Resultat Täby Vinterspel

Arrangör: Täby IS Friidrott
Datum: 20-21 jan 2018
Plats: Sätrahallen
Ort:

Listan skapad: 2018-01-21 09:53:52


MS 60 m Försök20/1  12:01

Heat 1
       
1Jean-Christian Zirignon1995Hammarby IF6,98q
2Sebastian Landström1994Hammarby IF7,33q
3Andreas Movin1996IFK Lidingö7,37
4Alsing Johan1999Östersunds GIF7,49
5Andreas Cigéhn2000Täby IS7,55
6Oliver Velde Bisset2000IF Linnéa7,59
7Arvid Friberg1999Danderyds SK7,64

Heat 2
       
1Douglas Hellbratt1995Hammarby IF7,05q
2Fredrick Ekholm1994IFK Lidingö7,07q
3Daniel Persson1998Hammarby IF7,43
4Timothy Olsson1998Huddinge AIS7,47
5Valentin Strohkirch1999Danderyds SK7,58
6Erik Orrell1999Östersunds GIF7,72
7Tawsiful Islam2000Hammarby IF7,83

Heat 3
       
1Benjamin Mullen1981Turebergs FK7,20q
2Erik Ahlfont2000Turebergs FK7,34
3Christian Merico1989Hammarby IF7,60
4Sebastian Bramefjord1998Gefle IF7,62
5Anton Johansson1993Huddinge AIS7,89
 Jacob Ewertzh1995Hammarby IFDNS
 Jesper Rilegård1998IFK LidingöDNS

Heat 4
       
1Vidar Stenqvist2000Täby IS6,91q
2Michael Luxemburg1994Täby IS7,04q
3Oskar Motta1998Upsala IF7,11q
4Markus Ögren1998Hammarby IF7,41
5Gustaf Backman1999Spårvägens FK7,46
6Albin Boestad1997IFK Lidingö7,47

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Vidar Stenqvist2000Täby IS6,91q
2Jean-Christian Zirignon1995Hammarby IF6,98q
3Michael Luxemburg1994Täby IS7,04q
4Douglas Hellbratt1995Hammarby IF7,05q
5Fredrick Ekholm1994IFK Lidingö7,07q
6Oskar Motta1998Upsala IF7,11q
7Benjamin Mullen1981Turebergs FK7,20q
8Sebastian Landström1994Hammarby IF7,33q
9Erik Ahlfont2000Turebergs FK7,34
10Andreas Movin1996IFK Lidingö7,37
11Markus Ögren1998Hammarby IF7,41
12Daniel Persson1998Hammarby IF7,43
13Gustaf Backman1999Spårvägens FK7,46
14Timothy Olsson1998Huddinge AIS7,47
15Albin Boestad1997IFK Lidingö7,47
16Alsing Johan1999Östersunds GIF7,49
17Andreas Cigéhn2000Täby IS7,55
18Valentin Strohkirch1999Danderyds SK7,58
19Oliver Velde Bisset2000IF Linnéa7,59
20Christian Merico1989Hammarby IF7,60
21Sebastian Bramefjord1998Gefle IF7,62
22Arvid Friberg1999Danderyds SK7,64
23Erik Orrell1999Östersunds GIF7,72
24Tawsiful Islam2000Hammarby IF7,83
25Anton Johansson1993Huddinge AIS7,89
 Jacob Ewertzh1995Hammarby IFDNS
 Jesper Rilegård1998IFK LidingöDNS

MS 60 m Final20/1  13:13
       
1Vidar Stenqvist2000Täby IS6,84
2Jean-Christian Zirignon1995Hammarby IF6,92
3Michael Luxemburg1994Täby IS7,03
4Oskar Motta1998Upsala IF7,05
5Douglas Hellbratt1995Hammarby IF7,05
6Benjamin Mullen1981Turebergs FK7,17
7Sebastian Landström1994Hammarby IF7,38
 Fredrick Ekholm1994IFK LidingöDNS

MS Stav Final20/1  09:11
       
1Calle Sténson1993Hellas FK5.02
2Erik Thorstensson1989Spårvägens FK4.62
3Edvin Hagberg1999Turebergs FK4.12
4Stellan Back1975Turebergs FK4.12
5Samuel Eriksson2002Rånäs 4H4.02
6Jonathan Karlsson1998Täby IS3.82
7Noah Ander2001Hammarby IF3.62
8Harald Gemmel2001Hammarby IF3.32
9Erik Dahlberg2002Turebergs FK3.22
10Teodor Borgius2003Hammarby IF3.22
 Oscar Janson1975Ullevi FKx

MS Stav Final  3.02 3.22 3.32 3.42 3.52 3.62 3.72 3.82 3.92 4.02 4.12 4.22 4.62 4.72 4.82 4.92 5.02 5.12
Calle Sténson - - - - - - - - - - - - - - - xo xo xxx
Erik Dahlberg - o xxx
Erik Thorstensson - - - - - - - - - - - - o --- xxx
Harald Gemmel - o xxo xxx
Jonathan Karlsson - - - - - - - o xxx
Noah Ander - - - - - o xxx
Oscar Janson - - - - - - - - - - - - - - - - xxx
Samuel Eriksson - - - - o --- xo o xo o xxx
Stellan Back - - - - - - o --- o xo xo xxx
Teodor Borgius o xxo xxx
Edvin Hagberg - - - - - - - o o xo o xxx

MS Längd Final20/1  14:47
       
1Andreas Otterling1986IFK Lidingö7,42TV rekord
2Richard Willman1994Spårvägens FK7,24
3Fredrick Ekholm1994IFK Lidingö6,91
4Oskar Erixon1999IK Westmannia6,81
5Edvin Hagberg1999Turebergs FK6,46
6Felix Prins2000Hammarby IF6,22
7Håkan Setthammar1972Västerås FK6,18
8Jaskob Samuelsson1998Hässelby SK6,096,07
9Carl-Einar Söderström Eskonniemi1999Hellas FK6,095,89
10David Adrian1998Huddinge AIS6,03
11Filip Nyström2000Turebergs FK5,67
12Anton Johansson1993Huddinge AIS5,54
 Timothy Olsson1998Huddinge AISx

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Otterling x 7,42 x x x x
Anton Johansson x 5,54 x
Carl-Einar Söderström Eskonniemi x 5,89 6,09 4,89 4,66 5,88
David Adrian 5,90 6,03 5,68
Felix Prins 6,22 x Bröt
Filip Nyström x 5,67 x
Håkan Setthammar 6,03 6,13 6,18
Oskar Erixon 6,60 6,74 6,81 x x 5,02
Richard Willman 7,24 x 7,08 x - x
Timothy Olsson x x x
Fredrick Ekholm 6,91 6,83 6,87
Edvin Hagberg 6,03 6,34 6,30 6,04 6,16 6,46
Jaskob Samuelsson 5,94 6,07 6,09

P 17 60 m Försök20/1  11:10

Heat 1
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK7,14q
2Elias Lindahl2001Täby IS7,50q
3Anton Runemar2002Täby IS7,60
4André Barroso Johansson2002Hammarby IF7,67
5Chonpakorn Thongbua2001Gefle IF7,91
6Emil Lavett2001Hammarby IF7,96
7Enzo Fors2001Tyresö FK8,16
 Eric Deilert2002Boo IFDNS

Heat 2
       
1Felix Ekman2001Sundbybergs IK7,37q
2Filip Engström2001Turebergs FK7,39q
3Fred Österblom2002Täby IS7,59
4Kamyar Shakiba2001Hässelby SK7,70
5Gabriel Larsson Stewart2001Hammarby IF7,73
6Leo Raksanyi2002Mälarhöjdens IK7,88
7Felix Olofsson2002Mälarhöjdens IK8,03
8Harald Gemmel2001Hammarby IF8,59

Heat 3
       
1Oskar Edlund2002Täby IS7,31q
2Milo Wahlgren2002AIK Friidrott7,34q
3Ludvig All2002Täby IS7,51
4Love Ljungkvist*2002Hellas FK7,69VARNING
5Mikael Agge2002Hammarby IF7,76
6Måns Boshuis2002IFK Lidingö7,78
7Noah Ander2001Hammarby IF7,87
 Marcus Hagerud2001AIK FriidrottDSQ

Heat 4
       
1Zion Eriksson2002Täby IS7,17q
2Imran Lernebo2001AIK Friidrott7,27q
3Sebastian Isakson2002Täby IS7,58
4Sidrak Afework2001Spårvägens FK7,60
5William Hedenberg2002Boo IF7,77
6Samuel Eriksson2002Rånäs 4H7,80
7William Larsson2002Gefle IF8,07

P 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK7,14q
2Zion Eriksson2002Täby IS7,17q
3Imran Lernebo2001AIK Friidrott7,27q
4Oskar Edlund2002Täby IS7,31q
5Milo Wahlgren2002AIK Friidrott7,34q
6Felix Ekman2001Sundbybergs IK7,37q
7Filip Engström2001Turebergs FK7,39q
8Elias Lindahl2001Täby IS7,50q
9Ludvig All2002Täby IS7,51
10Sebastian Isakson2002Täby IS7,58
11Fred Österblom2002Täby IS7,59
12Anton Runemar2002Täby IS7,60
13Sidrak Afework2001Spårvägens FK7,60
14André Barroso Johansson2002Hammarby IF7,67
15Love Ljungkvist*2002Hellas FK7,69VARNING
16Kamyar Shakiba2001Hässelby SK7,70
17Gabriel Larsson Stewart2001Hammarby IF7,73
18Mikael Agge2002Hammarby IF7,76
19William Hedenberg2002Boo IF7,77
20Måns Boshuis2002IFK Lidingö7,78
21Samuel Eriksson2002Rånäs 4H7,80
22Noah Ander2001Hammarby IF7,87
23Leo Raksanyi2002Mälarhöjdens IK7,88
24Chonpakorn Thongbua2001Gefle IF7,91
25Emil Lavett2001Hammarby IF7,96
26Felix Olofsson2002Mälarhöjdens IK8,03
27William Larsson2002Gefle IF8,07
28Enzo Fors2001Tyresö FK8,16
29Harald Gemmel2001Hammarby IF8,59
 Eric Deilert2002Boo IFDNS
 Marcus Hagerud2001AIK FriidrottDSQ

P 17 60 m Final20/1  13:05
       
1Emil Johansson2002Turebergs FK7,14
1Zion Eriksson2002Täby IS7,14
3Imran Lernebo2001AIK Friidrott7,20
4Filip Engström2001Turebergs FK7,28
5Oskar Edlund2002Täby IS7,30
6Milo Wahlgren2002AIK Friidrott7,35
7Felix Ekman2001Sundbybergs IK7,38
 Elias Lindahl2001Täby ISDSQ

P 17 Längd Final20/1  14:22
       
1Carl Af Forselles2001Hellas FK6,84TV rekord
2Ludvig All2002Täby IS6,17
3Robin Isaksson2002IFK Lidingö6,14
4André Barroso Johansson2002Hammarby IF6.09
5Oliver Papinski2002Täby IS5,86
6Maximiliano D?az Araya2001Hammarby IF5,68
7Emil Lavett2001Hammarby IF5,66
8Theodor Duvert2001Turebergs FK5,65
9Måns Boshuis2002IFK Lidingö5,60
10Sebastian Isakson2002Täby IS5,57
11Samuel Eriksson2002Rånäs 4H5,38
12Enzo Fors2001Tyresö FK5,30
13Felix Olofsson2002Mälarhöjdens IK5,28
14Mikael Agge2002Hammarby IF5,27
15Chonpakorn Thongbua2001Gefle IF5,13
16Leo Raksanyi2002Mälarhöjdens IK5,05
17Caspar Larsson2002Huddinge AIS4,78
18William Larsson2002Gefle IF4,45
 William Hedenberg2002Boo IFx
 Sidrak Afework2001Spårvägens FK5.54
 Oskar Edlund2002Täby IS

P 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
André Barroso Johansson 5.77 x 5.63 5.60 5.77 6.09
Carl Af Forselles 6,52 6,62 6,49 6,26 - 6,84
Caspar Larsson 4,78 4,68 4,64
Chonpakorn Thongbua 5,06 4,95 5,13
Emil Lavett 5,66 5,46 5,28 5,35 5,44 4,39
Enzo Fors 5,10 5,17 5,30
Felix Olofsson x 5,13 5,28
Leo Raksanyi 5,05 4,62 4,87
Ludvig All 1,79 5,87 5,76 5,75 6,17 x
Maximiliano D?az Araya 5,54 5,45 5,65 5,68 - 5,61
Mikael Agge 5,27 4,97 5,22
Måns Boshuis x x 5,60
Oskar Edlund
Robin Isaksson 2,66 5,55 5,95 6,14 6,13 6,02
Samuel Eriksson 5,05 5,38 5,38
Sebastian Isakson 5,20 5,56 5,57
Sidrak Afework 5.54 5.03 5.06
Theodor Duvert 5,65 x x x x x
William Hedenberg x x x
William Larsson 4,36 4,30 4,45
Oliver Papinski 5,84 5,86 5,54 5,85 5,55 x

P 15 60 m Försök20/1  09:19

Heat 1
       
1Arvid Wändesjö2003Tyresö FK7,47q
2Anton Säll2003Huddinge AIS7,86q
3Adam Kraft2003Östersunds GIF7,91q
4Daniel Canda2003AIK Friidrott8,01q
5Arvid Hedin2003Östersunds GIF8,03
6Casper Elliot2003Huddinge AIS8,44
7Christopher Lundberg2003Turebergs FK9,07

Heat 2
       
1Hugo Wallberg2003Östersunds GIF7,80q
2George Maric2003Täby IS8,12
3Johan Sundgren2003Huddinge AIS8,20
4Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS8,48
5Jakob Ohlsson2003Boo IF8,88
 Jesper Ahlin2003Turebergs FK 

Heat 3
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK7,33q
2Niklas Wall2003Tyresö FK7,71q
3Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping7,87q
4Oliver Näckros2003AIK Friidrott8.08
5Martin Sundberg2003Hammarby IF8,50
6Victor Forsebäck2003Täby IS9,59

P 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK7,33q
2Arvid Wändesjö2003Tyresö FK7,47q
3Niklas Wall2003Tyresö FK7,71q
4Hugo Wallberg2003Östersunds GIF7,80q
5Anton Säll2003Huddinge AIS7,86q
6Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping7,87q
7Adam Kraft2003Östersunds GIF7,91q
8Daniel Canda2003AIK Friidrott8,01q
9Arvid Hedin2003Östersunds GIF8,03
10Oliver Näckros2003AIK Friidrott8.08
11George Maric2003Täby IS8,12
12Johan Sundgren2003Huddinge AIS8,20
13Casper Elliot2003Huddinge AIS8,44
14Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS8,48
15Martin Sundberg2003Hammarby IF8,50
16Jakob Ohlsson2003Boo IF8,88
17Christopher Lundberg2003Turebergs FK9,07
18Victor Forsebäck2003Täby IS9,59
 Jesper Ahlin2003Turebergs FK 

P 15 60 m Final20/1  12:43
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK7,34
2Arvid Wändesjö2003Tyresö FK7,41
3Niklas Wall2003Tyresö FK7,56
4Hugo Wallberg2003Östersunds GIF7,79
5Adam Kraft2003Östersunds GIF7,90
6Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping7,95
7Anton Säll2003Huddinge AIS7,98
8Daniel Canda2003AIK Friidrott8,01

P 15 1 000 m Final20/1  15:19

Heat 1
       
1Albert Henriksson2003Hässelby SK2,58,43
2Linus Jansson2004SLK Oxelösund3,01,11
3Simon Öberg2003Västerås FK3,03,09
4Markus Pihl2003Täby IS3,06,39
5Fabian Olin2004Hässelby SK3,07,57
6Sebastian Ljungberg2003IFK Lidingö3,07,71
7Viktor Skoglund2004Danderyds SK3,17,19
8Erik Skoglund2004Danderyds SK3,21,56

Heat 2
       
1Tadesse Johansson2003AIK Friidrott2,59,44
2Lowe Gylling2003Täby IS3,01,80
3Gordon Eriksson2003AIK Friidrott3,09,15
4Rodrigo Riviera2003AIK Friidrott3,13,57
5Emil Tärnvik2003Hammarby IF3,13,64
6Lukas Holm2003Gefle IF3,15,06
7Emil Sörqvist2003Huddinge AIS3,17,67
8Vilhem Werner2003Hässelby SK3,17,95

P 15 1 000 m Final - Sammanställning
       
1Albert Henriksson2003Hässelby SK2,58,43
2Tadesse Johansson2003AIK Friidrott2,59,44
3Linus Jansson2004SLK Oxelösund3,01,11
4Lowe Gylling2003Täby IS3,01,80
5Simon Öberg2003Västerås FK3,03,09
6Markus Pihl2003Täby IS3,06,39
7Fabian Olin2004Hässelby SK3,07,57
8Sebastian Ljungberg2003IFK Lidingö3,07,71
9Gordon Eriksson2003AIK Friidrott3,09,15
10Rodrigo Riviera2003AIK Friidrott3,13,57
11Emil Tärnvik2003Hammarby IF3,13,64
12Lukas Holm2003Gefle IF3,15,06
13Viktor Skoglund2004Danderyds SK3,17,19
14Emil Sörqvist2003Huddinge AIS3,17,67
15Vilhem Werner2003Hässelby SK3,17,95
16Erik Skoglund2004Danderyds SK3,21,56

P 15 Längd Final20/1  13:14
       
1Arvid Wändesjö2003Tyresö FK6,32TV rekord
2Viktor Wall2003Tyresö FK6,06
3Niklas Wall2003Tyresö FK5,85
4Viktor Rydåker2003Örbyhus IF5,49
5Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping5,48
6Hugo Wallberg2003Östersunds GIF5,24
7Arvid Hedin2003Östersunds GIF5,03
8Casper Elliot2003Huddinge AIS4,984,88
9Johan Sundgren2003Huddinge AIS4,984,81
10Lukas Holm2003Gefle IF4,97
11Ludwig Lissgärde2003Täby IS4,95
12Martin Sundberg2003Hammarby IF4,74
13Emil Sörqvist2003Huddinge AIS4,71
14George Maric2003Täby IS4,70
15Joakim Hellbratt2003Huddinge AIS4,63
16Markus Pihl2003Täby IS4,54
17Victor Forsebäck2003Täby IS3,35

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Arvid Hedin 5,03 4,86 4,83 4,78 4,45 x
Arvid Wändesjö 5,81 5,73 6,32 6,15 x x
Casper Elliot 4,83 4,87 4,98 4,82 4,88 4,77
Emil Sörqvist 4,40 4,32 4,71
George Maric 4,70 4,33 4,60
Hugo Wallberg 4,74 4,85 5,24 4,57 4,85 5,00
Joakim Hellbratt 4,63 x -
Johan Sundgren 4,81 x 4,98
Liam Wiklander 5,29 5,15 5,44 5,48 x 5,38
Ludwig Lissgärde 4,95 4,88 x
Lukas Holm 4,97 4,85 4,87
Markus Pihl 4,54 4,48 x
Martin Sundberg 4,74 4,59
Niklas Wall 5,48 x 5,85 5,60 x 5,85
Victor Forsebäck 3,35 3,17 3,06
Viktor Rydåker x 5,25 5,37 5,29 5,49 5,48
Viktor Wall 3,07 6,06 x x 5,83 5,95

P 15 Kula Final20/1  10:38
       
1Viktor Wall2003Tyresö FK14,09
2Viktor Rydåker2003Örbyhus IF13,11
3Adam Kraft2003Östersunds GIF13,02
4Martin Sundberg2003Hammarby IF12,01
5Liam Wiklander2003Tjalve IF Norrköping11,01
6Arvid Hedin2003Östersunds GIF10,49
7Anton Säll2003Huddinge AIS9,93
8August Schmidt2003Mälarhöjdens IK9,85
 Jesper Ahlin2003Turebergs FK-

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adam Kraft 12,09 13,02 12,92 12,36 12,41 12,44
Anton Säll 9,04 9,68 9,93 9,41 9,77 9,87
Arvid Hedin 10,49 8,89 9,89 10,39 9,73 10,38
August Schmidt 9,49 9,75 9,85 x 9,79 9,84
Jesper Ahlin - - - - - -
Liam Wiklander x 11,01 10,94 10,40 x x
Martin Sundberg 9,91 x x 12,01 11,73 11,39
Viktor Rydåker x 13,11 12,64 x 13,08 x
Viktor Wall 12,16 13,59 13,66 13,43 14,09 13,52

P 14 60 m Försök20/1  10:45

Heat 1
       
1David Steinberg2004Bromma IF8,00q
2Alexander Ludwigs2004Danderyds SK8,09q
3Aron Swartz2004Östersunds GIF8,42q
4Anton Gruber2004Turebergs FK8,87
5Alexander Davidsson Eriksson2004Danderyds SK8,91
6Albin Wikman*2004Östersunds GIF9,25VARNING

Heat 2
       
1Erik Skoglund2004Danderyds SK8,08q
2Ludvig Granberg2004Huddinge AIS8,47q
3Elon Yesilova2004Hässelby SK8,50q
4Joar Modén2004Östersunds GIF8,71
5Joel Ekman2004Upsala IF9,05
6Gustav Pettersson2004Östersunds GIF9,12

Heat 3
       
1Viktor Skoglund2004Danderyds SK8,26q
2Tim Engqvist2004IFK Tumba8,44q
3Ludvig Wallén2004Bromma IF8,53
4Max Sundgren2004Täby IS8,75
5Valter Kjellberg2004Turebergs FK8,81

P 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1David Steinberg2004Bromma IF8,00q
2Erik Skoglund2004Danderyds SK8,08q
3Alexander Ludwigs2004Danderyds SK8,09q
4Viktor Skoglund2004Danderyds SK8,26q
5Aron Swartz2004Östersunds GIF8,42q
6Tim Engqvist2004IFK Tumba8,44q
7Ludvig Granberg2004Huddinge AIS8,47q
8Elon Yesilova2004Hässelby SK8,50q
9Ludvig Wallén2004Bromma IF8,53
10Joar Modén2004Östersunds GIF8,71
11Max Sundgren2004Täby IS8,75
12Valter Kjellberg2004Turebergs FK8,81
13Anton Gruber2004Turebergs FK8,87
14Alexander Davidsson Eriksson2004Danderyds SK8,91
15Joel Ekman2004Upsala IF9,05
16Gustav Pettersson2004Östersunds GIF9,12
17Albin Wikman*2004Östersunds GIF9,25VARNING

P 14 60 m Final20/1  13:45
       
1David Steinberg2004Bromma IF7,96
2Erik Skoglund2004Danderyds SK8,00
3Alexander Ludwigs2004Danderyds SK8,10
4Elon Yesilova2004Hässelby SK8,27
5Viktor Skoglund2004Danderyds SK8,29
6Tim Engqvist2004IFK Tumba8,56
7Aron Swartz2004Östersunds GIF8,62
 Ludvig Granberg2004Huddinge AISDNS

P 14 200 m Final20/1  14:45

Heat 1
       
1Olle Billgren2004Hellas FK26,11
2Max Sundgren2004Täby IS28,17
3Oscar Heaton2005Huddinge AIS29,87
 Alexander Ludwigs2004Danderyds SKDNS

Heat 2
       
1Viktor Skoglund2004Danderyds SK26,42
2Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott26,77
3Conor Hogan2004Turebergs FK29,29
4Kalle Ader Berg2005IF Linnéa Friidrott32,95

Heat 3
       
1Erik Skoglund2004Danderyds SK26,67
2Elias Bouloussaa2005IF Linnéa26,97
 Fabian Olin2004Hässelby SKDSQ

Heat 4
       
1Alexander Davidsson Eriksson2004Danderyds SK28,42
2Valter Kjellberg2004Turebergs FK28,59
3Anton Gruber2004Turebergs FK29,00

Heat 5
       
2Joar Modén2004Östersunds GIF29,24
3Albin Wikman*2004Östersunds GIF32,07
 David Steinberg2004Bromma IFDSQ

Heat 6
       
1Gustav Pettersson2004Östersunds GIF30,03
2Joel Ekman2004Upsala IF30,50
3Alexander Heaton2005Huddinge AIS31,31

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Olle Billgren2004Hellas FK26,11
2Viktor Skoglund2004Danderyds SK26,42
3Erik Skoglund2004Danderyds SK26,67
4Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott26,77
5Elias Bouloussaa2005IF Linnéa26,97
6Max Sundgren2004Täby IS28,17
7Alexander Davidsson Eriksson2004Danderyds SK28,42
8Valter Kjellberg2004Turebergs FK28,59
9Anton Gruber2004Turebergs FK29,00
10Joar Modén2004Östersunds GIF29,24
11Conor Hogan2004Turebergs FK29,29
12Oscar Heaton2005Huddinge AIS29,87
13Gustav Pettersson2004Östersunds GIF30,03
14Joel Ekman2004Upsala IF30,50
15Alexander Heaton2005Huddinge AIS31,31
16Albin Wikman*2004Östersunds GIF32,07
17Kalle Ader Berg2005IF Linnéa Friidrott32,95
 Alexander Ludwigs2004Danderyds SKDNS
 Fabian Olin2004Hässelby SKDSQ
 David Steinberg2004Bromma IFDSQ

P 14 Höjd Final20/1  11:43
       
1Alexander Ludwigs2004Danderyds SK177TV rekord
2Aron Swartz2004Östersunds GIF160
3Ludvig Granberg2004Huddinge AIS155
4Olle Billgren2004Hellas FK150
5Alexander Davidsson Eriksson2004Danderyds SK145
5Max Sundgren2004Täby IS145
5Valter Kjellberg2004Turebergs FK145
8Gustav Pettersson2004Östersunds GIF145
8Viktor Skoglund2004Danderyds SK145
10Erik Skoglund2004Danderyds SK140

P 14 Höjd Final  125 130 135 140 145 150 155 160 164 172 177 180
Alexander Davidsson Eriksson - - o o o xxx
Alexander Ludwigs - - - - - - o - xxo o xxo xxx
Aron Swartz - - - - o o xo o xxx
Erik Skoglund o o o o - -
Gustav Pettersson - o o o xo xxx
Ludvig Granberg - o o o o o o xxx
Max Sundgren - - o o o xxx
Olle Billgren - - - - o xxo xxx
Valter Kjellberg - o o o o xxx
Viktor Skoglund - o o o xo xxx

P 13 60 m Försök20/1  08:46

Heat 1
       
1Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott8,15q
2Elias Bouloussaa2005IF Linnéa8,29q
3David Carlson2005Bromma IF8,53q
4Adrian Holma2005Täby IS8,70q
5Filip Ekström*2005Bromma IF8,73q
6Anton Hellstrand Helleberg2005IFK Lidingö8,94
7Alexander Arrelöv2005Österhaninge IF9,43

Heat 2
       
1Joel Enander2005Täby IS8,24q
2Jacob Nilsson2005Spårvägens FK8,88q
3Linus Barenstedt2005IFK Lidingö9,05
4Kalle Ader Berg2005IF Linnéa Friidrott9,31
5Leo Lindberg2005Östersunds GIF9,43
6Holger Ehrström2005Bromma IF9,96

Heat 3
       
1Nicklas Östlund2005IFK Lidingö8,89q
2Max Haaber-Bernth2005IFK Lidingö8,95
2Nikolaj Jakshöj2005Väsby IK Friidrott8,95
4Viggo Stridh2005Täby IS9,21
5Viktor Anheim2005Täby IS9,38
6Victor Johnson2005Bromma IF9,54

P 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott8,15q
2Joel Enander2005Täby IS8,24q
3Elias Bouloussaa2005IF Linnéa8,29q
4David Carlson2005Bromma IF8,53q
5Adrian Holma2005Täby IS8,70q
6Filip Ekström*2005Bromma IF8,73q
7Jacob Nilsson2005Spårvägens FK8,88q
8Nicklas Östlund2005IFK Lidingö8,89q
9Anton Hellstrand Helleberg2005IFK Lidingö8,94
10Max Haaber-Bernth2005IFK Lidingö8,95
11Nikolaj Jakshöj2005Väsby IK Friidrott8,95
12Linus Barenstedt2005IFK Lidingö9,05
13Viggo Stridh2005Täby IS9,21
14Kalle Ader Berg2005IF Linnéa Friidrott9,31
15Viktor Anheim2005Täby IS9,38
16Alexander Arrelöv2005Österhaninge IF9,43
17Leo Lindberg2005Östersunds GIF9,43
18Victor Johnson2005Bromma IF9,54
19Holger Ehrström2005Bromma IF9,96

P 13 60 m Final20/1  12:41
       
1Joel Enander2005Täby IS8,20
2Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott8,20
3Elias Bouloussaa2005IF Linnéa8,33
4David Carlson2005Bromma IF8,58
5Filip Ekström*2005Bromma IF8,78
6Jacob Nilsson2005Spårvägens FK8,93
7Adrian Holma2005Täby IS8,96
 Nicklas Östlund2005IFK LidingöDNS

P 13 Höjd Final20/1  12:59
       
1Joel Enander2005Täby IS157
2Filip Ekström*2005Bromma IF145
3Fabian Gyldén Svensson2005IFK Lidingö138
4Anton Hellstrand Helleberg2005IFK Lidingö134
5Adrian Holma2005Täby IS134
6Nikolaj Jakshöj2005Väsby IK Friidrott134
7Viggo Stridh2005Täby IS134
8Kalle Ader Berg2005IF Linnéa Friidrott130
9Oscar Heaton2005Huddinge AIS125
10Alexander Heaton2005Huddinge AIS125
11Gustav Rydåker2005Örbyhus IF120
12Leo Lindberg2005Östersunds GIF120
13Victor Johnson2005Bromma IF115
 Alexander Arrelöv2005Österhaninge IF
 Edvin Unger2005IF Linnéa Friidrott

P 13 Höjd Final  115 120 125 130 134 138 142 145 148 151 154 157 160
Adrian Holma - o o xo o xxx
Alexander Heaton - xo xo xxx
Anton Hellstrand Helleberg - o o o o xxx
Fabian Gyldén Svensson - - o o o o xxx
Filip Ekström* - - o o o o xo o xxx
Gustav Rydåker o o xxx
Joel Enander - - xxo o o o 0 xo o xo xxo o xxx
Kalle Ader Berg - xo xxo o xxx
Leo Lindberg o xo xxx
Nikolaj Jakshöj - - o o xo xxx
Oscar Heaton xo o o xxx
Victor Johnson o xxx
Viggo Stridh - o o xo xo xxx

P 13 Kula Final20/1  09:24
       
1Joel Enander2005Täby IS10,13
2Jacob Nilsson2005Spårvägens FK9,84
3August Calles2005IFK Lidingö9,69
4David Carlson2005Bromma IF8,84
5Viggo Stridh2005Täby IS8,30
6Filip Ekström*2005Bromma IF8,25
7Gustav Rydåker2005Örbyhus IF8,02
8Anton Hellstrand Helleberg2005IFK Lidingö7,81
9Victor Johnson2005Bromma IF6,58
10Viktor Anheim2005Täby IS6,43
11Adrian Holma2005Täby IS6,32
12Holger Ehrström2005Bromma IF6,25
13Alexander Arrelöv2005Österhaninge IF6,23

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adrian Holma 5,96 x 6,32
Alexander Arrelöv 5,27 6,23 5,04
Anton Hellstrand Helleberg 7,73 7,73 7,59 7,14 7,81 7,56
August Calles 9,69 9,27 x 8,90 9,25 9,04
David Carlson 7,88 7,56 7,93 8,84 8,25 8,16
Filip Ekström* 7,97 8,01 7,94 8,25 8,16 8,17
Gustav Rydåker 7,74 8,02 7,72 x 7,36 7,77
Holger Ehrström 5,53 6,25 5,77
Jacob Nilsson 9,62 9,56 9,84 9,63 9,19 9,53
Joel Enander 9,11 10,13 9.40 9,93 9,85 8,96
Victor Johnson 6,34 6,52 6,58
Viggo Stridh 8,26 8,30 7,32 7,41 7,80 8,15
Viktor Anheim 5,80 6,43 5,68

P 12 60 m Försök20/1  08:27

Heat 1
       
1William Freifelt2006Hammarby IF8,88q
2Joel Billing2006Turebergs FK9,10q
3Benjamin Gummerus2006Täby IS9,30
4Alfred Berglind2006Hammarby IF9,46
5Elliot Borgedahl2007Täby IS9,53
6Erik Alteskog2006Hammarby IF11,06

Heat 2
       
1Filip Herre2006Hammarby IF8,95q
2John Bäck2006Turebergs FK9,08q
3Leon Borgedahl2006Täby IS9,41
4Hugo Aronsson2006Åkersberga SK9,42
5Henrik Avebäck2006Hammarby IF9,69
6Elliot Domanders2006Täby IS9,92

Heat 3
       
1Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK9,18q
2Oscar Pettersson2006IFK Lidingö9,50
3Ludwig Holzapfel2006Danderyds SK9,70
4Oskar Jansson2006Alunda SK9,74
5Mattias Blomquist2006IFK Lidingö9,95
6Lukas Djurstedt2006Hammarby IF10,10

Heat 4
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,60q
2Edvin Sidwall2006Täby IS8,72q
3William Loqvist2006Hammarby IF8,75q
4Samuel Hillerströmstefansson2006Täby IS9,28
5Oskar Sterner2006Täby IS9,76
6Simon Ryman2006Östersunds GIF9,78
6Wilmer Klintorph Lidgren2006Täby IS9,78

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,60q
2Edvin Sidwall2006Täby IS8,72q
3William Loqvist2006Hammarby IF8,75q
4William Freifelt2006Hammarby IF8,88q
5Filip Herre2006Hammarby IF8,95q
6John Bäck2006Turebergs FK9,08q
7Joel Billing2006Turebergs FK9,10q
8Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK9,18q
9Samuel Hillerströmstefansson2006Täby IS9,28
10Benjamin Gummerus2006Täby IS9,30
11Leon Borgedahl2006Täby IS9,41
12Hugo Aronsson2006Åkersberga SK9,42
13Alfred Berglind2006Hammarby IF9,46
14Oscar Pettersson2006IFK Lidingö9,50
15Elliot Borgedahl2007Täby IS9,53
16Henrik Avebäck2006Hammarby IF9,69
17Ludwig Holzapfel2006Danderyds SK9,70
18Oskar Jansson2006Alunda SK9,74
19Oskar Sterner2006Täby IS9,76
20Simon Ryman2006Östersunds GIF9,78
21Wilmer Klintorph Lidgren2006Täby IS9,78
22Elliot Domanders2006Täby IS9,92
23Mattias Blomquist2006IFK Lidingö9,95
24Lukas Djurstedt2006Hammarby IF10,10
25Erik Alteskog2006Hammarby IF11,06

P 12 60 m Final20/1  12:38
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF8,58
2William Loqvist2006Hammarby IF8,69
3William Freifelt2006Hammarby IF8,80
4Edvin Sidwall2006Täby IS8,81
5Filip Herre2006Hammarby IF8,88
6John Bäck2006Turebergs FK9,12
7Joel Billing2006Turebergs FK9,15
8Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK9,25

P 12 Höjd Final20/1  12:50
       
1Jonathan Edberg2006Turebergs FK150
2Neo Hall2006Hammarby IF138
3Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK138
4Hugo Aronsson2006Åkersberga SK138
5William Freifelt2006Hammarby IF130
6Elias Kapell2006Hammarby IF130
6Olle Hart2006IFK Lidingö130
8Joel Billing2006Turebergs FK130
9Oskar Jansson2006Alunda SK125
10Oscar Setthammar2006Västerås FK125
11Oskar Sterner2006Täby IS125
12Leon Borgedahl2006Täby IS120
13William Loqvist2006Hammarby IF120
14Filip Herre2006Hammarby IF120
15Henrik Avebäck2006Hammarby IF115
16Liam Koops2006Hammarby Friidrott115
17Mattias Blomquist2006IFK Lidingö110
18Lukas Djurstedt2006Hammarby IF110
19Alfred Berglind2006Hammarby IF105
20Simon Ryman2006Östersunds GIF105
 Erik Alteskog2006Hammarby IFx

P 12 Höjd Final  105 110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 150
Alfred Berglind o xxx
Elias Kapell - - o o o xxo xxx
Erik Alteskog xxx
Filip Herre - o o xxo xxx
Henrik Avebäck o o o xxx
Hugo Aronsson o o o o xo o o xxo xxx
Joel Billing - - o o xxo xxo xxx
Jonathan Edberg - - - - o o o o xo xxo xo o
Leon Borgedahl - o o o xxx
Lukas Djurstedt o xxo xxx
Mattias Blomquist o o xxx
Neo Hall - - o o o o xxo o xxx
Noah Oliveras o o o o o xo o xo xxx
Olle Hart - o o o o xxo xxx
Oscar Setthammar - o o xo o xxx
Oskar Jansson - - o o o xxx
Oskar Sterner - o o xo xxo xxx
Simon Ryman xo xxx
William Freifelt - - xo o o o xxx
William Loqvist - o xxo o xxx
Liam Koops xxo o xo xxx

P 12 Längd Final20/1  09:31

Pool 1
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF4,90
2William Freifelt2006Hammarby IF4,37
3Filip Herre2006Hammarby IF4,18
4Neo Hall2006Hammarby IF4,114,07
5Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK4,113,90
6William Loqvist2006Hammarby IF4,06
7Tim Laurell2006Hässelby SK3,91
8Liam Koops2006Hammarby Friidrott3,81
9Alfred Berglind2006Hammarby IF3,74
10Ludwig Holzapfel2006Danderyds SK3,703,60
11Oscar Pettersson2006IFK Lidingö3,59
12Mattias Blomquist2006IFK Lidingö3,35
13Lukas Djurstedt2006Hammarby IF3,21
14Erik Alteskog2006Hammarby IF3,06

P 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alfred Berglind 3,65 3,66 3,74
Elias Kapell 4,62 4,60 4,90
Erik Alteskog 2,80 2,74 3,06
Filip Herre 3,89 3,92 4,18
Ludwig Holzapfel 3,70 3,60 3,54
Lukas Djurstedt x 3,21 3,13
Mattias Blomquist 3,30 3,35 3,18
Neo Hall 4,10 4,07 4,11
Noah Oliveras 4,10 4,11 3,90
Oscar Pettersson 3,59 3,39 3,52
Tim Laurell 3,71 x 3,91
William Freifelt 4,37 4,24 4,34
William Loqvist 3,98 4,06 3,91
Liam Koops 3,70 3,61 3,81

Pool 2
       
1Jonathan Edberg2006Turebergs FK4,70
2Edvin Sidwall2006Täby IS4,62
3John Bäck2006Turebergs FK4,59
4Oscar Setthammar2006Västerås FK4,29
5Joel Billing2006Turebergs FK4,16
6Leon Borgedahl2006Täby IS4,14
7Hugo Aronsson2006Åkersberga SK3,88
8Elliot Domanders2006Täby IS3,78
9Oskar Sterner2006Täby IS3,763,74
10Elliot Borgedahl2007Täby IS3,763,46
11Benjamin Gummerus2006Täby IS3,703,70
12Simon Ryman2006Östersunds GIF3,54

P 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Benjamin Gummerus 3,33 3,70 3,70
Edvin Sidwall 4,54 3,65 4,62
Elliot Borgedahl 3,44 3,46 3,76
Elliot Domanders 3,63 3,78 3,46
Hugo Aronsson 3,71 3,74 3,88
Joel Billing 3,23 4,16 4,14
John Bäck 4,13 4,18 4,59
Jonathan Edberg 4,12 4,34 4,70
Leon Borgedahl 4,13 4,13 4,14
Oscar Setthammar 3,21 4,24 4,29
Oskar Sterner 3,76 3,74 3,74
Simon Ryman 3,14 3,15 3,54

P 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF4,90
2Jonathan Edberg2006Turebergs FK4,70
3Edvin Sidwall2006Täby IS4,62
4John Bäck2006Turebergs FK4,59
5William Freifelt2006Hammarby IF4,37
6Oscar Setthammar2006Västerås FK4,29
7Filip Herre2006Hammarby IF4,18
8Joel Billing2006Turebergs FK4,16
9Leon Borgedahl2006Täby IS4,14
10Neo Hall2006Hammarby IF4,114,07
11Noah Oliveras2006Mälarhöjdens IK4,113,90
12William Loqvist2006Hammarby IF4,06
13Tim Laurell2006Hässelby SK3,91
14Hugo Aronsson2006Åkersberga SK3,88
15Liam Koops2006Hammarby Friidrott3,81
16Elliot Domanders2006Täby IS3,78
17Oskar Sterner2006Täby IS3,763,74
18Elliot Borgedahl2007Täby IS3,763,46
19Alfred Berglind2006Hammarby IF3,74
20Benjamin Gummerus2006Täby IS3,703,70
21Ludwig Holzapfel2006Danderyds SK3,703,60
22Oscar Pettersson2006IFK Lidingö3,59
23Simon Ryman2006Östersunds GIF3,54
24Mattias Blomquist2006IFK Lidingö3,35
25Lukas Djurstedt2006Hammarby IF3,21
26Erik Alteskog2006Hammarby IF3,06

P 12 Kula Final20/1  10:43
       
1Elias Kapell2006Hammarby IF8.55
2Vilhelm Psilander2006IFK Lidingö7.97
3Oscar Setthammar2006Västerås FK7.41
4William Freifelt2006Hammarby IF6.77
5Joel Billing2006Turebergs FK6.75
6Neo Hall2006Hammarby IF6.52
7Filip Herre2006Hammarby IF6.49
8Benjamin Gummerus2006Täby IS6.41
9Leon Borgedahl2006Täby IS6.27
10Elliot Domanders2006Täby IS6.196.07
11Wilmer Klintorph Lidgren2006Täby IS6.195.93
12Hugo Aronsson2006Åkersberga SK5.83
13Alfred Berglind2006Hammarby IF5.61
14Oskar Sterner2006Täby IS5.50
15Liam Koops2006Hammarby Friidrott5.24
16Mattias Blomquist2006IFK Lidingö5.02
17Lukas Djurstedt2006Hammarby IF5.01
18Erik Alteskog2006Hammarby IF3.91
 Elliot Borgedahl2007Täby IS-
 Jonathan Edberg2006Turebergs FK-

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alfred Berglind 5.49 5.37 5.61
Benjamin Gummerus 6.01 6.41 5.66
Elias Kapell x 7.87 8.55
Elliot Borgedahl - - -
Elliot Domanders 5.61 6.07 6.19
Erik Alteskog 3.30 3.91 3.78
Filip Herre 6.49 5.75 x
Hugo Aronsson 5.83 5.74 x
Joel Billing 6.75 x 5.91
Jonathan Edberg - - -
Leon Borgedahl 5.53 6.27 5.75
Lukas Djurstedt 4.70 3.92 5.01
Mattias Blomquist 4.06 x 5.02
Neo Hall 6.36 6.52 6.03
Oscar Setthammar x 7.38 7.41
Oskar Sterner 4.24 4.91 5.50
Vilhelm Psilander 7.12 7.33 7.97
William Freifelt 6.70 6.48 6.77
Wilmer Klintorph Lidgren 5.93 5.72 6.19
Liam Koops x 5.16 5.24

P 10 60 m Försök20/1  10:52

Heat 1
       
1Axel Arenander2008Täby IS9,37q
2Axel Pålsson2008IFK Lidingö9,51q
3Albin Wolgast2008Hammarby IF10,31
4Anton Johansson2008Hammarby IF10,35
5Elliot Nevenstam2008Täby IS10,56
6Edwin Kovanen2008Täby IS10,94
7Edvard Willim2008Vallentuna FK11,11
8Benjamin Andersson2008Södertälje IF11,34

Heat 2
       
1Erik Rosenquist2008Vallentuna FK9,64q
2Filip Harling2008Täby IS10,17q
3Herman Ifvarsson2008Täby IS10,22
4John Singh2008Turebergs FK10,24
5Samuel Ullberg2008Täby IS10,54
6Karl Setthammar2008Västerås FK10,55
7Leandro Pereira2008Täby IS10,58
8Kiran Ohlin2008FIK Lidingö10,92

Heat 3
       
1Max Johansson2008uif9,43q
2Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF9,64q
3Lowe Eriksson2008Vallentuna FK10,09q
4Robin Borgedahl2009Täby IS10,24
5Levi Back2008Turebergs FK10,32
6Olle Malmborg2008Täby IS10,38
7Oscar Carlen2008Södertälje IF10,56

Heat 4
       
1Ruben Hart2008IFK Lidingö9,89q
2Victor Skoglund2008Karlskoga FIF10,42
3Viggo Wåglund2008Täby IS10,61
4Wille Spainhour2008Täby IS10,86
5Vidar Roth-Lundin2008Täby IS10,91
6Viktor Sjödin2008Täby IS11,02
7Tobias Höglund2008Täby IS11,06

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Axel Arenander2008Täby IS9,37q
2Max Johansson2008uif9,43q
3Axel Pålsson2008IFK Lidingö9,51q
4Erik Rosenquist2008Vallentuna FK9,64q
5Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF9,64q
6Ruben Hart2008IFK Lidingö9,89q
7Lowe Eriksson2008Vallentuna FK10,09q
8Filip Harling2008Täby IS10,17q
9Herman Ifvarsson2008Täby IS10,22
10John Singh2008Turebergs FK10,24
11Robin Borgedahl2009Täby IS10,24
12Albin Wolgast2008Hammarby IF10,31
13Levi Back2008Turebergs FK10,32
14Anton Johansson2008Hammarby IF10,35
15Olle Malmborg2008Täby IS10,38
16Victor Skoglund2008Karlskoga FIF10,42
17Samuel Ullberg2008Täby IS10,54
18Karl Setthammar2008Västerås FK10,55
19Elliot Nevenstam2008Täby IS10,56
20Oscar Carlen2008Södertälje IF10,56
21Leandro Pereira2008Täby IS10,58
22Viggo Wåglund2008Täby IS10,61
23Wille Spainhour2008Täby IS10,86
24Vidar Roth-Lundin2008Täby IS10,91
25Kiran Ohlin2008FIK Lidingö10,92
26Edwin Kovanen2008Täby IS10,94
27Viktor Sjödin2008Täby IS11,02
28Tobias Höglund2008Täby IS11,06
29Edvard Willim2008Vallentuna FK11,11
30Benjamin Andersson2008Södertälje IF11,34

P 10 60 m Final20/1  13:41
       
1Axel Arenander2008Täby IS9,22
2Max Johansson2008uif9,36
3Axel Pålsson2008IFK Lidingö9,42
4Erik Rosenquist2008Vallentuna FK9,51
5Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF9,68
6Ruben Hart2008IFK Lidingö9,95
7Filip Harling2008Täby IS10,04
 Lowe Eriksson2008Vallentuna FKDNS

P 10 Höjd Final20/1  09:31

Pool 1
       
1Lowe Eriksson2008Vallentuna FK110
2Herman Ifvarsson2008Täby IS105
3Albin Wolgast2008Hammarby IF105
4Anton Johansson2008Hammarby IF100
5Edvard Willim2008Vallentuna FK100
5Elliot Nevenstam2008Täby IS100
5Filip Harling2008Täby IS100
8Edwin Kovanen2008Täby IS100
9Olle Malmborg2008Täby IS0,95
 Erik Rosenquist2008Vallentuna FKx
 Ludwig Kohl2008Täby ISx

P 10 Höjd Final Pool 1 0,95 100 105 110 115
Albin Wolgast o xo xxo xxx
Anton Johansson o o xxx
Edvard Willim o xo xxx
Edwin Kovanen xxo xxo xxx
Elliot Nevenstam 0 xo xxx
Erik Rosenquist xxx
Filip Harling o xo xxx
Herman Ifvarsson o o o xxx
Lowe Eriksson o o o xo xxx
Ludwig Kohl xxx
Olle Malmborg o xxx

Pool 2
       
1Axel Pålsson2008IFK Lidingö124
2Victor Skoglund2008Karlskoga FIF110
3Viggo Wåglund2008Täby IS105
4Robin Borgedahl2009Täby IS105
5Vidar Roth-Lundin2008Täby IS100
6Samuel Ullberg2008Täby IS100
7Viktor Sjödin2008Täby IS100
8Levi Back2008Turebergs FK0,95
 Tobias Höglund2008Täby ISx
 Wille Spainhour2008Täby ISx

P 10 Höjd Final Pool 2 0,95 100 105 110 115 120 124 128
Axel Pålsson o o o o xo xo o xxx
Levi Back o xxx
Robin Borgedahl xo o xxo xxx
Samuel Ullberg o xo xxx
Tobias Höglund xxx
Victor Skoglund o o o xo xxx
Vidar Roth-Lundin o o xxx
Viggo Wåglund o o o xxx
Viktor Sjödin xo xxo xxx
Wille Spainhour xxx

P 10 Höjd Final - Sammanställning
       
1Axel Pålsson2008IFK Lidingö124
2Lowe Eriksson2008Vallentuna FK110
3Victor Skoglund2008Karlskoga FIF110
4Herman Ifvarsson2008Täby IS105
5Viggo Wåglund2008Täby IS105
6Albin Wolgast2008Hammarby IF105
7Robin Borgedahl2009Täby IS105
8Anton Johansson2008Hammarby IF100
9Vidar Roth-Lundin2008Täby IS100
10Elliot Nevenstam2008Täby IS100
11Filip Harling2008Täby IS100
12Edvard Willim2008Vallentuna FK100
13Samuel Ullberg2008Täby IS100
14Viktor Sjödin2008Täby IS100
15Edwin Kovanen2008Täby IS100
16Olle Malmborg2008Täby IS0,95
17Levi Back2008Turebergs FK0,95
 Ludwig Kohl2008Täby ISx
 Erik Rosenquist2008Vallentuna FKx
 Tobias Höglund2008Täby ISx
 Wille Spainhour2008Täby ISx

P 10 Längd Final20/1  08:45

Pool 1
       
1Axel Arenander2008Täby IS3,73
2Axel Pålsson2008IFK Lidingö3,63
3Ruben Hart2008IFK Lidingö3,553,33
4Robin Borgedahl2009Täby IS3,37
5Filip Harling2008Täby IS3,32
6Herman Ifvarsson2008Täby IS3,21
7Olle Malmborg2008Täby IS3,15
8Elliot Nevenstam2008Täby IS3,06
9Wille Spainhour2008Täby IS3,01
10Tobias Höglund2008Täby IS2,832,82
11Vidar Roth-Lundin2008Täby IS2,832,77
 Ludwig Kohl2008Täby IS

P 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Axel Arenander 3,73 3,58 3,68
Axel Pålsson 3,53 3,54 3,63
Elliot Nevenstam 2,97 3,06 2,94
Filip Harling 3,29 3,24 3,32
Herman Ifvarsson 3,21 3,02 2,90
Ludwig Kohl
Olle Malmborg 3,15 3,13 3,02
Robin Borgedahl 3,37 3,35 3,22
Ruben Hart 3,55 3,26 3,33
Tobias Höglund 2,83 2,82 2,71
Vidar Roth-Lundin 2,83 2,69 2,77
Wille Spainhour 2,66 2,90 3,01

Pool 2
       
1Erik Rosenquist2008Vallentuna FK3,64
2Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF3,553,37
3John Singh2008Turebergs FK3,44
4Levi Back2008Turebergs FK3,403,39
5Albin Wolgast2008Hammarby IF3,403,11
6Lowe Eriksson2008Vallentuna FK3,333,28
7Victor Skoglund2008Karlskoga FIF3,333,22
8Karl Setthammar2008Västerås FK3,30
9Anton Johansson2008Hammarby IF3,24
10Oscar Carlen2008Södertälje IF3,13
11Edvard Willim2008Vallentuna FK3,03
12Gustav Holma2008Vallentuna FK2,78
13Benjamin Andersson2008Södertälje IF2,72

P 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Albin Wolgast 3,11 3,08 3,40
Anton Johansson 3,24 3,08 3,01
Benjamin Andersson 2,64 2,72 2,60
Edvard Willim 2,99 3,03 2,75
Erik Rosenquist 3,44 3,58 3,64
Gustav Holma x 2,78 2,72
John Singh 3,31 3,42 3,44
Karl Setthammar x 3,30 3,22
Levi Back 3,40 3,39 3,37
Lowe Eriksson 3,28 3,33 3,15
Oscar Carlen 3,13 3,09 3,01
Ricky Wahlberg 3,35 3,37 3,55
Victor Skoglund 3,33 3,22 3,19

P 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Axel Arenander2008Täby IS3,73
2Erik Rosenquist2008Vallentuna FK3,64
3Axel Pålsson2008IFK Lidingö3,63
4Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF3,553,37
5Ruben Hart2008IFK Lidingö3,553,33
6John Singh2008Turebergs FK3,44
7Levi Back2008Turebergs FK3,403,39
8Albin Wolgast2008Hammarby IF3,403,11
9Robin Borgedahl2009Täby IS3,37
10Lowe Eriksson2008Vallentuna FK3,333,28
11Victor Skoglund2008Karlskoga FIF3,333,22
12Filip Harling2008Täby IS3,32
13Karl Setthammar2008Västerås FK3,30
14Anton Johansson2008Hammarby IF3,24
15Herman Ifvarsson2008Täby IS3,21
16Olle Malmborg2008Täby IS3,15
17Oscar Carlen2008Södertälje IF3,13
18Elliot Nevenstam2008Täby IS3,06
19Edvard Willim2008Vallentuna FK3,03
20Wille Spainhour2008Täby IS3,01
21Tobias Höglund2008Täby IS2,832,82
22Vidar Roth-Lundin2008Täby IS2,832,77
23Gustav Holma2008Vallentuna FK2,78
24Benjamin Andersson2008Södertälje IF2,72
 Ludwig Kohl2008Täby IS

P 10 Kula Final20/1  11:54

Pool 1
       
1Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF8.34
2Axel Arenander2008Täby IS7,05
3Filip Harling2008Täby IS6,34
4Elliot Nevenstam2008Täby IS5,87
5Viggo Wåglund2008Täby IS5,855,70
6Olle Malmborg2008Täby IS5,68
7Herman Ifvarsson2008Täby IS5,66
8Ludwig Kohl2008Täby IS5,29
9Robin Borgedahl2009Täby IS4,80
10Wille Spainhour2008Täby IS4,74
11Tobias Höglund2008Täby IS3,44

P 10 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Axel Arenander 6,83 7,05 6,22
Elliot Nevenstam 5,87 5,47 4,95
Filip Harling 5,85 6,18 6,34
Herman Ifvarsson x 5,49 5,66
Ludwig Kohl 5,01 4,94 5,29
Olle Malmborg 5,68 4,90 x
Ricky Wahlberg 7.87 8.15 8.34
Robin Borgedahl 4,80 x 4,78
Tobias Höglund 3,44 3,38 3,14
Viggo Wåglund x 5,70 5,85
Wille Spainhour 4,28 4,55 4,74

Pool 2
       
1Karl Setthammar2008Västerås FK8.33
2Ruben Hart2008IFK Lidingö6.62
3Axel Pålsson2008IFK Lidingö6.27
4Levi Back2008Turebergs FK6.19
5Kiran Ohlin2008FIK Lidingö5.934.96
6Albin Wolgast2008Hammarby IF5.93
7Victor Skoglund2008Karlskoga FIF5.855.80
8Erik Rosenquist2008Vallentuna FK5.40
9John Singh2008Turebergs FK4.91
10Edvard Willim2008Vallentuna FK4.84

P 10 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Albin Wolgast x 5-69 5.93
Axel Pålsson 5.66 5-55 6.27
Edvard Willim 4.39 3.93 4.84
Erik Rosenquist 4.91 4.91 5.40
John Singh x 4.85 4.91
Karl Setthammar 7.76 8.33 8.14
Kiran Ohlin 3.58 4.96 5.93
Levi Back 6.19 5.70 x
Ruben Hart 6.62 6-16 6-52
Victor Skoglund 5.80 5.80 5.85

P 10 Kula Final - Sammanställning
       
1Ricky Wahlberg2008Österhaninge IF8.34
2Karl Setthammar2008Västerås FK8.33
3Axel Arenander2008Täby IS7,05
4Ruben Hart2008IFK Lidingö6.62
5Filip Harling2008Täby IS6,34
6Axel Pålsson2008IFK Lidingö6.27
7Levi Back2008Turebergs FK6.19
8Kiran Ohlin2008FIK Lidingö5.934.96
9Albin Wolgast2008Hammarby IF5.93
10Elliot Nevenstam2008Täby IS5,87
11Victor Skoglund2008Karlskoga FIF5.855.80
12Viggo Wåglund2008Täby IS5,855,70
13Olle Malmborg2008Täby IS5,68
14Herman Ifvarsson2008Täby IS5,66
15Erik Rosenquist2008Vallentuna FK5.40
16Ludwig Kohl2008Täby IS5,29
17John Singh2008Turebergs FK4.91
18Edvard Willim2008Vallentuna FK4.84
19Robin Borgedahl2009Täby IS4,80
20Wille Spainhour2008Täby IS4,74
21Tobias Höglund2008Täby IS3,44

KS 60 m Försök20/1  11:00

Heat 1
       
1Alina Lindqvist1995Väsby IK Friidrott8,00q
2Anna Engelin1998Östersunds GIF8,16q
3Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,24q
4Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,30q
5Bianca Sundell1999Spårvägens FK8,49q
6Fanny Jonsson1999Östersunds GIF8,57

Heat 2
       
1Maria Södergren1998Täby IS8,20q
2Izabella Ripsweden2000Huddinge AIS8,27q
3Levina Ahlgren1998Upsala IF8,29q
4Katja Johnson1998Täby IS8,54
 Freja Avebäck1995Hammarby IFDNS

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Alina Lindqvist1995Väsby IK Friidrott8,00q
2Anna Engelin1998Östersunds GIF8,16q
3Maria Södergren1998Täby IS8,20q
4Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,24q
5Izabella Ripsweden2000Huddinge AIS8,27q
6Levina Ahlgren1998Upsala IF8,29q
7Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,30q
8Bianca Sundell1999Spårvägens FK8,49q
9Katja Johnson1998Täby IS8,54
10Fanny Jonsson1999Östersunds GIF8,57
 Freja Avebäck1995Hammarby IFDNS

KS 60 m Final20/1  12:47
       
1Alina Lindqvist1995Väsby IK Friidrott7,98
2Anna Engelin1998Östersunds GIF8,09
3Maria Södergren1998Täby IS8,19
4Amanda Jansson1996Örbyhus IF8,21
5Levina Ahlgren1998Upsala IF8,21
6Izabella Ripsweden2000Huddinge AIS8,31
7Caroline Jansson1994Örbyhus IF8,33
8Bianca Sundell1999Spårvägens FK8,54

KS Stav Final20/1  12:51
       
1Alva Sundin2001Täby IS3.72TV rekord
2Greta Erlandsson2005Rånäs 4H3.12
3Elena Mitchell1998Hammarby IF2.72
4Norah Lind2005Tyresö FK2.72
5Clara Billing2002Turebergs FK2.72
6Sara Winberg2004Täby IS2.62
7Alvah Lind2005Tyresö FK2.52
8Alva Back2006Turebergs FK2.22
8Eila Jansson2002Gefle IF2.22
8Tove Widström2003Täby IS2.22
11Tyra Tjulander2004Västerås FK2.22
12Kristina Hvalgren2002IFK Lidingö2.02

KS Stav Final  2.02 2.22 2.42 2.52 2.62 2.72 2.82 2.92 3.02 3.12 3.22 3.52 3.62 3.72 3.82
Alva Back - o xxx
Alva Sundin - - - - - - - - - - - o - xxo xxx
Alvah Lind - - - o xxx
Clara Billing - - o - xxo o xxx
Eila Jansson o o xxx
Elena Mitchell - - - - - o xxx
Greta Erlandsson - - - - - - o o o o xxx
Kristina Hvalgren xxo xxx
Norah Lind - - - xo o o xxx
Sara Winberg - o o xo o xxx
Tove Widström o o xxx
Tyra Tjulander - xo xxx

KS Längd Final20/1  13:17
       
1Malin Marmbrandt1985Västerås FK6,04
2Malin Olsson1990IFK Lidingö5,94
3Emelie Nyman Wänseth1998Östersunds GIF5,64
4Bianca Salming1998Turebergs FK5,36
5Helena Kolte1998Täby IS5,29
6Emilia Sjöstrand2002AIK Friidrott5,23
7Levina Ahlgren1998Upsala IF5,17
8Lovisa Olsson1999Spårvägens FK4,76
9Fanny Jonsson1999Östersunds GIF4,68
 Emelie Eklund2000Täby ISx
 Josefine Lundvall1999Täby ISx
 Alina Lindqvist1995Väsby IK FriidrottDNS

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alina Lindqvist DNS
Bianca Salming x 5,36 4,16 4,98 x 5,18
Emelie Eklund x x x
Emelie Nyman Wänseth 5,64 4,38 x x 5,59 x
Fanny Jonsson 4,43 4,68 x
Helena Kolte 5,29 5,22 5,22 5,25 x 5,18
Josefine Lundvall x x x
Levina Ahlgren 4,93 5,13 5,17 5,02 x 5,09
Lovisa Olsson x 4,69 4,76 x x 4,62
Malin Marmbrandt 5,93 5,90 x 6,00 6,04 x
Malin Olsson 5,94 x x 5,74 x x
Emilia Sjöstrand x 5,22 5,23 x 5,17 3,52

F 17 60 m Försök20/1  09:59

Heat 1
       
1Draina Kintu2002Hellas FK8,15q
2Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS8,25q
3Gabriella Lindström2002Falu IK8,35
4Fredrika Pettersson2002Hammarby IF8,62
5Amanda Bladh2001AIK Friidrott8,74
6Emilia Merkell2002Gefle IF9,10
7Filippa Granåsen2002Täby IS9,45

Heat 2
       
1Junianna Larsen Brolin2002Täby IS8,18q
2Leticia Buchli2002Täby IS8,19q
3Ida Winther2001Turebergs FK8,22q
4Jeanne Lindestam2001Danderyds SK8,31q
5Liv Andersson2002Rånäs 4H8,49
6Hanna Askling2002Bromma IF8,66
7Lovisa Arlestrand2002Hellas FK9,10

Heat 3
       
1Molly Freeman2002Hammarby IF8,23q
2Victoria Davidsson2002Tyresö FK8,30q
3Tyra Johansson2002Bålsta IK8,39
4Nora Swartz2001Östersunds GIF8,57
5Sandra Persson2002Östersunds GIF9,15
6Malika Ernström2002Hellas FK9,21
7Maja Key Tunedal2001AIK Friidrott9,38

F 17 60 m Försök - Sammanställning
       
1Draina Kintu2002Hellas FK8,15q
2Junianna Larsen Brolin2002Täby IS8,18q
3Leticia Buchli2002Täby IS8,19q
4Ida Winther2001Turebergs FK8,22q
5Molly Freeman2002Hammarby IF8,23q
6Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS8,25q
7Victoria Davidsson2002Tyresö FK8,30q
8Jeanne Lindestam2001Danderyds SK8,31q
9Gabriella Lindström2002Falu IK8,35
10Tyra Johansson2002Bålsta IK8,39
11Liv Andersson2002Rånäs 4H8,49
12Nora Swartz2001Östersunds GIF8,57
13Fredrika Pettersson2002Hammarby IF8,62
14Hanna Askling2002Bromma IF8,66
15Amanda Bladh2001AIK Friidrott8,74
16Emilia Merkell2002Gefle IF9,10
17Lovisa Arlestrand2002Hellas FK9,10
18Sandra Persson2002Östersunds GIF9,15
19Malika Ernström2002Hellas FK9,21
20Maja Key Tunedal2001AIK Friidrott9,38
21Filippa Granåsen2002Täby IS9,45

F 17 60 m Final20/1  13:55
       
1Draina Kintu2002Hellas FK8,15
2Ida Winther2001Turebergs FK8,19
3Leticia Buchli2002Täby IS8,23
4Molly Freeman2002Hammarby IF8,24
5Jeanne Lindestam2001Danderyds SK8,24
6Elwira Ripsweden2002Huddinge AIS8,30
7Victoria Davidsson2002Tyresö FK8,38
 Junianna Larsen Brolin2002Täby ISDNS

F 17 1 500 m Final20/1  15:11
       
1Vera Sjöberg2001AIK Friidrott4,55,92
2Johanna Mickels2002Eskilstuna FI5,03,22
3Klara Ygeby2002Upsala IF5,04,99
4Ida Blom2002Hässelby SK5,18,87
5Micaela Jungelin2001Hammarby IF5,23,45
6Astou Sene2002Tullinge FIF5,26,50
7Nora Axelsson2002Upsala IF5,31,78
8Liva Gustavsson2001Spårvägens FK5,32,12
9Carolina Larson2002IFK Lidingö5,37,95
10Johanna Molin2002Upsala IF5,45,57
11Emma Bodin2002Gefle IF6,22,70

F 17 Längd Final20/1  11:07
       
1Bilge Kaya2002Hellas FK5,34
2Molly Freeman2002Hammarby IF5,11
3Madeleine Aulio2002IFK Lidingö5,07
4Alva Wolwan2001Upsala IF5,03
5Amanda Finney Nilsson2001Täby IS4,99
6Ella Enander2002Täby IS4,95
7Gabriella Lindström2002Falu IK4,944,89
8Draina Kintu2002Hellas FK4,944,60
9Nora Swartz2001Östersunds GIF4,88
10Victoria Davidsson2002Tyresö FK4,854,69
11Elisabeth Getahun2001Hellas FK4,85
12Tyra Johansson2002Bålsta IK4,84
13Leticia Buchli2002Täby IS4,72
14Hanna Askling2002Bromma IF4,68
15Elin Träff2001Åkersberga SK4,58
16Fredrika Pettersson2002Hammarby IF4,52
17Emilia Merkell2002Gefle IF4,20
18Sandra Persson2002Östersunds GIF4,05
19Filippa Granåsen2002Täby IS3,86
20Anna Östergren2002Visby IF Gute3,77
21Emma Bodin2002Gefle IF3,65
 Liv Andersson2002Rånäs 4Hx
 Nathalie Olsson2001Hammarby IFx
 Josefin Wikfeldt2002Mälarhöjdens IKDNS

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alva Wolwan 4,92, 5,03 4,77 x 4,92 x
Amanda Finney Nilsson x 4,72 4,99 x x 4,80
Anna Östergren 3,74 3,77 3,62
Bilge Kaya x 5,22 5,21 5,34 5,28 x
Draina Kintu 4,60 4,94 4,47 4,53 x 4,55
Elin Träff 4,56 4,58 4,50
Elisabeth Getahun x x 4,85
Ella Enander 4,95 4,93 4,88 4,86 x 4,84
Emilia Merkell x 4,20 4,06
Emma Bodin 3,65 3,58 3,63
Filippa Granåsen 3,57 3,76 3,86
Fredrika Pettersson 4,31 4,44 4,52
Gabriella Lindström 4,89 3,48 4,70 4,94 4,07 3,99
Hanna Askling x 4,62 4,68
Josefin Wikfeldt DNS
Leticia Buchli 4,59 4,72 4,58
Liv Andersson x x x
Madeleine Aulio 5,07 2,92 4,52 3,03 x 2,71
Molly Freeman 4,75 5,11 x x x x
Nathalie Olsson x x x
Nora Swartz 4,83 4,88 x
Sandra Persson 3,86 4,05 3,90
Tyra Johansson x 4,84 3,10
Victoria Davidsson 4,85 x 4,69

F 15 60 m Försök20/1  09:31

Heat 1
       
1Bella Lindgren De Flon2003Visby IF Gute8,19q
2Beata Edelholm2003Hammarby IF8,39q
3Alma Flygt2003Täby IS8,43
4Alicia Löwhagen2003Hammarby IF8,67
5Amanda Johansson2003Huddinge AIS8,95
6Alva Söderlind2003Täby IS8,97
7Alva Eriksson2003Vallentuna FK9,05

Heat 2
       
1Ellinore Dahlberg2003Bromma IF8,59
2Hedda Folkhage2003Turebergs FK8,63
3Elsa Eriksson2003Upsala IF8,73
4Emilia Johansson Ijska2003Bromma IF8,93
5Caitlin Rorabaugh2003Gefle IF9,13
6Josefine Ljungfeldt2003Bromma IF9,22

Heat 3
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK8,00q
2Kristina Dahlström2003Täby IS8,40q
3Klara Avebäck2003Hammarby IF8,41q
4Julia Nilsson2003Sundbybergs IK8,53
5Kajsa Manzi2003Täby IS8,78
6Juliana Andersson2003Huddinge AIS8,88

Heat 4
       
1Lisen Rignell2003Bromma IF8,28q
1Meja Lindberg2003Östersunds GIF8,28q
3Moa Nyström2003Turebergs FK8,50
4Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS8,78
5Moa Ivarsson2003Huddinge AIS8,96
6Maja Thodenius2003Mälarhöjdens IK8,98

Heat 5
       
1Emma Nilsson2003Gefle IF8,39q
2Tove Tjeder2003Täby IS8,54
3Parya Darvishi Gaziani2003Turebergs FK8,99
4Victoria Grahn Wickman2003Alunda SK9,08
5Sarah Bracken2003Huddinge AIS9,16
6Tove Widström2003Täby IS9,22
7Amanda Pettersson2003Vallentuna FK10,29

F 15 60 m Försök - Sammanställning
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK8,00q
2Bella Lindgren De Flon2003Visby IF Gute8,19q
3Lisen Rignell2003Bromma IF8,28q
4Meja Lindberg2003Östersunds GIF8,28q
5Beata Edelholm2003Hammarby IF8,39q
6Emma Nilsson2003Gefle IF8,39q
7Kristina Dahlström2003Täby IS8,40q
8Klara Avebäck2003Hammarby IF8,41q
9Alma Flygt2003Täby IS8,43
10Moa Nyström2003Turebergs FK8,50
11Julia Nilsson2003Sundbybergs IK8,53
12Tove Tjeder2003Täby IS8,54
13Ellinore Dahlberg2003Bromma IF8,59
14Hedda Folkhage2003Turebergs FK8,63
15Alicia Löwhagen2003Hammarby IF8,67
16Elsa Eriksson2003Upsala IF8,73
17Kajsa Manzi2003Täby IS8,78
18Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS8,78
19Juliana Andersson2003Huddinge AIS8,88
20Emilia Johansson Ijska2003Bromma IF8,93
21Amanda Johansson2003Huddinge AIS8,95
22Moa Ivarsson2003Huddinge AIS8,96
23Alva Söderlind2003Täby IS8,97
24Maja Thodenius2003Mälarhöjdens IK8,98
25Parya Darvishi Gaziani2003Turebergs FK8,99
26Alva Eriksson2003Vallentuna FK9,05
27Victoria Grahn Wickman2003Alunda SK9,08
28Caitlin Rorabaugh2003Gefle IF9,13
29Sarah Bracken2003Huddinge AIS9,16
30Josefine Ljungfeldt2003Bromma IF9,22
31Tove Widström2003Täby IS9,22
32Amanda Pettersson2003Vallentuna FK10,29

F 15 60 m Final20/1  13:57
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK7,92
2Bella Lindgren De Flon2003Visby IF Gute8,19
3Meja Lindberg2003Östersunds GIF8,21
4Lisen Rignell2003Bromma IF8,29
5Emma Nilsson2003Gefle IF8,39
6Beata Edelholm2003Hammarby IF8,52
7Klara Avebäck2003Hammarby IF8,53
8Kristina Dahlström2003Täby IS8,54

F 15 1 000 m Final20/1  15:35

Heat 1
       
1Victoria Psilander2003IFK Lidingö3,09,91
2Frida Hafström2003Fredrikshofs FI3,10,40
3Maja Björnsson2003Upsala IF3,13,87
4Ellinore Dahlberg2003Bromma IF3,14,39
5Julia Meijer2004IFK Mora Friidrott3,15,01
6Agnes Hanell2004IFK Tumba3,16,50
7Liv Berglöf2003IFK Lidingö3,20,81
8Elvira Bredin2003Turebergs FK3,21,63
9Josefine Höjer2003Hässelby SK3,36,79

Heat 2
       
1Tove Karlsson2003Turebergs FK3,08,71
2Elina Hellgren2004Vallentuna FK3,21,58
3Paola Söderhielm2003Täby IS3,24,22
4Clara Lidén2003Hammarby IF3,24,78
5Kajsa Manzi2003Täby IS3,27,12
6Alicia Larsten2004IFK Lidingö3,27,47
7Albertina Brandt2003Hammarby IF3,27,50
8Cornelia Yttring2004IF Åland3,34,59
9Tilda Månsson2004Väsby IK Friidrott3,36,72

F 15 1 000 m Final - Sammanställning
       
1Tove Karlsson2003Turebergs FK3,08,71
2Victoria Psilander2003IFK Lidingö3,09,91
3Frida Hafström2003Fredrikshofs FI3,10,40
4Maja Björnsson2003Upsala IF3,13,87
5Ellinore Dahlberg2003Bromma IF3,14,39
6Julia Meijer2004IFK Mora Friidrott3,15,01
7Agnes Hanell2004IFK Tumba3,16,50
8Liv Berglöf2003IFK Lidingö3,20,81
9Elina Hellgren2004Vallentuna FK3,21,58
10Elvira Bredin2003Turebergs FK3,21,63
11Paola Söderhielm2003Täby IS3,24,22
12Clara Lidén2003Hammarby IF3,24,78
13Kajsa Manzi2003Täby IS3,27,12
14Alicia Larsten2004IFK Lidingö3,27,47
15Albertina Brandt2003Hammarby IF3,27,50
16Cornelia Yttring2004IF Åland3,34,59
17Tilda Månsson2004Väsby IK Friidrott3,36,72
18Josefine Höjer2003Hässelby SK3,36,79

F 15 Längd Final20/1  11:09
       
1Katharina Gråman2003Tyresö FK5,30
2Alicia Löwhagen2003Hammarby IF5,10
3Lisen Rignell2003Bromma IF4,95
4Elsa Eriksson2003uif4,89
5Beata Edelholm2003Hammarby IF4,88
6Madeleine Söderqvist2003Huddinge AIS4,65
7Moa Nyström2003Turebergs FK4,63
8Kajsa Manzi2003Täby IS4,54
9Ellinore Dahlberg2003Bromma IF4,47
10Parya Darvishi Gaziani2003Turebergs FK4,444,38
11Alma Flygt2003Täby IS4,444,36
12Elin Abrahamsson2003Upsala IF4,41
13Meja Lindberg2003Östersunds GIF4,36
14Victoria Grahn Wickman2003Alunda SK4,33
15Klara Avebäck2003Hammarby IF4,32
16Juliana Andersson2003Huddinge AIS4,24
17Kristina Dahlström2003Täby IS4,16
18Ebba Kristiansson2003Huddinge AIS4,13
19Josefine Ljungfeldt2003Bromma IF4,11
20Tove Tjeder2003Täby IS4,09
21Tove Widström2003Täby IS4,08
22Paola Söderhielm2003Täby IS4,06
23Saga Odda2003Boo IF4,024,00
24Alva Eriksson2003Vallentuna FK4,023,87
25Albertina Brandt2003Hammarby IF3,97
26Maja Thodenius2003Mälarhöjdens IK3,85
27Alva Söderlind2003Täby IS3,843,62
28Olivia Asp2003IFK Tumba3,84
29Emilia Johansson Ijska2003Bromma IF3,82
30Caitlin Rorabaugh2003Gefle IF3,76
31Ida Abser2003Huddinge AIS3,75

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albertina Brandt 3,79 3,97 3,88
Alicia Löwhagen 4,91 4,60 4,58 4,46 5,10 4,84
Alma Flygt 4,19 4,44 4,36
Alva Eriksson x 4,02 3,87
Alva Söderlind 3,84 3,62 3,77
Beata Edelholm x 4,65 4,88 4,46 4,74 4,83
Caitlin Rorabaugh x x 3,76
Ebba Kristiansson 4,13 3,98 3,99
Elin Abrahamsson 4,41 3,90 x
Ellinore Dahlberg 4,47 4,46 4,42
Elsa Eriksson x 4,89 4,68 x x 4,88
Emilia Johansson Ijska 3,82 3,70 3,74
Ida Abser 3,75 3,75 3,64
Josefine Ljungfeldt 4,11 4,02 x
Juliana Andersson x 4,04 4,24
Kajsa Manzi 4,28 4,54 4,24 4,17 4,44 4,42
Katharina Gråman 5,27 x 5,23 5,07 x 5,30
Klara Avebäck 4,32 x x
Kristina Dahlström 4,08 4,13 4,16
Lisen Rignell 4,95 4,85 4,82 4,64 4,73 4,81
Madeleine Söderqvist 4,54 4,43 4,65 x 4,52 x
Maja Thodenius x x 3,85
Meja Lindberg 4,36 4,33 -
Moa Nyström 4,63 4,42 x x - -
Olivia Asp x 3,77 3,84
Paola Söderhielm x 3,76 4,06
Parya Darvishi Gaziani 4,22 4,44 4,38
Saga Odda 3,75 4,00 4,02
Tove Tjeder 3,17 4,09 2,22
Tove Widström 3,98 4,08 4,05
Victoria Grahn Wickman x 4,09 4,33

F 15 Kula Final20/1  14:22
       
1Sarah Bracken2003Huddinge AIS11,22
2Victoria Grahn Wickman2003Alunda SK10,38
3Tove Tjeder2003Täby IS9,769,69
4Alma Flygt2003Täby IS9,769,64
5Moa Ivarsson2003Huddinge AIS9,10
6Tove Widström2003Täby IS8,83
7Caitlin Rorabaugh2003Gefle IF8,81
8Kajsa Manzi2003Täby IS8,46
9Alexandra Karlsson2003Mälarhöjdens IK8,15
10Josefine Ljungfeldt2003Bromma IF7,36
11Ingrid Hammarberg2003Mälarhöjdens IK7,04
12Alva Söderlind2003Täby IS6,37
13Olivia Asp2003IFK Tumba6,00
 Emilia Johansson Ijska2003Bromma IF-

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Karlsson 7,73 7,40 8,15
Alma Flygt 9,64 9,38 9,42 9,31 9,76 8,59
Alva Söderlind 6,37 6,09 5,98
Caitlin Rorabaugh 8,40 8,48 8,81 7,99 7,21 7,18
Emilia Johansson Ijska - - -
Ingrid Hammarberg 7,04 6,62 x
Josefine Ljungfeldt 7,15 7,01 7,36
Kajsa Manzi 8,25 8,27 8,46 7,62 7,56 7,97
Moa Ivarsson 9,08 9,04 8,79 7,93 8,97 9,10
Olivia Asp 5,78 5,50 6,00
Sarah Bracken 10,09 8,80 x 9,65 x 11,22
Tove Tjeder 9,69 9,76 9,43 9,54 9,42 8,52
Tove Widström 8,70 8,83 7,33 8,07 6,80 8,50
Victoria Grahn Wickman 9,46 9,64 9,92 10,38 x x

F 14 60 m Försök20/1  10:33

Heat 1
       
1Fanny Karlsson2004Täby IS8,36q
2Engla Wik2004Turebergs FK8,73
3Felicia Majby2004IFK Lidingö8,82
4Josephine Lindestam2004Danderyds SK8,87
5Emelie Majby2004IFK Lidingö8,97
6Josefin Bladh2004AIK Friidrott9,16

Heat 2
       
1Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF8,27q
1Nicole Nyberg2004Täby IS8,27q
3Saga Hermundstad2004IF Linnéa8,39q
4Nora Lindahl2004Täby IS8,40q
5Lizette Carlsson2004Vallentuna FK9,06
6Linnéa Frejd2004Vallentuna FK9,42

Heat 3
       
1Vera Lindblad2004Bromma IF8,27q
2Sara Winberg2004Täby IS8,28q
3Tyra Tjulander2004Västerås FK8,44q
4Sophie Okejeme2004Täby IS8,45
5Tilde Söderlund2004Alunda SK8,48

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF8,27q
2Nicole Nyberg2004Täby IS8,27q
3Vera Lindblad2004Bromma IF8,27q
4Sara Winberg2004Täby IS8,28q
5Fanny Karlsson2004Täby IS8,36q
6Saga Hermundstad2004IF Linnéa8,39q
7Nora Lindahl2004Täby IS8,40q
8Tyra Tjulander2004Västerås FK8,44q
9Sophie Okejeme2004Täby IS8,45
10Tilde Söderlund2004Alunda SK8,48
11Engla Wik2004Turebergs FK8,73
12Felicia Majby2004IFK Lidingö8,82
13Josephine Lindestam2004Danderyds SK8,87
14Emelie Majby2004IFK Lidingö8,97
15Lizette Carlsson2004Vallentuna FK9,06
16Josefin Bladh2004AIK Friidrott9,16
17Linnéa Frejd2004Vallentuna FK9,42

F 14 60 m Final20/1  13:02
       
1Vera Lindblad2004Bromma IF8,26
2Nicole Nyberg2004Täby IS8,27
3Sara Winberg2004Täby IS8,32
4Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF8,35
5Saga Hermundstad2004IF Linnéa8,38
6Fanny Karlsson2004Täby IS8,44
7Nora Lindahl2004Täby IS8,49
8Tyra Tjulander2004Västerås FK8,58

F 14 200 m Final20/1  14:28

Heat 1
       
1Sophie Okejeme2004Täby IS27,15
2Alannah Hellstadius2004Hammarby IF28,21
3Evelina Sparf*2005Åkersberga SK28,87
 Moa Ringqvist2004Tyresö FKDSQ

Heat 2
       
1Vera Lindblad2004Bromma IF27,57
2Nora Lindahl2004Täby IS27,64
3Emma Nyman Wänseth2004Östersunds GIF28,22
4Linnéa Frejd2004Vallentuna FK32,12

Heat 3
       
 Ida Reutersten2004Mälarhöjdens IK99,99Tidtag fel
 Lia Cederberg2004Täby IS99,99Tidtag fel
 Nicole Nyberg2004Täby IS99,99Tidtag fel
 Tyra Tjulander2004Västerås FK99,99Tidtag fel

Heat 4
       
1Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF27,73
2Fanny Karlsson2004Täby IS28,14
3Tilda Månsson2004Väsby IK Friidrott30,10

Heat 5
       
1Tilde Söderlund2004Alunda SK27,81
2Sara Winberg2004Täby IS27,87
 Josephine Lindestam2004Danderyds SKDSQ

Heat 6
       
2Elina Hellgren2004Vallentuna FK29,95
3Lizette Carlsson2004Vallentuna FK29,96
 Jasmine Gyllenhammar2004Täby ISDSQ

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Sophie Okejeme2004Täby IS27,15
2Vera Lindblad2004Bromma IF27,57
3Nora Lindahl2004Täby IS27,64
4Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF27,73
5Tilde Söderlund2004Alunda SK27,81
6Sara Winberg2004Täby IS27,87
7Fanny Karlsson2004Täby IS28,14
8Alannah Hellstadius2004Hammarby IF28,21
9Emma Nyman Wänseth2004Östersunds GIF28,22
10Evelina Sparf*2005Åkersberga SK28,87
11Elina Hellgren2004Vallentuna FK29,95
12Lizette Carlsson2004Vallentuna FK29,96
13Tilda Månsson2004Väsby IK Friidrott30,10
14Linnéa Frejd2004Vallentuna FK32,12
 Moa Ringqvist2004Tyresö FKDSQ
 Ida Reutersten2004Mälarhöjdens IK99,99Tidtag fel
 Tyra Tjulander2004Västerås FK99,99Tidtag fel
 Lia Cederberg2004Täby IS99,99Tidtag fel
 Nicole Nyberg2004Täby IS99,99Tidtag fel
 Josephine Lindestam2004Danderyds SKDSQ
 Jasmine Gyllenhammar2004Täby ISDSQ

F 14 Höjd Final20/1  11:31
       
1Tilde Söderlund2004Alunda SK153
2Filippa Aronsson2004Boo IF145
2Linda Edberg2004Turebergs FK145
4Saga Berg2004Östhammar FI145
5Jasmine Gyllenhammar2004Täby IS140
6Lia Cederberg2004Täby IS135
6Lykke Iacobaeus2004Värmdö IF135

F 14 Höjd Final  120 125 130 135 140 145 149 153 156
Filippa Aronsson o o o o o xo - xxx
Jasmine Gyllenhammar o o o xxx
Lia Cederberg o o o xxo xxx
Linda Edberg o o o xo xxx
Lykke Iacobaeus o o o xxo xxx
Saga Berg o o o xxo xxx
Tilde Söderlund o o o o xxo xxx

F 13 60 m Försök20/1  08:57

Heat 1
       
1Alice Lindgren2005IFK Lidingö8,65q
2Anna Strunke2005Turebergs FK8,81q
3Anja Hörner Svensson2005Åkersberga SK8,99
4Amanda Jerner2005IFK Lidingö9,08
5Cornelia Larsten2005IFK Lidingö9,40
6Chloe GILLARD2005Täby IS9,57
7Andrea Davidsson2005Tyresö FK9,98

Heat 2
       
1Emma Forsell2005Österhaninge IF9,06
2Ebba Sjöström2005Täby IS9,10
2Ebba Svensson2005Spårvägens FK9,10
4Doris Erixon2005Stenungsunds FI9,34
5Ebba Ekström2005IFK Lidingö9,55
6Daisy Thompson2005Vallentuna FK9,89
7Ebba Wetterberg2005Spårvägens FK10,69

Heat 3
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö8,52q
2Evelina Sparf*2005Åkersberga SK8,53q
3Kim Guldstrand*2005Spårvägens FK8,78q
4Lisen Nordlöw*2005Åkersberga SK8,92q
5Gabriela Gumbricht2005Spårvägens FK9,38
6Helena Hvalgren2005IFK Lidingö9,73
7Felicia Jansson2005Alunda SK10,04

Heat 4
       
1Sofia Eskilsson2005Hammarby IF8,88q
2Ida Frykhammar2005IFK Lidingö9,03
3Keila Höglund2005Österhaninge IF9,21
4Tilja Stålnacke2005Österhaninge IF9,69
5Matilda Halfwordson2005Bromma IF9,76
6Sally Martin2005Spårvägens FK9,82
7Olivia Ellgren2005Turebergs FK10,17
 Philippa Kastberg2005Täby ISDNS

Heat 5
       
1Tyra Hedin2005IFK Lidingö8,85q
2Rebecca Hall2005Spårvägens FK9,04
3Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK9,15
4Suzanne Lesage2005Bromma IF9,83
5Lisa Angerer2005Spårvägens FK9,91
6Johanna Aulio2005IFK Lidingö10,17

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö8,52q
2Evelina Sparf*2005Åkersberga SK8,53q
3Alice Lindgren2005IFK Lidingö8,65q
4Kim Guldstrand*2005Spårvägens FK8,78q
5Anna Strunke2005Turebergs FK8,81q
6Tyra Hedin2005IFK Lidingö8,85q
7Sofia Eskilsson2005Hammarby IF8,88q
8Lisen Nordlöw*2005Åkersberga SK8,92q
9Anja Hörner Svensson2005Åkersberga SK8,99
10Ida Frykhammar2005IFK Lidingö9,03
11Rebecca Hall2005Spårvägens FK9,04
12Emma Forsell2005Österhaninge IF9,06
13Amanda Jerner2005IFK Lidingö9,08
14Ebba Sjöström2005Täby IS9,10
15Ebba Svensson2005Spårvägens FK9,10
16Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK9,15
17Keila Höglund2005Österhaninge IF9,21
18Doris Erixon2005Stenungsunds FI9,34
19Gabriela Gumbricht2005Spårvägens FK9,38
20Cornelia Larsten2005IFK Lidingö9,40
21Ebba Ekström2005IFK Lidingö9,55
22Chloe GILLARD2005Täby IS9,57
23Tilja Stålnacke2005Österhaninge IF9,69
24Helena Hvalgren2005IFK Lidingö9,73
25Matilda Halfwordson2005Bromma IF9,76
26Sally Martin2005Spårvägens FK9,82
27Suzanne Lesage2005Bromma IF9,83
28Daisy Thompson2005Vallentuna FK9,89
29Lisa Angerer2005Spårvägens FK9,91
30Andrea Davidsson2005Tyresö FK9,98
31Felicia Jansson2005Alunda SK10,04
32Olivia Ellgren2005Turebergs FK10,17
33Johanna Aulio2005IFK Lidingö10,17
34Ebba Wetterberg2005Spårvägens FK10,69
 Philippa Kastberg2005Täby ISDNS

F 13 60 m Final20/1  12:45
       
1Ida Egnell2005IFK Lidingö8,47
2Evelina Sparf*2005Åkersberga SK8,60
3Alice Lindgren2005IFK Lidingö8,65
4Kim Guldstrand*2005Spårvägens FK8,72
5Sofia Eskilsson2005Hammarby IF8,82
6Anna Strunke2005Turebergs FK8,92
7Lisen Nordlöw*2005Åkersberga SK8,94VARNING
8Tyra Hedin2005IFK Lidingö8,95

F 13 Höjd Final20/1  10:24

Pool 1
       
1Alvah Lind2005Tyresö FK148
2Norah Lind2005Tyresö FK148
3Doris Erixon2005Stenungsunds FI142
4Kim Guldstrand*2005Spårvägens FK130
5Ebba Sjöström2005Täby IS130
6Chloe GILLARD2005Täby IS125
7Gabriela Gumbricht2005Spårvägens FK120
8Lea Mellin2005Spårvägens FK120
 Ebba Eberhard2005Spårvägens FKx

F 13 Höjd Final Pool 1 110 115 120 125 130 134 138 142 145 148 151
Alvah Lind - - - - - - o o o o xxx
Chloe GILLARD o o o o xxx
Doris Erixon - - o o o o xo xxo xxx
Ebba Eberhard xxx
Ebba Sjöström o o o o xo xxx
Gabriela Gumbricht o o o xxx
Kim Guldstrand* o o o o o xxx
Lea Mellin o o xxo xxx
Norah Lind xxx - - - o o o o o xo xxx

Pool 2
       
1Alice Lindgren2005IFK Lidingö145
2Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK142
3Matilda Halfwordson2005Bromma IF138
4Anja Hörner Svensson2005Åkersberga SK134
5Ida Frykhammar2005IFK Lidingö130
6Cornelia Larsten2005IFK Lidingö130
7Linnea Backlund2005Ösmo Nynäs FK130
8Tilja Stålnacke2005Österhaninge IF130
9Ebba Ekström2005IFK Lidingö125
10Emma Forsell2005Österhaninge IF125
10Keila Höglund2005Österhaninge IF125
12Suzanne Lesage2005Bromma IF120
 Sara Johansson2005Åkersberga SK

F 13 Höjd Final Pool 2 110 115 120 125 130 134 138 142 145 148
Alice Lindgren o xo o o xo xxo xxo xxx
Anja Hörner Svensson o o o o o xxx
Cornelia Larsten o o xo xxx
Ebba Ekström o o xo o xxx
Emma Forsell o o o xo xxx
Ida Frykhammar o o o o o xxx
Keila Höglund o o o xo xxx
Linnea Backlund o o o xxo xxx
Matilda Halfwordson o o o o o xxo xxx
Suzanne Lesage o xo o xxx
Thea Miilus-Larsen o o o o o xxo xxx
Tilja Stålnacke o o o xo xxo xxx

F 13 Höjd Final - Sammanställning
       
1Alvah Lind2005Tyresö FK148
2Norah Lind2005Tyresö FK148
3Alice Lindgren2005IFK Lidingö145
4Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK142
5Doris Erixon2005Stenungsunds FI142
6Matilda Halfwordson2005Bromma IF138
7Anja Hörner Svensson2005Åkersberga SK134
8Kim Guldstrand*2005Spårvägens FK130
9Ida Frykhammar2005IFK Lidingö130
10Ebba Sjöström2005Täby IS130
11Cornelia Larsten2005IFK Lidingö130
12Linnea Backlund2005Ösmo Nynäs FK130
13Tilja Stålnacke2005Österhaninge IF130
14Chloe GILLARD2005Täby IS125
15Ebba Ekström2005IFK Lidingö125
16Emma Forsell2005Österhaninge IF125
17Keila Höglund2005Österhaninge IF125
18Gabriela Gumbricht2005Spårvägens FK120
19Suzanne Lesage2005Bromma IF120
20Lea Mellin2005Spårvägens FK120
 Ebba Eberhard2005Spårvägens FKx
 Sara Johansson2005Åkersberga SK

F 13 Kula Final20/1  13:05
       
1Norah Lind2005Tyresö FK11,70
2Anna Strunke2005Turebergs FK10,95
3Sofia Eskilsson2005Hammarby IF10,69
4Olivia Ellgren2005Turebergs FK9,33
5Anja Hörner Svensson2005Åkersberga SK9,30
6Evelina Sparf*2005Åkersberga SK9,10
7Linnea Backlund2005Ösmo Nynäs FK8,75
8Ebba Ekström2005IFK Lidingö8,41
9Keila Höglund2005Österhaninge IF8,26
10Daisy Thompson2005Vallentuna FK8,11
11Philippa Kastberg2005Täby IS8.10
12Ida Frykhammar2005IFK Lidingö7,95
13Emma Forsell2005Österhaninge IF7,67
14Ebba Svensson2005Spårvägens FK7,447,35
15Andrea Davidsson2005Tyresö FK7,447,34
16Alice Lindgren2005IFK Lidingö7,33
17Ebba Eberhard2005Spårvägens FK7,30
18Matilda Halfwordson2005Bromma IF7,13
19Johanna Aulio2005IFK Lidingö7,10
20Tilja Stålnacke2005Österhaninge IF6,77
21Helena Hvalgren2005IFK Lidingö6,47
22Suzanne Lesage2005Bromma IF5,93
23Felicia Jansson2005Alunda SK5,81
24Ebba Wetterberg2005Spårvägens FK5,14

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alice Lindgren 6,66 7,01 7,33
Andrea Davidsson 7,27 7,44 7,34
Anja Hörner Svensson 8,52 8,79 9,30 8,67 8,41 7,65
Anna Strunke 10,12 10,45 9,48 10,71 10,37 10,95
Daisy Thompson 8,11 7,41 8,10
Ebba Eberhard 7,03 7,30 6,92
Ebba Ekström 7,44 8,41 7,62 7,71 7,07 7,96
Ebba Svensson 7,35 7,44 6,93
Ebba Wetterberg x 5,14 4,74
Emma Forsell 7,67 6,91 7,44
Evelina Sparf* x 8,41 8,13 8,30 9,10 8,36
Felicia Jansson 5,72 5,81 4,88
Helena Hvalgren 6,14 6,40 6,47
Ida Frykhammar 7,01 7,95 7,58
Johanna Aulio 6,66 7,09 7,10
Keila Höglund x 7,41 8,26
Linnea Backlund 8,72 8,48 8,00 8,74 8,75 8,53
Matilda Halfwordson 5,99 6,39 7,13
Norah Lind 9,99 11,70 x x x x
Olivia Ellgren x 9,03 9,33 8,36 8,97 8,87
Philippa Kastberg 8.10 7,92 7,90
Sofia Eskilsson 9,86 9,69 9,61 9,89 10,69 8,90
Suzanne Lesage 5,21 5,93 5,54
Tilja Stålnacke 6,65 5,73 6,77

F 12 60 m Försök20/1  10:19

Heat 1
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8,53q
2Eleonora Wahlin2006Täby IS9,08q
3Alva Back2006Turebergs FK9,29
4Emmy Wolgast2006Hammarby IF9,47
5Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK9,60
6Emilia Nielsen2006Vallentuna FK9,63
7Elin Wahlberg2006Åkersberga SK9,68
8Agnes Odda2006Boo IF10,89

Heat 2
       
1Kajsa Andersson2006Turebergs FK9,07q
2Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,21
3Lova Mattsson2006IFK Lidingö9,25
4Esther Sahlqvist2006Hammarby IF9,37
5Frida Gabrielsson2006Täby IS9,50
6Gesa Brockmann2006IFK Lidingö10,01
7Lova Engren Wiorek2006Täby IS10,57
8Linnea Sandström2006Turebergs FK10,92

Heat 3
       
1Tilde Karlsson2006Täby IS8,84q
2Rut Grufman2006Täby IS9,10q
3Maja Simonsson2006Hammarby IF9,17q
4Tindra Törnestam2006Hanvikens SK9,45
5Meriam Lila2006AIK Friidrott9,62
6Molly Zachrison2006Hammarby IF9,81
7Lovisa Evertson2006Vallentuna FK9,95
 Meja Hänsel2006Täby ISDNS

Heat 4
       
1Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,00q
2Vera Jansson2006Hammarby IF9,18q
3Wilma Rydström2006Hammarby IF9,27
4Tyra Holst2006AIK Friidrott9,93
5Ellen Nygren2006Hammarby IF10,11
6Wilma Kling2006Täby IS10,13
7Tova Erlandsson2006Åkersberga SK10,50

F 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8,53q
2Tilde Karlsson2006Täby IS8,84q
3Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,00q
4Kajsa Andersson2006Turebergs FK9,07q
5Eleonora Wahlin2006Täby IS9,08q
6Rut Grufman2006Täby IS9,10q
7Maja Simonsson2006Hammarby IF9,17q
8Vera Jansson2006Hammarby IF9,18q
9Ester Arkinger2006IFK Lidingö9,21
10Lova Mattsson2006IFK Lidingö9,25
11Wilma Rydström2006Hammarby IF9,27
12Alva Back2006Turebergs FK9,29
13Esther Sahlqvist2006Hammarby IF9,37
14Tindra Törnestam2006Hanvikens SK9,45
15Emmy Wolgast2006Hammarby IF9,47
16Frida Gabrielsson2006Täby IS9,50
17Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK9,60
18Meriam Lila2006AIK Friidrott9,62
19Emilia Nielsen2006Vallentuna FK9,63
20Elin Wahlberg2006Åkersberga SK9,68
21Molly Zachrison2006Hammarby IF9,81
22Tyra Holst2006AIK Friidrott9,93
23Lovisa Evertson2006Vallentuna FK9,95
24Gesa Brockmann2006IFK Lidingö10,01
25Ellen Nygren2006Hammarby IF10,11
26Wilma Kling2006Täby IS10,13
27Tova Erlandsson2006Åkersberga SK10,50
28Lova Engren Wiorek2006Täby IS10,57
29Agnes Odda2006Boo IF10,89
30Linnea Sandström2006Turebergs FK10,92
 Meja Hänsel2006Täby ISDNS

F 12 60 m Final20/1  13:11
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK8,51
2Tilde Karlsson2006Täby IS8,90
3Kajsa Andersson2006Turebergs FK8,99
4Tyra Hedberg2006Hammarby IF9,08
5Rut Grufman2006Täby IS9,20
6Maja Simonsson2006Hammarby IF9,22
7Eleonora Wahlin2006Täby IS9,25
8Vera Jansson2006Hammarby IF9,27

F 12 Höjd Final20/1  14:43

Pool 1
       
1Lova Mattsson2006IFK Lidingö130
2Tindra Törnestam2006Hanvikens SK125
2Wilma Rydström2006Hammarby IF125
4Maja Simonsson2006Hammarby IF125
5Esther Sahlqvist2006Hammarby IF120
6Tyra Hedberg2006Hammarby IF120
7Molly Zachrison2006Hammarby IF120
8Emmy Wolgast2006Hammarby IF110
9Meriam Lila2006AIK Friidrott110
10Ellen Nygren2006Hammarby IF110
 Vera Jansson2006Hammarby IFx

F 12 Höjd Final Pool 1 105 110 115 120 125 130 134
Emmy Wolgast o o xxx
Esther Sahlqvist - - - o xxx
Lova Mattsson - o o o xo xxo xxx
Maja Simonsson - - o o xxo xxx
Meriam Lila o xo xxx
Molly Zachrison - o xo xxo xxx
Tindra Törnestam o o o o o xxx
Tyra Hedberg - - o xxo xxx
Vera Jansson xxx
Wilma Rydström - - o o o xxx
Ellen Nygren xo xo xxx

Pool 2
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK145
2Meja Hänsel2006Täby IS142
3Emilia Nielsen2006Vallentuna FK130
4Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK125
5Eleonora Wahlin2006Täby IS120
6Alva Back2006Turebergs FK120
6Kajsa Andersson2006Turebergs FK120
6Kajsa Berg2006Östhammar FI120
6Lovisa Evertson2006Vallentuna FK120
10Elin Wahlberg2006Åkersberga SK110
10Rut Grufman2006Täby IS110
 Lova Engren Wiorek2006Täby ISx
 Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK
 Frida Gabrielsson2006Täby IS

F 12 Höjd Final Pool 2 105 110 115 120 125 130 134 138 142 145 148
Alva Back - - - xo xxx
Ayla Hallberg Hossain - - - o --- o o o xo xo xxx
Eleonora Wahlin o o xo o xxx
Elin Wahlberg o o xxx
Emilia Nielsen - o o o o o xxx
Kajsa Andersson o o o xo xxx
Kajsa Berg o o o xo xxx
Lova Engren Wiorek x--
Lovisa Evertson o o o xo xxx
Meja Hänsel - - o o o o o xo xo xxx
Rut Grufman o o xxx
Tindra Bergholtz xo o o o o xxx

F 12 Höjd Final - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK145
2Meja Hänsel2006Täby IS142
3Emilia Nielsen2006Vallentuna FK130
4Lova Mattsson2006IFK Lidingö130
5Wilma Rydström2006Hammarby IF125
6Tindra Törnestam2006Hanvikens SK125
7Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK125
8Maja Simonsson2006Hammarby IF125
9Esther Sahlqvist2006Hammarby IF120
10Eleonora Wahlin2006Täby IS120
11Alva Back2006Turebergs FK120
12Kajsa Andersson2006Turebergs FK120
13Lovisa Evertson2006Vallentuna FK120
14Kajsa Berg2006Östhammar FI120
15Tyra Hedberg2006Hammarby IF120
16Molly Zachrison2006Hammarby IF120
17Emmy Wolgast2006Hammarby IF110
18Rut Grufman2006Täby IS110
19Elin Wahlberg2006Åkersberga SK110
20Meriam Lila2006AIK Friidrott110
21Ellen Nygren2006Hammarby IF110
 Vera Jansson2006Hammarby IFx
 Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK
 Frida Gabrielsson2006Täby IS
 Lova Engren Wiorek2006Täby ISx

F 12 Längd Final20/1  09:00

Pool 1
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK4,77Tangerat TV rekord
2Alva Back2006Turebergs FK4,42
3Eleonora Wahlin2006Täby IS4,30
4Kajsa Andersson2006Turebergs FK4,22
5Rut Grufman2006Täby IS4,15
6Tilde Karlsson2006Täby IS3,98
7Meja Hänsel2006Täby IS3,97
8Rosa Kullin2006Täby IS3,73
9Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK3,633,54
10Frida Gabrielsson2006Täby IS3,56
11Kajsa Berg2006Östhammar FI3,553,45
12Lova Engren Wiorek2006Täby IS3,323,27
13Wilma Kling2006Täby IS3,21
14Agnes Odda2006Boo IF3,16
15Linnea Sandström2006Turebergs FK3,08

F 12 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Odda 3,16 3,03 x
Alva Back 4,42 4,26 4,29
Alva Jobsson Orrmo 3,54 3,33 3,63
Ayla Hallberg Hossain 4,70 4,62 4,77
Eleonora Wahlin 4,30 4,05 4,08
Frida Gabrielsson 3,56 3,51 3,32
Kajsa Andersson 4,06 4,21 4,22
Kajsa Berg 3,55 3,45 3,41
Linnea Sandström 3,08 2,99 3,04
Lova Engren Wiorek 3,32 3,27 3,16
Meja Hänsel 3,06 3,97 x
Rosa Kullin 3,63 3,62 3,73
Rut Grufman 4,15 3,59 4,00
Tilde Karlsson 3,96 3,98 3,87
Wilma Kling 3,21 3,11 3,11

Pool 2
       
1Wilma Rydström2006Hammarby IF4,17
2Tindra Törnestam2006Hanvikens SK4,13
3Lova Mattsson2006IFK Lidingö4,074,06
4Tyra Hedberg2006Hammarby IF4,074,03
5Maja Simonsson2006Hammarby IF3,99
6Emmy Wolgast2006Hammarby IF3,93
7Elin Wahlberg2006Åkersberga SK3,66
8Ester Arkinger2006IFK Lidingö3,65
9Molly Zachrison2006Hammarby IF3,633,41
10Tyra Holst2006AIK Friidrott3,603,57
11Liv Hanell2006IFK Tumba3,603,08
12Esther Sahlqvist2006Hammarby IF3.553.48
13Ellen Nygren2006Hammarby IF3,48
14Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK3,45
15Astrid Eriksson2006IFK Lidingö3,38
16Gesa Brockmann2006IFK Lidingö3,323,28
17Tova Erlandsson2006Åkersberga SK3,11

F 12 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Astrid Eriksson 3,38 3,09 2,98
Elin Wahlberg 3,52 3,51 3,66
Emmy Wolgast 3,86 3,76 3,93
Ester Arkinger 3,45 3,65 3,39
Esther Sahlqvist 3.48 3.28 3.55
Gesa Brockmann 3,28 3,32 3,27
Liv Hanell 3,08 3,60 2,49
Lova Mattsson 4,07 3,89 4,06
Maja Simonsson 3,99 3,74 3,84
Molly Zachrison x 3,63 3,41
Tindra Bergholtz 3,33 3,29 3,45
Tindra Törnestam 4,13 4,09 4,12
Tova Erlandsson 3,11 2,94 3,00
Tyra Hedberg 3,86 4,07 4,03
Tyra Holst 3,60 3,57 3,37
Wilma Rydström 4,03 4,11 4,17
Ellen Nygren x 3,27 3,48

F 12 Längd Final - Sammanställning
       
1Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK4,77Tangerat TV rekord
2Alva Back2006Turebergs FK4,42
3Eleonora Wahlin2006Täby IS4,30
4Kajsa Andersson2006Turebergs FK4,22
5Wilma Rydström2006Hammarby IF4,17
6Rut Grufman2006Täby IS4,15
7Tindra Törnestam2006Hanvikens SK4,13
8Lova Mattsson2006IFK Lidingö4,074,06
9Tyra Hedberg2006Hammarby IF4,074,03
10Maja Simonsson2006Hammarby IF3,99
11Tilde Karlsson2006Täby IS3,98
12Meja Hänsel2006Täby IS3,97
13Emmy Wolgast2006Hammarby IF3,93
14Rosa Kullin2006Täby IS3,73
15Elin Wahlberg2006Åkersberga SK3,66
16Ester Arkinger2006IFK Lidingö3,65
17Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK3,633,54
18Molly Zachrison2006Hammarby IF3,633,41
19Tyra Holst2006AIK Friidrott3,603,57
20Liv Hanell2006IFK Tumba3,603,08
21Frida Gabrielsson2006Täby IS3,56
22Esther Sahlqvist2006Hammarby IF3.553.48
23Kajsa Berg2006Östhammar FI3,553,45
24Ellen Nygren2006Hammarby IF3,48
25Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK3,45
26Astrid Eriksson2006IFK Lidingö3,38
27Gesa Brockmann2006IFK Lidingö3,323,28
28Lova Engren Wiorek2006Täby IS3,323,27
29Wilma Kling2006Täby IS3,21
30Agnes Odda2006Boo IF3,16
31Tova Erlandsson2006Åkersberga SK3,11
32Linnea Sandström2006Turebergs FK3,08

F 12 Kula Final20/1  11:20

Pool 1
       
1Kajsa Andersson2006Turebergs FK9,99
2Tindra Törnestam2006Hanvikens SK8,80
3Maja Simonsson2006Hammarby IF7,62
4Vera Jansson2006Hammarby IF7,55
5Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK7,53
6Tyra Hedberg2006Hammarby IF7,23
7Alva Back2006Turebergs FK6,80
8Esther Sahlqvist2006Hammarby IF6,75
9Ellen Nygren2006Hammarby IF6,37
10Wilma Rydström2006Hammarby IF6,21
11Emmy Wolgast2006Hammarby IF5,96
12Molly Zachrison2006Hammarby IF5,53
13Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK4,96

F 12 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alva Back 6,80 6,33 6,53
Alva Jobsson Orrmo 4,96 4,51 4,56
Ayla Hallberg Hossain 7,53 7,40 6,77
Emmy Wolgast 5,96 5,25 5,43
Esther Sahlqvist 6,75 5,98 6,07
Kajsa Andersson 9,99 9,58 9,73
Maja Simonsson 6,55 7,62 6,68
Molly Zachrison 4,94 5,53 5,45
Tindra Törnestam 8,42 8,14 8,80
Tyra Hedberg 6,89 6,23 7,23
Vera Jansson 7,37 6,66 7,55
Wilma Rydström 6,21 5,88 6,11
Ellen Nygren 6,37 5,75 6,16

Pool 2
       
1Meja Hänsel2006Täby IS9.13
2Rut Grufman2006Täby IS8.57
3Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK8.00
4Kajsa Berg2006Östhammar FI7.82
5Tilde Karlsson2006Täby IS7.80
6Lova Engren Wiorek2006Täby IS7.41
7Lovisa Evertson2006Vallentuna FK6.62
8Elin Wahlberg2006Åkersberga SK6.46
9Eleonora Wahlin2006Täby IS6.406.32
10Rosa Kullin2006Täby IS6.406.27
11Liv Hanell2006IFK Tumba6.29
12Astrid Eriksson2006IFK Lidingö6.10
13Wilma Kling2006Täby IS5.55
14Frida Gabrielsson2006Täby IS5.47
15Tova Erlandsson2006Åkersberga SK5.26

F 12 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Astrid Eriksson 5.40 6.10 5.82
Eleonora Wahlin 6.06 6.32 6.40
Elin Wahlberg 6.46 x 6.07
Frida Gabrielsson x 5.46 5.47
Kajsa Berg x 7.82 7.66
Liv Hanell 5.56 6.29 5.90
Lova Engren Wiorek 7.21 7.41 7.21
Lovisa Evertson 6.62 6.43 6.56
Meja Hänsel 8.89 8.56 9.13
Rosa Kullin 6.20 6.40 6.27
Rut Grufman 8.57 7.59 8.56
Tilde Karlsson 7.79 7.80 7.58
Tindra Bergholtz 7.30 8.00 7.73
Tova Erlandsson 5.26 5.17 4.92
Wilma Kling 5.55 5.02 5.44

F 12 Kula Final - Sammanställning
       
1Kajsa Andersson2006Turebergs FK9,99
2Meja Hänsel2006Täby IS9.13
3Tindra Törnestam2006Hanvikens SK8,80
4Rut Grufman2006Täby IS8.57
5Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK8.00
6Kajsa Berg2006Östhammar FI7.82
7Tilde Karlsson2006Täby IS7.80
8Maja Simonsson2006Hammarby IF7,62
9Vera Jansson2006Hammarby IF7,55
10Ayla Hallberg Hossain2006Turebergs FK7,53
11Lova Engren Wiorek2006Täby IS7.41
12Tyra Hedberg2006Hammarby IF7,23
13Alva Back2006Turebergs FK6,80
14Esther Sahlqvist2006Hammarby IF6,75
15Lovisa Evertson2006Vallentuna FK6.62
16Elin Wahlberg2006Åkersberga SK6.46
17Eleonora Wahlin2006Täby IS6.406.32
18Rosa Kullin2006Täby IS6.406.27
19Ellen Nygren2006Hammarby IF6,37
20Liv Hanell2006IFK Tumba6.29
21Wilma Rydström2006Hammarby IF6,21
22Astrid Eriksson2006IFK Lidingö6.10
23Emmy Wolgast2006Hammarby IF5,96
24Wilma Kling2006Täby IS5.55
25Molly Zachrison2006Hammarby IF5,53
26Frida Gabrielsson2006Täby IS5.47
27Tova Erlandsson2006Åkersberga SK5.26
28Alva Jobsson Orrmo2006Turebergs FK4,96

F 10 60 m Försök20/1  11:20

Heat 1
       
1Ebba Borglund2008Täby IS9,54q
2Clara Herge2008Bromma IF10,06q
3Alice Klint2008IFK Lidingö10,29
4Arwen Pamelius2008Täby IS10,80
5Alice Esberg2008Täby IS10,99
6Charlotta Johansson2008Täby IS11,00
7Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK11,04
8Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö11,22

Heat 2
       
1Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott10,21
2Hanna Vikström2008Täby IS10,54
3Emilia Grunau2008Täby IS10,88
4Elin Larsson2008IF Linden10,99
5Emilie Ekman2008Täby IS11,26
6Elsa Rudström2008Täby IS11,51
7Elsa Funseth2008Vallentuna FK11,59
8Elina Funke2008Täby IS11,62

Heat 3
       
1IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö9,80q
2Maja Andersson2008Alunda SK10,05q
3Johanna Gummerus2008Täby IS10,22
4Majken Sköld2008Täby IS10,74
5Julia Weber2008Åkersberga SK10,81
6Irma Wiklund2008Vallentuna FK10,89
7Matilda Bosson2008Åkersberga SK11,07
8Irma Elmblad2008Södertälje IF11,15

Heat 4
       
1Melina Engler2008Täby IS9,51q
2My Lindberg2008Hellas FK9,74q
3Moa Eiving2008Åkersberga SK10,52
4Nässil Lovisa2008Täby IS10,63
5Natalie Hedén2008Vallentuna FK10,72
6Milly Österdahl2008Täby IS10,76
7Naomie Carlqvist2008Täby IS10,83
8Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK11,54

Heat 5
       
1Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS9,59q
2Ella Östblom2008Gefle IF10,10q
3Felicia Hamos2008Täby IS10,14
4Stella Weissenborn2008Täby IS10,22
5Tuva Engqvist2008Bromma IF10,66
6Svea Enmalm2008Södertälje IF10,80
7Sofia Saft2008Täby IS10,85
8Astrid Bautista2008Södertälje IF11,15

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Melina Engler2008Täby IS9,51q
2Ebba Borglund2008Täby IS9,54q
3Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS9,59q
4My Lindberg2008Hellas FK9,74q
5IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö9,80q
6Maja Andersson2008Alunda SK10,05q
7Clara Herge2008Bromma IF10,06q
8Ella Östblom2008Gefle IF10,10q
9Felicia Hamos2008Täby IS10,14
10Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott10,21
11Johanna Gummerus2008Täby IS10,22
12Stella Weissenborn2008Täby IS10,22
13Alice Klint2008IFK Lidingö10,29
14Moa Eiving2008Åkersberga SK10,52
15Hanna Vikström2008Täby IS10,54
16Nässil Lovisa2008Täby IS10,63
17Tuva Engqvist2008Bromma IF10,66
18Natalie Hedén2008Vallentuna FK10,72
19Majken Sköld2008Täby IS10,74
20Milly Österdahl2008Täby IS10,76
21Arwen Pamelius2008Täby IS10,80
22Svea Enmalm2008Södertälje IF10,80
23Julia Weber2008Åkersberga SK10,81
24Naomie Carlqvist2008Täby IS10,83
25Sofia Saft2008Täby IS10,85
26Emilia Grunau2008Täby IS10,88
27Irma Wiklund2008Vallentuna FK10,89
28Alice Esberg2008Täby IS10,99
29Elin Larsson2008IF Linden10,99
30Charlotta Johansson2008Täby IS11,00
31Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK11,04
32Matilda Bosson2008Åkersberga SK11,07
33Irma Elmblad2008Södertälje IF11,15
34Astrid Bautista2008Södertälje IF11,15
35Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö11,22
36Emilie Ekman2008Täby IS11,26
37Elsa Rudström2008Täby IS11,51
38Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK11,54
39Elsa Funseth2008Vallentuna FK11,59
40Elina Funke2008Täby IS11,62

F 10 60 m Final20/1  13:50
       
1Melina Engler2008Täby IS9,50
2Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS9,60
3Ebba Borglund2008Täby IS9,60
4My Lindberg2008Hellas FK9,64
5IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö9,69
6Clara Herge2008Bromma IF9,89
7Maja Andersson2008Alunda SK10,05
8Ella Östblom2008Gefle IF10,09

F 10 Höjd Final20/1  08:40

Pool 1
       
1Johanna Gummerus2008Täby IS124Tangerat TV rekord
2Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK115
3IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö110
4Emilia Grunau2008Täby IS105
5Felicia Hamos2008Täby IS105
6Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK100
6Natalie Hedén2008Vallentuna FK100
8Arwen Pamelius2008Täby IS100
9Irma Wiklund2008Vallentuna FK100
10Elsa Rudström2008Täby IS100
11Charlotta Johansson2008Täby IS95
11Moa Eiving2008Åkersberga SK95
 Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SKx

F 10 Höjd Final Pool 1 100 105 110 115 120 124 128 95
Amanda Wermlamark o xxx - - - - - o
Arwen Pamelius xo xxx - - - - - o
Charlotta Johansson xxx - - - - - - o
Elsa Rudström xxo xxx - - - - - xxo
Emilia Grunau o o xxx - - - - o
Felicia Hamos o xo xxx - - - - o
IDA DANIELSSON xo o o xxx - - o
Irma Wiklund xxo xxx - - - - - o
Johanna Gummerus - o o o o xo xxx -
Moa Eiving xxx - - - - - - o
Natalie Hedén o xxx - - - - - o
Nora-Magnolia Hedefalk - - - - - - - xxx
Olivia Backlund o o o o xx- - - -

Pool 2
       
1My Lindberg2008Hellas FK120
2Maja Andersson2008Alunda SK120
3Sofia Saft2008Täby IS110
4Tuva Engqvist2008Bromma IF110
5Irma Elmblad2008Södertälje IF110
6Nässil Lovisa2008Täby IS110
7Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK105
8Milly Österdahl2008Täby IS105
9Majken Sköld2008Täby IS100
9Svea Enmalm2008Södertälje IF100
11Astrid Bautista2008Södertälje IF100
 Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingöx
 Hanna Vikström2008Täby ISx
 Melina Engler2008Täby ISx
 Wilma Beiming-Brotte2008Täby ISx

F 10 Höjd Final Pool 2 100 105 110 115 120 124 95
Astrid Bautista xo xxx - - - - o
Christina Tisell Thorsander - - - - - - xxx
Ester Wikfeldt o o xxx - - - o
Hanna Vikström - - - - - - xxx
Irma Elmblad o o xo xxx - - o
Maja Andersson o xo o xxo xxo xxx xxo
Majken Sköld o xxx - - - - o
Melina Engler - - - - - - xxx
Milly Österdahl o xxo xxx - - - o
My Lindberg o o xxo xo xxo xxx o
Nässil Lovisa o o xxo xxx - - o
Sofia Saft o o o xxx - - o
Svea Enmalm o xxx - - - - o
Tuva Engqvist xo o o xxx - - o
Wilma Beiming-Brotte - - - - - - xxx

F 10 Höjd Final - Sammanställning
       
1Johanna Gummerus2008Täby IS124Tangerat TV rekord
2My Lindberg2008Hellas FK120
3Maja Andersson2008Alunda SK120
4Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK115
5Sofia Saft2008Täby IS110
6IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö110
7Tuva Engqvist2008Bromma IF110
8Irma Elmblad2008Södertälje IF110
9Nässil Lovisa2008Täby IS110
10Emilia Grunau2008Täby IS105
11Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK105
12Felicia Hamos2008Täby IS105
13Milly Österdahl2008Täby IS105
14Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK100
15Natalie Hedén2008Vallentuna FK100
16Svea Enmalm2008Södertälje IF100
17Majken Sköld2008Täby IS100
18Arwen Pamelius2008Täby IS100
19Astrid Bautista2008Södertälje IF100
20Irma Wiklund2008Vallentuna FK100
21Elsa Rudström2008Täby IS100
22Charlotta Johansson2008Täby IS95
23Moa Eiving2008Åkersberga SK95
 Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SKx
 Melina Engler2008Täby ISx
 Wilma Beiming-Brotte2008Täby ISx
 Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingöx
 Hanna Vikström2008Täby ISx

F 10 Längd Final20/1  10:11

Pool 1
       
1Melina Engler2008Täby IS3.643.47
2Ebba Borglund2008Täby IS3,58
3Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott3,54
4Moa Eiving2008Åkersberga SK3,34
5Felicia Hamos2008Täby IS3,22
6Natalie Hedén2008Vallentuna FK3,14
7Clara Herge2008Bromma IF3,12
8Irma Wiklund2008Vallentuna FK3,08
9Tuva Engqvist2008Bromma IF3,05
10Emilia Grunau2008Täby IS2,98
11Rebecka Ryttberg2008Åkersberga SK2,90
12Matilda Bosson2008Åkersberga SK2,85
13Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK2,812,68
14Alice Esberg2008Täby IS2,812,62
15Emilie Ekman2008Täby IS2,79
16Arwen Pamelius2008Täby IS2,75
17Elsa Funseth2008Vallentuna FK2,74
18Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK2,68
19Elsa Rudström2008Täby IS2,64
20Charlotta Johansson2008Täby IS2,63
21Elina Funke2008Täby IS2,57
 Ebba Dahlström2008Täby ISDNS

F 10 Längd Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Esberg 2,81 2,41 2,62
Amanda Wermlamark 2,81 2,68 x
Arwen Pamelius 2,72 x 2,75
Charlotta Johansson 2,63 2,62 2,61
Clara Herge 3,12 3,00 3,11
Ebba Borglund x 3,24 3,58
Ebba Dahlström DNS
Elina Funke 2,40 2,43 2,57
Elsa Funseth 2,74 2,54 2,61
Elsa Rudström 2,64 2,28 2,45
Emilia Grunau 2,98 2,70 2,61
Emilie Ekman 2,52 2,72 2,79
Felicia Hamos 3,22 2,97 3,10
Hanna Månsson 3,51 3,54 3,41
Irma Wiklund 3,08 2,89 3,02
Matilda Bosson 2,59 2,77 2,85
Melina Engler 3.64 3.47 3.24
Moa Eiving 3,34 3,25 3,27
Natalie Hedén 3,11 3,14 2,94
Nora-Magnolia Hedefalk 2,68 2,45 2,66
Rebecka Ryttberg 2,90 2,87 2,68
Tuva Engqvist 3,02 3,05 2,89

Pool 2
       
1Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK3,643,43
2Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS3,51
3Ella Östblom2008Gefle IF3,49
4My Lindberg2008Hellas FK3,46
5Maja Andersson2008Alunda SK3,45
6Johanna Gummerus2008Täby IS3,33
7IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö3,29
8Stella Weissenborn2008Täby IS3,25
9Nässil Lovisa2008Täby IS3,09
10Mathilde Hellgren/Reichetzeder2008Täby IS3,07
11Astrid Bautista2008Södertälje IF2.99
12Irma Elmblad2008Södertälje IF2,96
13Milly Österdahl2008Täby IS2,932,90
14Sofia Saft2008Täby IS2,932,81
15Hanna Vikström2008Täby IS2,922,88
16Naomie Carlqvist2008Täby IS2,922,82
17Alice Klint2008IFK Lidingö2,89
18Elin Larsson2008IF Linden2,86
19Svea Enmalm2008Södertälje IF2,83
20Majken Sköld2008Täby IS2,80
21Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö2,55
22Selma Dahlmann2008Täby IS2,35

F 10 Längd Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alice Klint 2,89 2,88 2,82
Astrid Bautista 2.91 x 2.99
Christina Tisell Thorsander 2,55 2,42 2,52
Elin Larsson 2,64 2,86 2,85
Ester Wikfeldt 3,43 3,32 3,64
Hanna Vikström 2,92 2,71 2,88
IDA DANIELSSON 3,29 3,01 2,98
Irma Elmblad 2,90 2,90 2,96
Johanna Gummerus 3,33 3,18 3,28
Maja Andersson 3,35 3,42 3,45
Majken Sköld 2,78 2,28 2,80
Mathilde Hellgren/Reichetzeder 3,07 2,92 3,05
Milly Österdahl 2,93 2,90 2,77
My Lindberg 3,41 3,46 3,34
Naomie Carlqvist 2,92 2,82 2,45
Nässil Lovisa 3,02 3,09 x
Selma Dahlmann 1,52 2,35 x
Sofia Saft 2,93 2,81 2,57
Stella Weissenborn 3,25 3,21 3,18
Svea Enmalm 2,83 2,71 2,81
Wilma Beiming-Brotte 3,51 3,40 3,47
Ella Östblom 3,49 3,48 2,82

F 10 Längd Final - Sammanställning
       
1Melina Engler2008Täby IS3.643.47
2Ester Wikfeldt2008Mälarhöjdens IK3,643,43
3Ebba Borglund2008Täby IS3,58
4Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott3,54
5Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS3,51
6Ella Östblom2008Gefle IF3,49
7My Lindberg2008Hellas FK3,46
8Maja Andersson2008Alunda SK3,45
9Moa Eiving2008Åkersberga SK3,34
10Johanna Gummerus2008Täby IS3,33
11IDA DANIELSSON2008IFK Lidingö3,29
12Stella Weissenborn2008Täby IS3,25
13Felicia Hamos2008Täby IS3,22
14Natalie Hedén2008Vallentuna FK3,14
15Clara Herge2008Bromma IF3,12
16Nässil Lovisa2008Täby IS3,09
17Irma Wiklund2008Vallentuna FK3,08
18Mathilde Hellgren/Reichetzeder2008Täby IS3,07
19Tuva Engqvist2008Bromma IF3,05
20Astrid Bautista2008Södertälje IF2.99
21Emilia Grunau2008Täby IS2,98
22Irma Elmblad2008Södertälje IF2,96
23Milly Österdahl2008Täby IS2,932,90
24Sofia Saft2008Täby IS2,932,81
25Hanna Vikström2008Täby IS2,922,88
26Naomie Carlqvist2008Täby IS2,922,82
27Rebecka Ryttberg2008Åkersberga SK2,90
28Alice Klint2008IFK Lidingö2,89
29Elin Larsson2008IF Linden2,86
30Matilda Bosson2008Åkersberga SK2,85
31Svea Enmalm2008Södertälje IF2,83
32Amanda Wermlamark2008Vallentuna FK2,812,68
33Alice Esberg2008Täby IS2,812,62
34Majken Sköld2008Täby IS2,80
35Emilie Ekman2008Täby IS2,79
36Arwen Pamelius2008Täby IS2,75
37Elsa Funseth2008Vallentuna FK2,74
38Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK2,68
39Elsa Rudström2008Täby IS2,64
40Charlotta Johansson2008Täby IS2,63
41Elina Funke2008Täby IS2,57
42Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö2,55
43Selma Dahlmann2008Täby IS2,35
 Ebba Dahlström2008Täby ISDNS

F 10 Kula Final20/1  12:17

Pool 1
       
1Ebba Borglund2008Täby IS5,96
2Johanna Gummerus2008Täby IS5,46
3Maja Andersson2008Alunda SK5,41
4Mathilde Hellgren/Reichetzeder2008Täby IS5,084,94
5Naomie Carlqvist2008Täby IS5,05
6Tuva Engqvist2008Bromma IF4,86
7Charlotta Johansson2008Täby IS4,78
8Arwen Pamelius2008Täby IS4,38
9Majken Sköld2008Täby IS4,08
10Clara Herge2008Bromma IF4,01
11Alice Esberg2008Täby IS3,85
12Milly Österdahl2008Täby IS3,78
13Hanna Vikström2008Täby IS3,33

F 10 Kula Final Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alice Esberg 3,44 3,75 3,85
Arwen Pamelius 4,38 4,06 4,35
Charlotta Johansson 4,38 4,78 4,43
Clara Herge 3,82 4,01 3,39
Ebba Borglund 5,36 5,66 5,96
Hanna Vikström 3,33 2,82 3,30
Johanna Gummerus 5,15 5,25 5,46
Maja Andersson 5,24 5,41 4,79
Majken Sköld 3,39 4,08 3,91
Mathilde Hellgren/Reichetzeder 5,08 4,57 4,94
Milly Österdahl 3,75 3,68 3,78
Naomie Carlqvist 4,88 4,45 5,05
Tuva Engqvist 4,33 4,02 4,86

Pool 2
       
1Elin Larsson2008IF Linden6.69
2Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK6.33
3Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott5.97
4Moa Eiving2008Åkersberga SK5.084.92
5Irma Wiklund2008Vallentuna FK4.934.87
6Stella Weissenborn2008Täby IS4.934.80
7Nässil Lovisa2008Täby IS4.91
8Svea Enmalm2008Södertälje IF4.46
9Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS4.43
10Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK4.07
11Astrid Bautista2008Södertälje IF4.06
12Selma Dahlmann2008Täby IS3.81
 Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö-

F 10 Kula Final Pool 2 1 2 3 4 5 6
Astrid Bautista 3.53 3.71 4.06
Christina Tisell Thorsander - - -
Elin Larsson 4.91 5.91 6.69
Hanna Månsson 5.88 5.74 5.97
Irma Wiklund 4.87 4.55 4.93
Moa Eiving 4.92 4.91 5.08
Nora-Magnolia Hedefalk 4.00 4.07 3.04
Nässil Lovisa 3.53 4.37 4.91
Olivia Backlund 5.98 6.33 5.85
Selma Dahlmann 3.33 3.42 3.81
Stella Weissenborn 4.80 4.93 4.50
Svea Enmalm 4.05 4.23 4.46
Wilma Beiming-Brotte 3.81 3.82 4.43

F 10 Kula Final - Sammanställning
       
1Elin Larsson2008IF Linden6.69
2Olivia Backlund2008Ösmo Nynäs FK6.33
3Hanna Månsson2008Väsby IK Friidrott5.97
4Ebba Borglund2008Täby IS5,96
5Johanna Gummerus2008Täby IS5,46
6Maja Andersson2008Alunda SK5,41
7Mathilde Hellgren/Reichetzeder2008Täby IS5,084,94
8Moa Eiving2008Åkersberga SK5.084.92
9Naomie Carlqvist2008Täby IS5,05
10Irma Wiklund2008Vallentuna FK4.934.87
11Stella Weissenborn2008Täby IS4.934.80
12Nässil Lovisa2008Täby IS4.91
13Tuva Engqvist2008Bromma IF4,86
14Charlotta Johansson2008Täby IS4,78
15Svea Enmalm2008Södertälje IF4.46
16Wilma Beiming-Brotte2008Täby IS4.43
17Arwen Pamelius2008Täby IS4,38
18Majken Sköld2008Täby IS4,08
19Nora-Magnolia Hedefalk2008Åkersberga SK4.07
20Astrid Bautista2008Södertälje IF4.06
21Clara Herge2008Bromma IF4,01
22Alice Esberg2008Täby IS3,85
23Selma Dahlmann2008Täby IS3.81
24Milly Österdahl2008Täby IS3,78
25Hanna Vikström2008Täby IS3,33
 Christina Tisell Thorsander2008IFK Lidingö-


© Arena 2.0, RunPro Systems