
5Lara Johnsson2005Turebergs FK8,92
6Suzanne Lesage2005Bromma IF9,44
7Philippa Kastberg2005Täby IS9,57
8Lilia Trentham2005Spårvägens FK9,63

F 14 60 m Final19/1  11:22
       
1Alexandra Hovenäs2005Huddinge AIS8,22Tävlingsrekord
2Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott8,26
3Amanda Jerner2005IFK Lidingö Friidrott8,50
4Evelina Hamos2005Täby IS8,51
5Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö8,54
6Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott8,69
7Anna Strunke2005Turebergs FK8,82
8Ophelia Viirman2005Bromma IF8,84

F 14 200 m Final19/1  14:06

Heat A
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott27,25
2Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott28,61
 Alexandra Hovenäs2005Huddinge AISDNS
 Anna Strunke2005Turebergs FKDNS

Heat B
       
1Evelina Hamos2005Täby IS28,56
2Lara Johnsson2005Turebergs FK28,81
3Matilda Borg2007Österhaninge IF29,44Utom tävlan
 Ellen Jernhall2005Täby ISDSQ

Heat C
       
1Ebba Sjöström2005Täby IS30,24
2Olivia Bruzelius2005Spårvägens FK30,49
3Lilia Trentham2005Spårvägens FK31,89
4Lisa Angerer2005Spårvägens FK32,86

Heat D
       
1Ophelia Viirman2005Bromma IF29,69
2Vera Rietz2005Täby IS30,87
 Philippa Kastberg2005Täby ISDSQ

Heat E
       
1Rebecka Hall2005Spårvägens FK29,56
2Ebba Hasselgren-Svensson2005Spårvägens FK29,70
3Chloe Gillard2005Täby IS32,62
4Alfa Västerbro2005Spårvägens FK34,38

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö Friidrott27,25
2Evelina Hamos2005Täby IS28,56
3Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott28,61
4Lara Johnsson2005Turebergs FK28,81
5Matilda Borg2007Österhaninge IF29,44Utom tävlan
6Rebecka Hall2005Spårvägens FK29,56
7Ophelia Viirman2005Bromma IF29,69
8Ebba Hasselgren-Svensson2005Spårvägens FK29,70
9Ebba Sjöström2005Täby IS30,24
10Olivia Bruzelius2005Spårvägens FK30,49
11Vera Rietz2005Täby IS30,87
12Lilia Trentham2005Spårvägens FK31,89
13Chloe Gillard2005Täby IS32,62
14Lisa Angerer2005Spårvägens FK32,86
15Alfa Västerbro2005Spårvägens FK34,38
 Alexandra Hovenäs2005Huddinge AISDNS
 Anna Strunke2005Turebergs FKDNS
 Ellen Jernhall2005Täby ISDSQ
 Philippa Kastberg2005Täby ISDSQ

F 14 Höjd Final19/1  10:48
       
1Norah Lind2005Tyresö FK157Tävlingsrekord
2Alvah Lind2005Tyresö FK149
3Ellen Jernhall2005Täby IS145
4Lea Mellin2005Spårvägens FK135
4Ophelia Viirman2005Bromma IF135
6Anna Strunke2005Turebergs FK135
6Ebba Ekström2005IFK Lidingö135
8Hjördis Bäckman2005IFK Lidingö135
9Cornelia Larsten2005IFK Lidingö Friidrott135
9Ebba Sjöström2005Täby IS135
9Matilda Halfwordson2005Bromma IF135
12Tyra Hedin2005IFK Lidingö135
13Vera Rietz2005Täby IS130
14Linnea Blidborg Stenberg2005Hammarby Friidrott130
15Chloe Gillard2005Täby IS125
16Lara Johnsson2005Turebergs FK125
16Suzanne Lesage2005Bromma IF125
 Källa Kairenius2005Täby ISx

F 14 Höjd Final  120 125 130 135 140 145 149 153 157
Alvah Lind - - - - o o xxo xxx
Anna Strunke - o xo o xxx
Chloe Gillard xxo o xxx
Cornelia Larsten - o xo xo xxx
Ebba Ekström o o xo o xxx
Ebba Sjöström o o xo xo xxx
Ellen Jernhall - o o o o xo xxx
Hjördis Bäckman o o o xo xxx
Källa Kairenius xxx
Lara Johnsson o xo xxx
Lea Mellin o o o o xxx
Linnea Blidborg Stenberg - xo xo xxx
Matilda Halfwordson - o xo xo xxx
Norah Lind - - - - - o o o xxo
Ophelia Viirman - o o o xxx
Tyra Hedin o o o xxo xxx
Vera Rietz o o o xxx
Suzanne Lesage o xo xxx

F 13 60 m Försök19/1  08:58

Heat 1
       
1Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott9,55q
2Tyra Holst2006AIK Friidrott9,56q
3Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK9,67q
4Lilou Moilanen2006Spårvägens FK9,67
5Amanda Hörberg2006Sundbybergs IK10,85

Heat 2
       
1Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF8,51q
2Rut Grufman2006Täby IS8,86q
3Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott8,87q
4Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,28q
5Nea Tiger Armelius2006Sundbybergs IK9,65q

F 13 60 m Final19/1  11:13
       
1Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF8,58
2Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott8,94
3Rut Grufman2006Täby IS8,97
4Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,50
5Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK9,55
6Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott9,73
7Nea Tiger Armelius2006Sundbybergs IK9,75
7Tyra Holst2006AIK Friidrott9,75

F 13 Höjd Final19/1  10:13
       
1Tove Olsson2006Hammarby Friidrott150
2Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott142
3Rut Grufman2006Täby IS142
4Maja Mccarthy2006Hellas FK142
5Ester Arkinger2006IFK Lidingö134
6Tyra Holst2006AIK Friidrott125
7Fredrika Rosén2006IFK Lidingö Friidrott120
8Nea Tiger Armelius2006Sundbybergs IK115
 Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK 
 Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF 

F 13 Höjd Final  110 115 120 125 130 134 138 142 145 150 152
Ester Arkinger o o o o xxo xxo xxx
Fredrika Rosén o o xo xxx
Lova Mattsson o o o o o o o o xxx
Maja Mccarthy o o o o xo o xxo xo xxx
Nea Tiger Armelius xo xxo xxx
Rut Grufman - - o o o xo o o xxx
Tove Olsson - - - - - o xo o o o xxx
Tyra Holst o o o xo xxx

F 13 Kula Final19/1  12:56
       
1Rut Grufman2006Täby IS10,9510,75
2Tove Olsson2006Hammarby Friidrott10,9510,63
3Lova Mattsson2006IFK Lidingö Friidrott7,82
4Lovisa Ulvenstam2006Östersunds GIF7,58
5Nea Tiger Armelius2006Sundbybergs IK6,56
6Alva Jobson Orrmo2006Turebergs FK6,23
7Tyra Holst2006AIK Friidrott6,22
8Amanda Hörberg2006Sundbybergs IK5,92
9Lilou Moilanen2006Spårvägens FK5,48
 Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK 

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alva Jobson Orrmo 6,10 5,86 6,23 6,21 6,14 5,90
Amanda Hörberg 5,28 5,61 5,92 5,01 4,66 4,73
Lilou Moilanen 4,94 x 5,48 - - -
Lova Mattsson 7,64 6,81 7,59 7,82 7,15 7,55
Lovisa Ulvenstam 6,94 7,34 7,58 6,83 6,58 6,94
Nea Tiger Armelius 6,45 5,25 6,56 6,07 6,12 x
Rut Grufman 8,10 10,18 10,95 10,34 9,78 10,75
Tove Olsson 10,95 - - 10,63 10,37 x
Tyra Holst 5,91 6,22 5,44 5,75 5,86 5,78

F 12 60 m Försök19/1  09:53

Heat 1
       
1Sara Sjöstedt2007Turebergs FK8,57q
2Nora Lööw2007Hammarby Friidrott9,30
3Amanda Cederberg2007Åkersberga SK9,35
4Alice Helge2007Täby IS9,57
5Hanna Lorehn2007Täby IS10,12
6Frida Heljestrand2007Täby IS10,77
7Molly Dahlöf2007Hellas FK10,80

Heat 2
       
1Beate Pott2007Turebergs FK8,78q
2Clara Aldskogius2007Hammarby Friidrott8,91q
3Ida Borglund2007Täby IS9,08q
4Miriam Moverare*2007Österhaninge IF9,42Varning
5Simone Moverare2007Österhaninge IF9,47
6Elsa Heinonen2007Hammarby Friidrott9,62
7Sofia Svedberg2007Spårvägens FK9,63
8Amilia Moverare2007Österhaninge IF10,15

Heat 3
       
1Matilda Borg2007Österhaninge IF8,91q
2Tilda Sievertz2007Täby IS9,24
3Filippa Hanikat2007Spårvägens FK9,25
4Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott9,39
5Lilly Ståhl2007Hammarby Friidrott9,57
6Elin Runemar2007Täby IS9,70
7Filippa Östlund2007Hammarby Friidrott10,41
8Julia Kvarnström2007Täby IS11,10

Heat 4
       
1Claire Berggren2007IFK Lidingö Friidrott8,75q
2Tove Belmé2007Täby IS9,06q
3Mina Hägglund2007Hässelby SK9,34
4Tilda Hibbs2007Saltsjöbadens IF9,43
5Elsa Unger2007IF Linnéa Friidrott9,71
6Minna Fahlström2007Spårvägens FK10,03
7Frida Ekblad2007Hammarby Friidrott10,31
8Emelie Holmström2007Täby IS10,53

Heat 5
       
1Amilia Jergmar2007Boo IF8,76q
2Lova Tillaeus2007Täby IS9,28
3Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott9,31
4Astrid Wernérus2007Hammarby Friidrott9,47
5Siri Tiger Armelius2007Sundbybergs IK9,50
6Mikayla Louwrens2007Danderyds SK9,72
7Mei Lennstrand2007Täby IS11,69
 Emma Olofsson2007Täby IS 

F 12 60 m Final19/1  11:17
       
1Sara Sjöstedt2007Turebergs FK8,45
2Claire Berggren2007IFK Lidingö Friidrott8,71
3Matilda Borg2007Österhaninge IF8,78
4Beate Pott2007Turebergs FK8,81
5Amilia Jergmar2007Boo IF8,85
6Clara Aldskogius2007Hammarby Friidrott8,93
7Tove Belmé2007Täby IS9,09
8Ida Borglund2007Täby IS9,31

F 12 Höjd Final19/1  14:19

Pool 1
       
1Beate Pott2007Turebergs FK138
2Claire Berggren2007IFK Lidingö Friidrott134
3Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott125
4Esther Grahn Stenudd2007Täby IS120
5Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott120
6Elin Runemar2007Täby IS115
7Emelie Holmström2007Täby IS110
 Filippa Hanikat2007Spårvägens FK
 Alice Helge2007Täby IS 
 Emma Olofsson2007Täby IS 

F 12 Höjd Final Pool 1 105 110 115 120 125 130 134 138 142
Beate Pott - - - o o o xo o xxx
Claire Berggren - o o o o o o xxx
Elin Runemar o o xo xxx
Emelie Holmström xo o xxx
Esther Grahn Stenudd o o o o xxx
Julia Wändin - o o o o xxx
Mira Christiernsson o xo o xo xxx

Pool 2
       
1Amilia Jergmar2007Boo IF138
2Ida Borglund2007Täby IS134
3Tilda Sievertz2007Täby IS130
4Matilda Borg2007Österhaninge IF125
5Lova Tillaeus2007Täby IS120
5Simone Moverare2007Österhaninge IF120
7Miriam Moverare*2007Österhaninge IF120
8Hanna Lorehn2007Täby IS110
9Amilia Moverare2007Österhaninge IF105
 Nora Lööw2007Hammarby Friidrott 

F 12 Höjd Final Pool 2 105 110 115 120 125 130 134 138 142
Amilia Jergmar - - xo o o o o xxo xxx
Amilia Moverare o x-
Hanna Lorehn o xo xxx
Ida Borglund - - o o o o o xxx
Lova Tillaeus o o o o xxx
Matilda Borg o o o xxo xo xxx
Miriam Moverare* o o o xo xxx
Simone Moverare o o o o xxx
Tilda Sievertz o o o o xxo o xxx

F 12 Höjd Final - Sammanställning
       
1Beate Pott2007Turebergs FK138
2Amilia Jergmar2007Boo IF138
3Claire Berggren2007IFK Lidingö Friidrott134
4Ida Borglund2007Täby IS134
5Tilda Sievertz2007Täby IS130
6Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott125
7Matilda Borg2007Österhaninge IF125
8Esther Grahn Stenudd2007Täby IS120
9Lova Tillaeus2007Täby IS120
10Simone Moverare2007Österhaninge IF120
11Miriam Moverare*2007Österhaninge IF120
12Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott120
13Elin Runemar2007Täby IS115
14Emelie Holmström2007Täby IS110
15Hanna Lorehn2007Täby IS110
16Amilia Moverare2007Österhaninge IF105
 Filippa Hanikat2007Spårvägens FK
 Emma Olofsson2007Täby IS 
 Alice Helge2007Täby IS 
 Nora Lööw2007Hammarby Friidrott 

F 12 Längd Final19/1  08:47

Pool 1
       
1Matilda Borg2007Österhaninge IF4,52
2Ida Borglund2007Täby IS4,21
3Lova Tillaeus2007Täby IS4,12
4Alice Helge2007Täby IS4,10
5Tilda Sievertz2007Täby IS4,08
6Simone Moverare2007Österhaninge IF4,07
7Emma Olofsson2007Täby IS4,003,83
8Hanna Lorehn2007Täby IS3,693,68
9Elin Runemar2007Täby IS3,693,60
10Amilia Moverare2007Österhaninge IF3,66
11Ebba Holmgrene2007Täby IS3,58
12Miriam Moverare*2007Österhaninge IF3,22
13Frida Heljestrand2007Täby IS3,09
14Mei Lennstrand2007Täby IS3,07
15Julia Kvarnström2007Täby IS2,98
16Emelie Holmström2007Täby IS2,76
17Katerina Larina2007Täby IS2,17

F 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Helge 4,04 4,10 4,06
Amilia Moverare 3,66 3,43 3,51
Ebba Holmgrene 3,58 3,45 3,38
Elin Runemar 3,69 3,60 3,17
Emelie Holmström 2,76 2,25 2,23
Emma Olofsson 4,00 3,83 3,74
Frida Heljestrand 3,09 2,02 1,98
Hanna Lorehn 3,53 3,69 3,68
Ida Borglund 4,21 4,08 4,15
Julia Kvarnström 2,95 2,83 2,98
Katerina Larina 2,17 2,15 2,14
Lova Tillaeus 4,12 4,12 3,88
Matilda Borg 4,24 4,35 4,52
Mei Lennstrand 3,07 2,80 2,50
Miriam Moverare* 3,22 2,75 2,48
Simone Moverare 4,07 3,87 3,66
Tilda Sievertz 4,01 4,08 4,06

Pool 2
       
1Beate Pott2007Turebergs FK4,79Tävlingsrekord
2Amilia Jergmar2007Boo IF4,54
3Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott4,36
4Sara Sjöstedt2007Turebergs FK4,23
5Clara Aldskogius2007Hammarby Friidrott4,003,82
6Tove Belmé2007Täby IS3,95
7Filippa Hanikat2007Spårvägens FK3,86
8Nora Lööw2007Hammarby Friidrott3,80
9Tilda Hibbs2007Saltsjöbadens IF3,77
10Elsa Heinonen2007Hammarby Friidrott3,75
11Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott3,74
12Elsa Unger2007IF Linnéa Friidrott3,68
13Siri Tiger Armelius2007Sundbybergs IK3,523,51
14Amanda Cederberg2007Åkersberga SK3,523,40
15Mikayla Louwrens2007Danderyds SK3,43
16Frida Ekblad2007Hammarby Friidrott3,36
17Filippa Östlund2007Hammarby Friidrott3,23
18Molly Dahlöf2007Hellas FK3,20

F 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Amanda Cederberg x 3,52 3,40
Amilia Jergmar 4,54 4,32 4,13
Beate Pott 4,79 4,66 4,55
Clara Aldskogius 4,00 3,82 3,66
Elsa Heinonen 3,75 3,68 3,31
Elsa Unger 3,52 3,56 3,68
Filippa Hanikat x 3,76 3,86
Filippa Östlund 3,23 3,18 3,06
Frida Ekblad 3,21 3,36 3,19
Julia Wändin 4,36 4,35 4,24
Mikayla Louwrens 3,35 3,06 3,43
Mira Christiernsson 3,67 3,67 3,74
Molly Dahlöf 3,11 3,09 3,20
Nora Lööw 3,80 3,66 3,64
Sara Sjöstedt 3,36 4,23 4,13
Siri Tiger Armelius 3,52 3,50 3,51
Tilda Hibbs 3,77 3,58 3,71
Tove Belmé 3,95 3,21 3,74

F 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Beate Pott2007Turebergs FK4,79Tävlingsrekord
2Amilia Jergmar2007Boo IF4,54
3Matilda Borg2007Österhaninge IF4,52
4Julia Wändin2007IFK Lidingö Friidrott4,36
5Sara Sjöstedt2007Turebergs FK4,23
6Ida Borglund2007Täby IS4,21
7Lova Tillaeus2007Täby IS4,12
8Alice Helge2007Täby IS4,10
9Tilda Sievertz2007Täby IS4,08
10Simone Moverare2007Österhaninge IF4,07
11Emma Olofsson2007Täby IS4,003,83
12Clara Aldskogius2007Hammarby Friidrott4,003,82
13Tove Belmé2007Täby IS3,95
14Filippa Hanikat2007Spårvägens FK3,86
15Nora Lööw2007Hammarby Friidrott3,80
16Tilda Hibbs2007Saltsjöbadens IF3,77
17Elsa Heinonen2007Hammarby Friidrott3,75
18Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott3,74
19Hanna Lorehn2007Täby IS3,693,68
20Elin Runemar2007Täby IS3,693,60
21Elsa Unger2007IF Linnéa Friidrott3,68
22Amilia Moverare2007Österhaninge IF3,66
23Ebba Holmgrene2007Täby IS3,58
24Siri Tiger Armelius2007Sundbybergs IK3,523,51
25Amanda Cederberg2007Åkersberga SK3,523,40
26Mikayla Louwrens2007Danderyds SK3,43
27Frida Ekblad2007Hammarby Friidrott3,36
28Filippa Östlund2007Hammarby Friidrott3,23
29Miriam Moverare*2007Österhaninge IF3,22
30Molly Dahlöf2007Hellas FK3,20
31Frida Heljestrand2007Täby IS3,09
32Mei Lennstrand2007Täby IS3,07
33Julia Kvarnström2007Täby IS2,98
34Emelie Holmström2007Täby IS2,76
35Katerina Larina2007Täby IS2,17

F 12 Kula Final19/1  11:07

Pool 1
       
1Amilia Jergmar2007Boo IF9,13
2Elin Runemar2007Täby IS9,04
3Emma Olofsson2007Täby IS8,82
4Simone Moverare2007Österhaninge IF7,40
5Miriam Moverare*2007Österhaninge IF7,35
6Lova Tillaeus2007Täby IS6,90
7Matilda Borg2007Österhaninge IF6,89
8Frida Heljestrand2007Täby IS6,60
9Alice Helge2007Täby IS6,52
10Ebba Holmgrene2007Täby IS5,92
11Amilia Moverare2007Österhaninge IF5,10
 Amanda Cederberg2007Åkersberga SK-

F 12 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Helge 6,31 6,52 6,10
Amanda Cederberg - - -
Amilia Jergmar 8,37 8,94 9,13
Amilia Moverare 4,79 5,10 4,77
Ebba Holmgrene 5,92 5,79 5,76
Elin Runemar x 8,39 9,04
Emma Olofsson 7,87 8,45 8,82
Frida Heljestrand 6,60 6,59 6,05
Lova Tillaeus 6,90 6,54 6,26
Matilda Borg 6,52 6,86 6,89
Miriam Moverare* 7,08 7,08 7,35
Simone Moverare 6,67 6,72 7,40

Pool 2
       
1Beate Pott2007Turebergs FK8,53
2Sara Sjöstedt2007Turebergs FK8,33
3Filippa Hanikat2007Spårvägens FK8,15
4Elsa Heinonen2007Hammarby Friidrott7,41
5Hanna Lorehn2007Täby IS7,02
6Ida Borglund2007Täby IS6,78
7Vera Oskarsson2007IFK Lidingö6,74
8Tilda Sievertz2007Täby IS6,70
9Emelie Holmström2007Täby IS6,095,79
10Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott6,095,68
11Mei Lennstrand2007Täby IS6,00
12Katerina Larina2007Täby IS4,72
 Julia Kvarnström2007Täby ISDNS

F 12 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Beate Pott 8,53 8,12 7,75
Elsa Heinonen 6,83 7,38 7,41
Emelie Holmström 5,39 5,79 6,09
Filippa Hanikat 7,20 - 8,15
Hanna Lorehn 6,31 6,83 7,02
Ida Borglund 6,63 5,94 6,78
Julia Kvarnström
Katerina Larina 4,72 4,49 -
Mei Lennstrand 5,68 6,00 -
Mira Christiernsson 6,09 5,68 5,63
Sara Sjöstedt 8,18 8,33 8,06
Tilda Sievertz 6,35 6,70 -
Vera Oskarsson 6,74 - 6,41

F 12 Kula Final - Sammanställning
       
1Amilia Jergmar2007Boo IF9,13
2Elin Runemar2007Täby IS9,04
3Emma Olofsson2007Täby IS8,82
4Beate Pott2007Turebergs FK8,53
5Sara Sjöstedt2007Turebergs FK8,33
6Filippa Hanikat2007Spårvägens FK8,15
7Elsa Heinonen2007Hammarby Friidrott7,41
8Simone Moverare2007Österhaninge IF7,40
9Miriam Moverare*2007Österhaninge IF7,35
10Hanna Lorehn2007Täby IS7,02
11Lova Tillaeus2007Täby IS6,90
12Matilda Borg2007Österhaninge IF6,89
13Ida Borglund2007Täby IS6,78
14Vera Oskarsson2007IFK Lidingö6,74
15Tilda Sievertz2007Täby IS6,70
16Frida Heljestrand2007Täby IS6,60
17Alice Helge2007Täby IS6,52
18Emelie Holmström2007Täby IS6,095,79
19Mira Christiernsson2007IFK Lidingö Friidrott6,095,68
20Mei Lennstrand2007Täby IS6,00
21Ebba Holmgrene2007Täby IS5,92
22Amilia Moverare2007Österhaninge IF5,10
23Katerina Larina2007Täby IS4,72
 Amanda Cederberg2007Åkersberga SK-
 Julia Kvarnström2007Täby ISDNS

F 10 60 m Försök19/1  12:01

Heat 1
       
1Tuva Eckerberg2009Täby IS9,37q
2Louise Wettersand2009Danderyds SK9,62q
3Amanda Jörbeck2009Täby IS10,16
4Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI10,41
5Elsa Gyldén Svensson2009IFK Lidingö Friidrott10,48
6Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott10,88
7Julia Holmström2009Täby IS11,00

Heat 2
       
1Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott9,56q
2Nova Carlson2009Bromma IF10,11
3Isabella Cueva Prado2009Täby IS10,48
4Svea Strand2009Täby IS10,65
5Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott10,68
6Alice Windahl2009Turebergs FK11,48
7Ida Vikström2009Turebergs FK12,03

Heat 3
       
1Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott9,86q
2Vera Stolpen2009Täby IS9,88q
3Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott10,00q
4Matilda Danielsson2009Tullinge FIF10,46
5Agnes Andersson2009Täby IS10,48
6Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott10,59
 Liv Bjurstam2009Täby ISDNS

Heat 4
       
1Stina Östholm2009Eskilstuna FI9,77q
2Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott9,91q
3Elsa Danielsson2009IFK Lidingö10,16
4Siri Fritz2009Täby IS10,30
5Ester Thulin2009IFK Lidingö10,61
6Elsa Caddeo2009Hammarby Friidrott11,80

F 10 60 m Final19/1  12:46
       
1Tuva Eckerberg2009Täby IS9,40
2Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott9,44
3Louise Wettersand2009Danderyds SK9,62
4Stina Östholm2009Eskilstuna FI9,87
5Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott9,98
6Vera Stolpen2009Täby IS10,07
7Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott10,09
8Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott10,16

F 10 Höjd Final19/1  08:24

Pool 1
       
1Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott110
2Nova Carlson2009Bromma IF110
3Louise Wettersand2009Danderyds SK105
3Sofia Deresiewicz2009Sundbybergs IK105
5Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott105
6Ester Thulin2009IFK Lidingö105
7Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI105
8Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott105
9Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott095
9Awa Mbye2009IF Linden095
9Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott095
12Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott095
13Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott090
13Elsa Danielsson2009IFK Lidingö090

F 10 Höjd Final Pool 1 090 095 100 105 110 115
Agnes Nilsson o o xxx
Alma Eklöf o xxx
Awa Mbye o o xxx
Elsa Danielsson o xxx
Emmy Lindblom o o xxo xxo xxx
Ester Thulin xo o xo xo xxx
Louise Wettersand o o o o xxx
Nora Eklöf o xo xxx
Nova Carlson - - o o xo xxx
Selma Alassaad o o xxx
Signe Malm Tedebrand o o o xxo xxx
Siri Hjertstedt o o o o o xxx
Sofia Deresiewicz o o o o xxx
Tyra Sternlind o xo o xo xxx

Pool 2
       
1Isabella Cueva Prado2009Täby IS105
2Tuva Eckerberg2009Täby IS105
3Vera Stolpen2009Täby IS105
4Svea Strand2009Täby IS100
5Isabelle Naess2009Täby IS100
5Siri Fritz2009Täby IS100
7Agnes Andersson2009Täby IS100
8Ida Vikström2009Turebergs FK100
9Julia Holmström2009Täby IS090
9Liv Bjurstam2009Täby IS090
 Amanda Jörbeck2009Täby ISDNS

F 10 Höjd Final Pool 2 090 095 100 105 110
Agnes Andersson o xo xo xxx
Ida Vikström o o xxo xxx
Isabella Cueva Prado o o o o xxx
Isabelle Naess o o xo xxx
Julia Holmström o xxx
Liv Bjurstam o xx-
Siri Fritz o o xo xxx
Svea Strand o o o xxx
Tuva Eckerberg - o o xo xxx
Vera Stolpen o o o xxo xxx

F 10 Höjd Final - Sammanställning
       
1Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott110
2Nova Carlson2009Bromma IF110
3Louise Wettersand2009Danderyds SK105
4Sofia Deresiewicz2009Sundbybergs IK105
5Isabella Cueva Prado2009Täby IS105
6Tuva Eckerberg2009Täby IS105
7Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott105
8Ester Thulin2009IFK Lidingö105
9Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI105
10Vera Stolpen2009Täby IS105
11Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott105
12Svea Strand2009Täby IS100
13Isabelle Naess2009Täby IS100
14Siri Fritz2009Täby IS100
15Agnes Andersson2009Täby IS100
16Ida Vikström2009Turebergs FK100
17Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott095
18Awa Mbye2009IF Linden095
19Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott095
20Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott095
21Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott090
22Elsa Danielsson2009IFK Lidingö090
23Julia Holmström2009Täby IS090
24Liv Bjurstam2009Täby IS090
 Amanda Jörbeck2009Täby ISDNS

F 10 Längd Final19/1  10:07

Pool 1
       
1Tuva Eckerberg2009Täby IS3,81
2Vera Stolpen2009Täby IS3,50
3Nova Carlson2009Bromma IF3,47
4Siri Fritz2009Täby IS3,413,37
5Amanda Jörbeck2009Täby IS3,27
6Isabella Cueva Prado2009Täby IS3,22
7Sofia Deresiewicz2009Sundbybergs IK3,062,99
8Svea Strand2009Täby IS2,97
9Alice Windahl2009Turebergs FK2,92
10Matilda Danielsson2009Tullinge FIF2,912,85
11Julia Holmström2009Täby IS2,912,72
12Isabelle Naess2009Täby IS2,88
13Liv Bjurstam2009Täby IS2,75
14Ida Vikström2009Turebergs FK2,742,73
15Agnes Andersson2009Täby IS2,742,65

F 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Andersson 2,74 2,60 2,65
Alice Windahl 2,84 2,92 2,71
Amanda Jörbeck 3,27 2,84 3,14
Ida Vikström 2,46 2,73 2,74
Isabella Cueva Prado 3,09 3,05 3,22
Isabelle Naess 2,75 2,88 2,86
Julia Holmström 2,57 2,72 2,91
Liv Bjurstam 2,75 2,54 2,70
Matilda Danielsson 2,85 2,91 2,74
Nova Carlson 3,35 3,44 3,47
Siri Fritz 3,41 3,25 3,37
Sofia Deresiewicz 3,06 2,99 2,50
Svea Strand 2,88 2,91 2,97
Tuva Eckerberg 3,81 3,79 3,53
Vera Stolpen 3,18 3,50 3,43

Pool 2
       
1Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott3,75
2Stina Östholm2009Eskilstuna FI3,74
3Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott3,62
4Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott3,56
5Louise Wettersand2009Danderyds SK3,44
6Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI3,413,33
7Elsa Gyldén Svensson2009IFK Lidingö Friidrott3,34
8Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott3,20
9Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott3,13
10Ester Thulin2009IFK Lidingö3,09
11Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott3,062,77
12Elsa Danielsson2009IFK Lidingö3,05
13Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott3,01
14Elsa Caddeo2009Hammarby Friidrott2,84
15Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott2,55

F 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Agnes Nilsson 2,55 2,46 2,12
Alma Eklöf 3,13 3,06 2,99
Elise Hallner 3,71 3,68 3,75
Elsa Caddeo 2,84 2,69 2,69
Elsa Danielsson 2,79 3,05 2,95
Elsa Gyldén Svensson 3,34 3,27 3,31
Emmy Lindblom 3,20 3,04 3,13
Ester Thulin 3,09 2,64 2,97
Louise Wettersand 3,44 3,28 3,27
Nora Eklöf 3,01 2,87 2,82
Selma Alassaad 3,06 2,77 2,71
Signe Malm Tedebrand 3,41 3,33 3,14
Siri Hjertstedt 3,29 3,40 3,62
Stina Östholm 3,74 3,64 3,57
Tyra Sternlind 3,53 3,56 x

F 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Tuva Eckerberg2009Täby IS3,81
2Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott3,75
3Stina Östholm2009Eskilstuna FI3,74
4Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott3,62
5Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott3,56
6Vera Stolpen2009Täby IS3,50
7Nova Carlson2009Bromma IF3,47
8Louise Wettersand2009Danderyds SK3,44
9Siri Fritz2009Täby IS3,413,37
10Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI3,413,33
11Elsa Gyldén Svensson2009IFK Lidingö Friidrott3,34
12Amanda Jörbeck2009Täby IS3,27
13Isabella Cueva Prado2009Täby IS3,22
14Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott3,20
15Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott3,13
16Ester Thulin2009IFK Lidingö3,09
17Sofia Deresiewicz2009Sundbybergs IK3,062,99
18Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott3,062,77
19Elsa Danielsson2009IFK Lidingö3,05
20Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott3,01
21Svea Strand2009Täby IS2,97
22Alice Windahl2009Turebergs FK2,92
23Matilda Danielsson2009Tullinge FIF2,912,85
24Julia Holmström2009Täby IS2,912,72
25Isabelle Naess2009Täby IS2,88
26Elsa Caddeo2009Hammarby Friidrott2,84
27Liv Bjurstam2009Täby IS2,75
28Ida Vikström2009Turebergs FK2,742,73
29Agnes Andersson2009Täby IS2,742,65
30Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott2,55

F 10 Kula Final19/1  12:02

Pool 1
       
1Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott6,65
2Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott6,11
3Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott5,75
4Nova Carlson2009Bromma IF5,60
5Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott5,47
6Elsa Danielsson2009IFK Lidingö5,44
7Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott5,20
8Stina Östholm2009Eskilstuna FI4,62
9Elsa Gyldén Svensson2009IFK Lidingö Friidrott4,57
10Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott4,32
11Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI4,27
12Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott4,25
13Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott4,08

F 10 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Nilsson 5,47 4,78 5,13
Alma Eklöf 5,01 x 6,11
Elise Hallner 5,20 4,73 4,30
Elsa Danielsson 5,23 4,98 5,44
Elsa Gyldén Svensson 4,17 4,51 4,57
Emmy Lindblom 4,32 4,22 4,08
Nora Eklöf 4,20 4,25 3,30
Nova Carlson x 4,65 5,60
Selma Alassaad 3,20 3,82 4,08
Signe Malm Tedebrand 4,20 3,83 4,27
Siri Hjertstedt 5,75 5,65 5,45
Stina Östholm 4,26 4,62 4,53
Tyra Sternlind 6,48 6,65 5,83

Pool 2
       
1Isabella Cueva Prado2009Täby IS5,70
2Isabelle Naess2009Täby IS5,53
3Siri Fritz2009Täby IS5,39
4Tuva Eckerberg2009Täby IS5,37
5Julia Holmström2009Täby IS4,604,53
6Alice Windahl2009Turebergs FK4,604,52
7Matilda Danielsson2009Tullinge FIF4,28
8Vera Stolpen2009Täby IS4,20
9Svea Strand2009Täby IS4,18
10Ida Vikström2009Turebergs FK3,92
11Amanda Jörbeck2009Täby IS3,46
12Liv Bjurstam2009Täby IS3,39

F 10 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alice Windahl 4,60 4,52 4,22
Amanda Jörbeck 3,46 X 3,10
Ida Vikström X 3,92 3,92
Isabella Cueva Prado 5,70 5,40 5,70
Isabelle Naess 5,18 5,14 5,53
Julia Holmström 4,34 4,53 4,60
Liv Bjurstam 3,24 X 3,39
Matilda Danielsson 4,03 4,28 4,19
Siri Fritz 4,59 5,39 5,13
Svea Strand 3,58 4,18 3,86
Tuva Eckerberg 5,12 5,37 3,71
Vera Stolpen 4,20 3,49 4,16

F 10 Kula Final - Sammanställning
       
1Tyra Sternlind2009Hammarby Friidrott6,65
2Alma Eklöf2009Hammarby Friidrott6,11
3Siri Hjertstedt2009IFK Lidingö Friidrott5,75
4Isabella Cueva Prado2009Täby IS5,70
5Nova Carlson2009Bromma IF5,60
6Isabelle Naess2009Täby IS5,53
7Agnes Nilsson2009IFK Lidingö Friidrott5,47
8Elsa Danielsson2009IFK Lidingö5,44
9Siri Fritz2009Täby IS5,39
10Tuva Eckerberg2009Täby IS5,37
11Elise Hallner2009IFK Lidingö Friidrott5,20
12Stina Östholm2009Eskilstuna FI4,62
13Julia Holmström2009Täby IS4,604,53
14Alice Windahl2009Turebergs FK4,604,52
15Elsa Gyldén Svensson2009IFK Lidingö Friidrott4,57
16Emmy Lindblom2009Hammarby Friidrott4,32
17Matilda Danielsson2009Tullinge FIF4,28
18Signe Malm Tedebrand2009Eskilstuna FI4,27
19Nora Eklöf2009Hammarby Friidrott4,25
20Vera Stolpen2009Täby IS4,20
21Svea Strand2009Täby IS4,18
22Selma Alassaad2009Hammarby Friidrott4,08
23Ida Vikström2009Turebergs FK3,92
24Amanda Jörbeck2009Täby IS3,46
25Liv Bjurstam2009Täby IS3,39


© Arena 2.0, RunPro Systems